Προς το περιεχόμενο

χρωματισμός google επισκεπτόμενων σελίδων


johnyb98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Όταν είμαι στο tablet, και κάνω ένα google search, στα αποτελέσματα επισκέπτομαι ας πούμε π.χ. 5 σελίδες αποτελεσμάτων.

Αυτές οι 5 σελίδες (οι περιγραφές τους) στα αποτελέσματα, μετά την επίσκεψη, βάφονται με μωβ, για να ξέρω ότι τις έχω επισκεφτεί.

Όταν μετά πάω στον υπολογιστή, και ανοίξω τον λογαριασμό, και πάω και βρω το ίδιο search, κάνω click, με βάζει στην ίδια σελίδα με την ίδια αναζήτηση, τα ίδια αποτελέσματα, αλλά είναι όλα μπλε. Δεν έχει αυτές τις 5 σελίδες που έχω επισκεφτεί με μωβ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω να φαίνονται μωβ καί στον υπολογιστή, και γενικά από όλες τις συσκευές που θα είμαι login;

Έψαξα, αλλά, δυστυχώς, δεν βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnyb98 είπε

Καλησπέρα.

Όταν είμαι στο tablet, και κάνω ένα google search, στα αποτελέσματα επισκέπτομαι ας πούμε π.χ. 5 σελίδες αποτελεσμάτων.

Αυτές οι 5 σελίδες (οι περιγραφές τους) στα αποτελέσματα, μετά την επίσκεψη, βάφονται με μωβ, για να ξέρω ότι τις έχω επισκεφτεί.

Όταν μετά πάω στον υπολογιστή, και ανοίξω τον λογαριασμό, και πάω και βρω το ίδιο search, κάνω click, με βάζει στην ίδια σελίδα με την ίδια αναζήτηση, τα ίδια αποτελέσματα, αλλά είναι όλα μπλε. Δεν έχει αυτές τις 5 σελίδες που έχω επισκεφτεί με μωβ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσω να φαίνονται μωβ καί στον υπολογιστή, και γενικά από όλες τις συσκευές που θα είμαι login;

Έψαξα, αλλά, δυστυχώς, δεν βρήκα κάτι.

Μπαίνεις με τον ίδιο λογαριασμό  google και στο ταμπλετ και στον υπολογιστή;Εχεις βάλει να υπάρχει συγχρονισμός ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, johnyb98 said:

Ναι, καί στις δύο συσκευές κάνω login στο Google με το ίδιο account, και γίνεται συγχρονισμός.

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, αυτο εχει να κανει με την cache του browser και οχι με το google account. Δηλαδη, ειναι αποθηκευμενα τοπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, αυτο εχει να κανει με την cache του browser και οχι με το google account. Δηλαδη, ειναι αποθηκευμενα τοπικα.

Εχεις δίκιο ,δεν αλλάζει χρώμα (κοιταξα αναζητηση που έκανα σε chromebook και σε κινητό με τον ίδιο λογαριασμό) αλλά γράφει απο κάτω  "εχετε επισκεφθεί αυτή τη σελίδα στις ΧΧ-ΧΧ-ΧΧΧΧ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...