Προς το περιεχόμενο

Laptop HP 15s-eq0084nw (2Q4X6EA) 539 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Rfactor85 είπε

τα φθηνά hp είναι όντως μηχανήματα με ημερομηνία λήξης έχω αγοράσει 2  λαπτοπ της συγκεκριμένης εταιρίας τα  τελευταία 6 χρόνια το ένα κάηκε η μητρική και στο δεύτερο σπάσανε οι κλειδώσεις της οθόνης με το σασί και η οθόνη κρέμασε .και στης 2 περιπτώσεις λίγο καιρό μετά την λήξη της εγγύησης.

 

E θέλουν και λίγο προσοχή τα laptops...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Rfactor85 είπε

τα φθηνά hp είναι όντως μηχανήματα με ημερομηνία λήξης έχω αγοράσει 2  λαπτοπ της συγκεκριμένης εταιρίας τα  τελευταία 6 χρόνια το ένα κάηκε η μητρική και στο δεύτερο σπάσανε οι κλειδώσεις της οθόνης με το σασί και η οθόνη κρέμασε .και στης 2 περιπτώσεις λίγο καιρό μετά την λήξη της εγγύησης.

 

Είναι που θα πέσεις. Πηραμε και μεις Dell Inspiron  και ειδαμε τι σημαινει να υπαρχει βίδα μεσα που δεν είχε λόγο υπάρξης, να αλλάζει fan λόγω θορύβου, να είναι η οθόνη γεμάτη bleeding, να στραβώνουν οι μεντεσέδες επείδη έμπαινε σε απλή backpack και φυσικά να παρουσιάζει βλάβη στη μητρική(έφυγε για ανταλλακτικά)

Παρ΄ολα αυτά πολύ καλο service. Δευτέρα παίρνεις τηλέφωνο, Τετάρτη πρωί είναι σπίτι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και από μένα μακριά από φτηνές σειρές HP (GXXX, Pavilion DXXX) δεν είχα ούτε πρόκειται. Μέχρι και τα "σαπια" από  πολλούς lenovo δεν εμφανίζουν τόσα προβλήματα. Τονίζω πάλι...στις ΦΤΗΝΕΣ σειρές.

Στα χρόνια που κατα καιρούς κάνω τον "τεχνικό" και διορθώνω Laptop είναι τα μόνα που μου έρχονται με καμμένες μητρικές και GPU. Ελάχιστα cases αλλά πάλι είναι ένα δείγμα. Γενικά με της θερμοκρασίες έχουν πολύυυ θέμα. Τα HP Probook Κλπ φυσικά είναι άλλο θέμα.

Σε υλικά κατασκευής και μεντεσέδες ναι είδα και Acer (δικό μου) πάνω στη 2ετία και dell μετά από 6! χρόνια χρήσης να σπάνε κομμάτια. αλλά έστω και έτσι το PC δουλεύει...δεν πεθαίνει.

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, ideal09 είπε

Παρ΄ολα αυτά πολύ καλο service. Δευτέρα παίρνεις τηλέφωνο, Τετάρτη πρωί είναι σπίτι σου.

Οχι τόσο. Κάποτε Δευτέρα έπαιρνεςς τηλ, και Δευτέρα max Τρίτη ήταν στο χώρο σου. Πλέον ακούω δικαιολογίες του στυλ να το ξαναδείτε αν συνεχίζει να το κάνει, κλπ, προσπαθώντας να κερδίσουν χρόνο.

Αν και έχουν χαλάσει πάρα πολύ, ειναι ακόμα υψηλά σε σχέση με τη για μένα 2η Lenovo (πάντα στο σερβις μιλώντας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cacofonix-3 είπε

Οχι τόσο. Κάποτε Δευτέρα έπαιρνεςς τηλ, και Δευτέρα max Τρίτη ήταν στο χώρο σου. Πλέον ακούω δικαιολογίες του στυλ να το ξαναδείτε αν συνεχίζει να το κάνει, κλπ, προσπαθώντας να κερδίσουν χρόνο.

Αν και έχουν χαλάσει πάρα πολύ, ειναι ακόμα υψηλά σε σχέση με τη για μένα 2η Lenovo (πάντα στο σερβις μιλώντας)

Ισως εξαρταται και τη περιοχη. Θεσσαλονικη παντως η ιδια εταιρια εχει αναλαβει το service lenovo Και Dell. Ενδεχομένως στα Dell να υπαρχει αμεσότερη εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, cacofonix-3 είπε

...

Αν και έχουν χαλάσει πάρα πολύ, ειναι ακόμα υψηλά σε σχέση με τη για μένα 2η Lenovo (πάντα στο σερβις μιλώντας)

 

10 λεπτά πριν, ideal09 είπε

Ισως εξαρταται και τη περιοχη. Θεσσαλονικη παντως η ιδια εταιρια εχει αναλαβει το service lenovo Και Dell. Ενδεχομένως στα Dell να υπαρχει αμεσότερη εξυπηρέτηση.

