Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Review - Με τη γνωστή συνταγή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Miui και ips δεν θα έπαιρνα 

Για το MiUi συμφωνώ, αλλά είναι θέμα γούστου. Σε άλλους αρέσει, άρα δε μπορώ να το πω, αντικειμενικά, "αρνητικό" των Xiaomi.

Επειδή είχα το Poco X3 NFC και το πούλησα (δες τις αγγελίες μου), σου λέω ότι η οθόνη του είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πολύ καλή. Στην κατηγορία τιμής της δεν υπάρχει κάτι καλύτερο συνολικά (βάλε και τα 120Ηz σαν παράμετρο). Θεωρώ ότι την αδικείς. Είναι παραπάνω από αξιοπρεπής και στο λέω έχοντας δει πολλές οθόνες. Αυτή τη στιγμή έχω ένα Oneplus 7T pro και 8Τ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Το x3 pro απο γνωστό site το βρίσκεις πλέον κάτω από 200.Ειλικρινά με το x3 pro δεν υπάρχει κανένας λόγος αγοράς άλλου κινητού σε αυτά τα λεφτά.Το ίδιο ισχύει και για μέχρι 300 καθώς το f3 κοστίζει μόνο 286 πάλι στο ίδιο site.

Εξαρτάται, άμα δεν έχεις θέμα με το το φτηνιάρικο feeling που σου παρέχει είναι καλή αγορά.

Επεξ/σία από ideal09
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ideal09 είπε

Εξαρτάται, άμα δεν έχεις θέμα με το το φτηνιάρικο feeling που σου παρέχει είναι καλή αγορά.

Όλοι θήκες βάζουν. Ειδικά αυτοί που αγοράζουν ακριβές συσκευές... To premium feeling πάει περίπατο... Να θυμήσω ότι κάποιος "φωστήρας", εκεί στο τμήμα σχεδίασμού των κινητών, σκέφτηκε ότι το να φτιάχνονται τα ακριβά κινητά από γυαλί είναι καλή ιδέα... Τόσο καλή, που την εφάρμοσαν όλοι, οπότε η θήκη είναι απαραίτητη.

Τώρα έχω Oneplus 7t pro και 8Τ, premium feeling, αλλά spigen θηκη νοιώθω στο χέρι...

1 ώρα πριν, xrhstos758 είπε

xiaomi της φωτιας και της πυρκαγιας

... είπε και έβγαλε το Samsung Note 9 από την τσέπη...

😝😄

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

Όλοι θήκες βάζουν. Ειδικά αυτοί που αγοράζουν ακριβές συσκευές... To premium feeling πάει περίπατο... Να θυμήσω ότι κάποιος "φωστήρας", εκεί στο τμήμα σχεδίασμού των κινητών, σκέφτηκε ότι το να φτιάχνονται τα ακριβά κινητά από γυαλί είναι καλή ιδέα... Τόσο καλή, που την εφάρμοσαν όλοι, οπότε η θήκη είναι απαραίτητη.

Τώρα έχω Oneplus 7t pro και 8Τ, premium feeling, αλλά spigen θηκη νοιώθω στο χέρι...

... είπε και έβγαλε το Samsung Note 9 από την τσέπη...

😝😄

Μιλάω γενικότερα, για το βάρος, το πάχος,ο ήχος, την εμπειρία χρήσης του UI, η ανάδραση, το πάτημα στα πλήκτρα(εφόσον έχεις spigen, ξέρεις ότι διατηρούν την αίσθηση), οι κάμερες, ακόμα και η οθόνη είναι μια μετριότητα. Και μιλάω για συγκεκριμένα για το X3 pro.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, adi32 είπε

Για Xiaomi δε δίνεις πάνω από 200 €

Θα πω μέχρι 300€, που εκεί παίζει μπάλα μόνη της.

 

 

Επεξ/σία από chios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jadawin είπε

MIUI με διαφημίσεις; Αυτό είναι το χειρότερο.

Σου λέει να εμφανίζει προτάσεις σε κάποιες εφαρμογές της Xiaomi. Αν κάποιος είναι τόσο μπακλαβάς που επιλέξει "Ναι θέλω να μου δείχνεις προτάσεις" καλά να πάθει.

Xiaomi με διαφημίσεις μόνο από Ινδία και Κίνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sv398 είπε

 Αν κάποιος είναι τόσο μπακλαβάς που επιλέξει "Ναι θέλω να μου δείχνεις προτάσεις" καλά να πάθει.

Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι απαραδεκτο να συμβαινει απο οποιαδηποτε εταιρεια το κανει,δεν ειναι θεμα εαν ο αλλος ειναι ή δεν ειναι μπακλαβας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι απαραδεκτο να συμβαινει απο οποιαδηποτε εταιρεια το κανει,δεν ειναι θεμα εαν ο αλλος ειναι ή δεν ειναι μπακλαβας.

 

Το πρόβλημα είναι ότι μας τα κάνουν τσουρέκια για τα Xiaomi αλλά δε βλέπω να ασχολείται κανένας με τις διαφημίσεις στα Samsung. Samsung Galaxy ads παντού, μέχρι και στο drop down panel από τα notifications!

Κατάλαβες γιατί έκανα το σχόλιο που έκανα?

Edit: Και η πλάκα είναι ότι δεν μπορείς να τις ξεφορτωθείς κιόλας στα Samsung. Μιλάμε για αηδία, πας να δεις τον καιρό και σου διαφημίζει παπάτζες.

Επεξ/σία από sv398
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sv398 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι μας τα κάνουν τσουρέκια για τα Xiaomi αλλά δε βλέπω να ασχολείται κανένας με τις διαφημίσεις στα Samsung.

Γιαυτο εγραψα πιο πανω οτι ειναι απαραδεκτο απο οποιαδηποτε εταιρεια το κανει.

Οι πιο πολλοι που αναφερονται στα της Xiaomi ειναι γιατι ασχολουνται περισσοτερο(κυριως στα φθηνοτερα μοντελα),σε σχεση με τους περισσοτερους που εχουν Samsung,στα φθηνοτερα μοντελα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ideal09 είπε

Μιλάω γενικότερα, για το βάρος, το πάχος,ο ήχος, την εμπειρία χρήσης του UI, η ανάδραση, το πάτημα στα πλήκτρα(εφόσον έχεις spigen, ξέρεις ότι διατηρούν την αίσθηση), οι κάμερες, ακόμα και η οθόνη είναι μια μετριότητα. Και μιλάω για συγκεκριμένα για το X3 pro.

Το βαρος είναι αρκετά μεγαλο. Οκ, αλλά μιλάμε για μερικά γραμμάρια. Ο ήχος είναι κορυφαίος στην κατηγορία αυτή και 100€ πανω τουλάχιστον. Είναι ενα απο τα δυνατά σημεία των X3 και f3. Είναι στερεο, δυνατός, με πολύ καλη ποιότητα. Είχα το X3 NFC. Είναι σχεδόν το ίδιο, πέρα του επεξεργαστη και της καμερας, με το X3 pro.

Η δόνηση και η ανάδραση διαφημίστηκε ιδιαίτερα απο την Xiaomi, γιατί ο νεος μηχανισμός που χρησιμοποιήθηκε υποστηριζει πανω απο 250 είδη δόνησης (αν θυμάμαι καλά το νουμερο). Σε κάθε περίπτωση μου άρεσε πολύ.

Δείξε μου σε αυτά τα χρήματα κάποιο μοντελο οποιουδήποτε κατασκευαστη, με χαρακτηριστικά αντίστοιχα του X3 pro και καλύτερη οθόνη.

Έχω αλλαξει πανω απο 60 κινητά στη ζωή μου (αρρωστο, το ξέρω, αλλά είναι χόμπυ). Ειλικρινά δε βρήκα LCD οθόνη αισθητά καλύτερη απο αυτή. Αν βάλω και τα 120Hz, τοτε όντως δυσκολεύομαι να σκεφτώ έστω και 1 οθόνη LCD συνολικά καλύτερη. Προσωπικά είμαι fan των LCD, γιατί μου αρέσουν τα φυσικά χρωματα.

Σε κάθε περίπτωση η κριτική για το κάθε κινητό γίνεται υπολογίζοντας και την τιμή του. Βρες μου κάτι συνολικά καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. Ειδικα για κάποιον που θέλει να παιζει παιχνίδια , το κινητό είναι απλα μονόδρομος.-

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι απαραδεκτο να συμβαινει απο οποιαδηποτε εταιρεια το κανει,δεν ειναι θεμα εαν ο αλλος ειναι ή δεν ειναι μπακλαβας.

 

Υπάρχει τροπος, να μη σου δείχνει καθόλου. Βίντεο στο youtube σου δείχνουν ακριβως τι κανεις. Ρυθμίσεις είναι δεν απαιτούν να πειραξεις το τηλέφωνο (root κτλ) και δεν χρειάζονται ιδιαίτερες γνώσεις. Το έχω κανει σε Poco X3 nfc και όντως δε μου έδειχνε ΚΑΜΙΑ διαφήμιση πουθενά.

