Προς το περιεχόμενο

Apple: Σας ενδιαφέρει το sideloading εφαρμογών; Πηγαίνετε καλύτερα στο Android.


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Cell_7 είπε

Είναι κουραστικό να περιμένεις πότε και ποια έκδοση θα σου επιτρέψει να κάνεις jb, θυμάμαι παλιά στο 6+ μου περίμενα 1 ολόκληρο χρόνο για jailbreak, δεν είναι λύση αυτή.

Απάντησα για το side loading εφαρμογών απλα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, Cell_7 said:

Είναι κουραστικό να περιμένεις πότε και ποια έκδοση θα σου επιτρέψει να κάνεις jb, θυμάμαι παλιά στο 6+ μου περίμενα 1 ολόκληρο χρόνο για jailbreak, δεν είναι λύση αυτή.

Ε η λύση είναι το Android, αυτή είναι η ουσία της συζήτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν σας καλύπτει πλέον, εσείς που διαμαρτύρεστε, και θέλετε και από άλλα μαγαζιά; Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά έτσι για να ακούσω τι λείπει που είναι τόσο αναγκαίο. Όχι απαντήσεις, "...έτσι απλά για να έχω και άλλη επιλογή..."...συγκεκριμένα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Ποιος ο λόγος να κανείς JB το 2021….. εάν δεν σου αρέσει υπάρχει και το android.

Η απάντηση είναι απλή, εκτός του ότι "γιατί μπορούμε", έχει και αρκετά μόνιμα οφέλη. Και android κινητό να πέσει στα χέρια μου θα του αλλάξω τα φώτα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Τι δεν σας καλύπτει πλέον, εσείς που διαμαρτύρεστε, και θέλετε και από άλλα μαγαζιά; Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά έτσι για να ακούσω τι λείπει που είναι τόσο αναγκαίο. Όχι απαντήσεις, "...έτσι απλά για να έχω και άλλη επιλογή..."...συγκεκριμένα....

Εγώ που είχα 10 χρόνια android και πρόσφατα έχω iphone το μόνο που λείπει από εφαρμογές είναι οι παράνομες. Δηλαδή popcorn time, stremio, σπασμένες τζάμπα εφαρμογές  που κανονικά τις πληρώνεις κτλ. Κατά τα άλλα αν θες να είσαι μόνιμος δεν έχει νόημα να κατεβάσεις κάτι εκτός επίσημου store!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εγώ που είχα 10 χρόνια android και πρόσφατα έχω iphone το μόνο που λείπει από εφαρμογές είναι οι παράνομες. Δηλαδή popcorn time, stremio, σπασμένες τζάμπα εφαρμογές  κτλ. Κατά τα άλλα δεν έχει νόημα να κατεβάσεις κάτι εκτός επίσημου store!

Φαντάζομαι έχεις και συσκευή ναυαρχίδα με android; Προσωπικά νομίζω είναι ο καλύτερος συνδυασμός.
Πάντα υπάρχει ένα ρίσκο με σπασμένες εφαρμογές σε android, ακόμα και αν οι πηγές ή οι devs είναι αξιόπιστοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Ο Craig Federighi, επικεφαλής λογισμικού της Apple που επιβλέπει την ανάπτυξη iOS και macOS, δήλωσε πως τα επίπεδα κακόβουλου λογισμικού στο Mac είναι σε απαράδεκτα επίπεδα"


Είναι τόσο εξαρτώμενοι οικονομικά απ' ότι φαίνεται από το να μείνουν τα iPhone κλειστά που κακολογούν και προπαγανδίζουν κατά του Mac OS! Μιλάμε για απίστευτα πράγματα, μάλλον είναι κοντά κάποιος νόμος ή δικαστική απόφαση που θα επιβάλλει το sideloading και προπαγανδίζουν λέγοντας τέτοιες αηδίες

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Side-loading στο Android χρησιμοποιείται κατά κόρον από τους χρήστες για πολύ συγκεκριμένες και προφανώς παράνομες εφαρμογές όπως Vanceed , PopcornTime καθώς και σπασμένα Apps που είναι επί πληρωμή στο Playstore. 

Προσωπικά θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά εάν είχα στο κινητό περασμένες εφαρμογές τράπεζας , κάρτες στο Playstore κλπ να βάλω σπασμένες εφαρμογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Το Side-loading στο Android χρησιμοποιείται κατά κόρον από τους χρήστες για πολύ συγκεκριμένες και προφανώς παράνομες εφαρμογές όπως Vanceed , PopcornTime καθώς και σπασμένα Apps που είναι επί πληρωμή στο Playstore. 

Προσωπικά θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά εάν είχα στο κινητό περασμένες εφαρμογές τράπεζας , κάρτες στο Playstore κλπ να βάλω σπασμένες εφαρμογές.

Τώρα πια η κάθε εφαρμογή τράπεζας έχει δικλείδες ασφαλείας που αν προσέχεις και τις ενεργοποιείς δεν υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τίποτα.

Από την άλλη έχουν ένα δίκιο να μη θέλουν να κάνουν το λειτουργικό μπάχαλο όπως γίνεται με το Android 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EmptyPromises είπε

προφανος αυτο κανουμε και αυτο θα κανουμε κυρια μιλου...

 

44 λεπτά πριν, Oxygene είπε

Ευχαριστώ για την συμβουλή Apple, αλλά έχω πάει εδώ και 11 χρόνια

Ωραία, και θέλετε να σας πούμε μπράβο τώρα;; 🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, koutsis said:

 

Ωραία, και θέλετε να σας πούμε μπράβο τώρα;; 🤔 

Όχι, απλά να προσπεράσεις μυνήματα που δεν σε ενδιαφέρουν 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...