Προς το περιεχόμενο

Realme 8 5g αξίζει;


bananasplit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, bananasplit είπε

το 7 ε;να το δω και αυτό!σαν εταιρεία την ξέρουμε;

Αν και σχετικά καινούρια στον χώρο έχω ακούσει πως κατασκευάζει πολύ ποιοτικά και αξιόπιστα κινητά. Ανήκει στην BBK Electronics μαζί με την Oppo, Vivo και OnePlus. Κι εγώ θέλω να αγοράσω το Realme 7 Pro αν το βρω σε καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bananasplit είπε

το 7 ε;να το δω και αυτό!σαν εταιρεία την ξέρουμε;

Εδω και ενα μηνα εχω το realme 6s....Το κινητο αψογο και σαν εταιρεια εχει ενα πολυ απλουστατο ui το οποιο το βολευτικα αμεσως σε αντιθεση με το miui που ειναι μπερδεμενο,ακαταλαβιστικο.

Δεν ειναι φυσικα 5g αλλα την εμπιστευομαι πολυ πλεον σαν εταιρεια.Δινει σε καποιες περιπτωσεις τρια χρονια εγγυηση σε σχεση με το ενα (!) που δινουν τα σκρουτζομαγαζα στα χιαομι και αυτη εγγυηση καταστηματος και οχι αντιπροσωπειας...

Θεωρω το 8αρι 5g πολυ καλη επιλογη με downgrade απο το απλο 4g....αλλα το 7 5g προσφερει καλυτερο επεξεργαστη,καλυτερη αυτονομια και εχει νομιζω καλυτερες καμερες....Ειναι βεβαια και λιγο πιο ακριβο....

Η realme εχει βεβαιως και επισημο σερβις στην Ελλαδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2021 στις 5:02 ΠΜ, bananasplit είπε

Μετά από διαφορα συγκριτικά είδα το παραπάνω κινητό.αξίζει την αγορά;θα το παίρνατε;

Γιατί όχι το απλό 8; Νομίζω λίγο πρώιμο το 5G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bananasplit είπε

απλά επειδή τα κρατάω αρκετό καιρό..

Ας υποθέσουμε ότι το κρατήσεις 4 χρόνια. Τι είναι αυτό που θα σου λείψει;

Απλά ψαχνομαι και εγώ για τηλέφωνο και νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι αποτρεπτικό η έλλειψη του 5g.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα από όλα είναι πως ΙΣΩΣ (πραγματικά δεν το ξέρω) οι περιοχές που δεν έχουν κάλυψη 4g τώρα,δε θα αποκτήσουν ποτέ και θα πάνε κατευθείαν σε 5g..οπότε θα είναι θέμα ακόμα και το 2024 πχ να χρησιμοποιώ 3g(αν δεν έχει καταργηθεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 12/6/2021 στις 11:02 ΜΜ, osfp1978 είπε

Δεν ειναι φυσικα 5g αλλα την εμπιστευομαι πολυ πλεον σαν εταιρεια.Δινει σε καποιες περιπτωσεις τρια χρονια εγγυηση σε σχεση με το ενα (!) που δινουν τα σκρουτζομαγαζα στα χιαομι και αυτη εγγυηση καταστηματος και οχι αντιπροσωπειας...

...

Η realme εχει βεβαιως και επισημο σερβις στην Ελλαδα...

Πως είναι το σέρβις του, η εξυπηρέτηση από την επίσημη;  Αν κατάλαβα καλά το σέρβις το έχει μια "technology to the people"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...