Το Miui δε μου αρέσει καθόλου, αλλά δε θέλω να το αδικησω κιόλας.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Υπάρχει τροπος, να μη σου δείχνει καθόλου. Βίντεο στο youtube σου δείχνουν ακριβως τι κανεις. Ρυθμίσεις είναι δεν απαιτούν να πειραξεις το τηλέφωνο (root κτλ) και δεν χρειάζονται ιδιαίτερες γνώσεις. Το έχω κανει σε Poco X3 nfc και όντως δε μου έδειχνε ΚΑΜΙΑ διαφήμιση πουθενά.

Το Miui δε μου αρέσει καθόλου, αλλά δε θέλω να το αδικησω κιόλας.

Δεν εχει σημασια το ποσο ευκολο ή δυσκολο ειναι να τις βγαλεις. Ουτε να ψαχνεις video στο youtube,ουτε να ρωτας σε forum,ουτε τιποτα.

Μονο και μονο το γεγονος οτι υπαρχουν διαφημισεις εντος της συσκευης,ειναι απαραδεκτο,απο οποιον το κανει αυτο,ειδικα οταν περναμε και ενα Χ κοστος αγορας.

Προσωπικα μονο ελαφρυντικο δινω στις συσκευες πολυ χαμηλου κοστους πχ κατω απο 170ευρω ξερω γω,που ουτως ή αλλως οι εταιρειες δεν εχουν και μεγαλα περιθωρια κερδους,οπως και ο ιδιος ο πελατης δεν εχει τεραστιες απαιτησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sv398 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι μας τα κάνουν τσουρέκια για τα Xiaomi αλλά δε βλέπω να ασχολείται κανένας με τις διαφημίσεις στα Samsung. Samsung Galaxy ads παντού, μέχρι και στο drop down panel από τα notifications!

Κατάλαβες γιατί έκανα το σχόλιο που έκανα?

Edit: Και η πλάκα είναι ότι δεν μπορείς να τις ξεφορτωθείς κιόλας στα Samsung. Μιλάμε για αηδία, πας να δεις τον καιρό και σου διαφημίζει παπάτζες.

Επειδη ειχα μια εβδομαδα ακριβως το s21 ultra (πριν τ πουλησω κακην κακως)...στην αρχη με το που  ξεκινας την εγκατασταση σ εχει ενα πεδιο π επιλεγεις αν θελεις να εχει διαφημισεις η οχι.Επιλεγεις το οχι και δν εχεις πουθενα και ποτε.ειναι η πρωτη πρωτη ρυθμιση.Το λεω γιατι πριν το παρω εκραζα xiaomi για το miui και μετα μ παν εχει και η samsung  πλεον οποτε το εψαξα πριν κανω την αγορα (που καλυτερα να μην την εκανα ποτε για αλλους λογους).Εν ολιγης...αφαιρουνται εξαρχης κ απο παντου...οχι οπως στα xiaomi που πρεπει να πας σε μια μια τις εφαρμογες να τις κλεισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν εχει σημασια το ποσο ευκολο ή δυσκολο ειναι να τις βγαλεις. Ουτε να ψαχνεις video στο youtube,ουτε να ρωτας σε forum,ουτε τιποτα.

Μονο και μονο το γεγονος οτι υπαρχουν διαφημισεις εντος της συσκευης,ειναι απαραδεκτο,απο οποιον το κανει αυτο,ειδικα οταν περναμε και ενα Χ κοστος αγορας.

Προσωπικα μονο ελαφρυντικο δινω στις συσκευες πολυ χαμηλου κοστους πχ κατω απο 170ευρω ξερω γω,που ουτως ή αλλως οι εταιρειες δεν εχουν και μεγαλα περιθωρια κερδους,οπως και ο ιδιος ο πελατης δεν εχει τεραστιες απαιτησεις.

Ενταξει φιλε μου... Πανε παρε isheep/shit με πανω απο 1.5κ να μην εχει διαφημισεις... Εκτος αν θες φθηνο ishit με μπαταρια μισης μερας με το ζορι... :D :P :D 

5 ώρες πριν, ideal09 είπε

Εξαρτάται, άμα δεν έχεις θέμα με το το φτηνιάρικο feeling που σου παρέχει είναι καλή αγορά.

To mi 11 ultra φαινεται και ειναι ποιο ποιοτικο απο s21 ultra... Πιασε mi 11 ultra στα χερια σου και μιλα μετα για ποιοτητα...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...