Αστική Μυθολογία!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

 

Αστική Μυθολογία!

Απ΄το να προσβάλλεις, έχεις μάθει κάτι παραπάνω στη ζωή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, cacofonix-3 είπε

Απ΄το να προσβάλλεις, έχεις μάθει κάτι παραπάνω στη ζωή σου;

Δεν είναι προσβολή! Η Αστική Μυθολογία ειδικά στην Ελλάδα ακόμα και για πολύ πιό σοβαρά απ' αυτό θέματα είναι υπαρκτή και μεταδίδεται πολύ εύκολα!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

E δεν είναι και ανώτερα μαθηματικά: https://bit.ly/3oF3OI0!

Ανώτερα μαθηματικά δεν είναι αλλά σε αρχάριους χρήστες πρέπει να επισημανθεί αυτή η δυσκολία.

επίσης το σημαντικότερο όλων είναι ότι θα πρέπει κάποιος να έχεις την διάθεση του έναν ακόμα υπολογιστή για να ολοκληρώσει την διαδικασία.

δεν το λες και plug n play για αρκετούς 

παντως η τιμή είναι σχετικά τίμια αλλά όντως υστερούν αρκετα, ποιοτικά αυτές οι σειρες της hp αλλά κι άλλων εταιρειών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kva21 είπε

Ανώτερα μαθηματικά δεν είναι αλλά σε αρχάριους χρήστες πρέπει να επισημανθεί αυτή η δυσκολία.

επίσης το σημαντικότερο όλων είναι ότι θα πρέπει κάποιος να έχεις την διάθεση του έναν ακόμα υπολογιστή για να ολοκληρώσει την διαδικασία.

δεν το λες και plug n play για αρκετούς 

...

Ολοι έχουν κάποιο φίλο που μπορεί να βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για τα τωρινα δεδομένα πιστεύω αυτό αξίζει καλύτερα σε αυτή την κατηγορία τιμής. https://www.e-shop.gr/laptop-hp-15-eh0038nw-156-fhd-amd-ryzen-5-4500u-8-gb-512gb-ssd-free-dos-p-PER.901819

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα επειδη εδω και 3 μηνες εχω αυτο (599,mediamarkt)...

https://www.skroutz.gr/s/24823058/Asus-VivoBook-15-X512DA-EJ121T-Ryzen-5-3500U-8GB-512GB-FHD-W10-US-Keyboard.html?from=catspan

με ιδια χαρακτηριστικα και ματ οθονη οπως τα ειδα στημενα, λιγο φωτεινοτερη... μαλλον παλι αυτο να επαιρνα, συγκριτικα με το hp. Κανω μονο developing και παει πολυ καλα. Για gaming δεν το εχω δοκιμασει παρα μονο 2d και emulators... σ'αυτα τα λεφτα δεν περιμενα και θαυματα...αυτα!

Επεξ/σία από ldinakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ldinakis είπε

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα επειδη εδω και 3 μηνες εχω αυτο (599,mediamarkt)...

https://www.skroutz.gr/s/24823058/Asus-VivoBook-15-X512DA-EJ121T-Ryzen-5-3500U-8GB-512GB-FHD-W10-US-Keyboard.html?from=catspan

με ιδια χαρακτηριστικα και ματ οθονη οπως τα ειδα στημενα, λιγο φωτεινοτερη... μαλλον παλι αυτο να επαιρνα, συγκριτικα με το hp. Κανω μονο developing και παει πολυ καλα. Για gaming δεν το εχω δοκιμασει παρα μονο 2d και emulators... σ'αυτα τα λεφτα δεν περιμενα και θαυματα...αυτα!

TN Panel...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2021 στις 11:15 ΜΜ, Rfactor85 είπε

τα φθηνά hp είναι όντως μηχανήματα με ημερομηνία λήξης έχω αγοράσει 2  λαπτοπ της συγκεκριμένης εταιρίας τα  τελευταία 6 χρόνια το ένα κάηκε η μητρική και στο δεύτερο σπάσανε οι κλειδώσεις της οθόνης με το σασί και η οθόνη κρέμασε .και στης 2 περιπτώσεις λίγο καιρό μετά την λήξη της εγγύησης.

 

Και που να δεις το σκουπιδι το Lenovo 330 που πηρα.
Ακομα η εγγυηση δεν εχει ληξει. Το κλεινεις και στραβωνει ολοκληρο. Το πλαστικο μπροστα εκει που ακουμπανε τα χερια εχει ξεβαψει απο το 6μηνο. Η οθόνη έχει άθλια φωτεινότητα
Η εικονα του λαπτοπ ειναι με διαφορα χειροτερη απο το 10ετιας HP 650 που εχω το οποιο ειναι αλαβάστρινο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...