Προς το περιεχόμενο

Δείκτης Χιλιομέτρων στο Μηδέν!


deev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο club

Είμαι κάτοχος ενός Ford Focus 2002 και εδώ και πολύ καιρό έχει παρουσιαστεί ένα πρόβλημα και λέω μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.

Όταν είμαι εν κίνηση και ενώ όλα στο κοντέρ δείχνουν κανονικά, ξαφνικά, πέφτει ο δείκτης των χιλιομέτρων στο μηδέν για λίγο (από 1'' - 2') και μετά επανέρχεται πάλι. Ο δείκτης των στοφών συνεχίζει να δουλεύει όταν συμβαίνει αυτό. Ο ψηφιακός χιλιομετρικής δεν μετρά τα χιλιόμετρα και κατά τη διάρκεια αυτού πέφτει λίγο η ένταση του αυτοκινήτου, σαν να ανοίγεις το air contision ένα πράγμα.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάς τα καλώδια της μπαταρίας αν κάποιο δεν είναι αρκετά σφιγμένο.Αν δεν είναι αυτό πάλι κάτι συμβαίνει με καλωδια που δεν έχουν καλή επαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν το πήγα σέρβις τώρα τελευταία, είπα στον μηχανικό να του ρίξει μια ματιά.. μου είπε ότι καθάρισε κάποιον αισθητήρα αλλά και πάλι το ίδιο κάνει.

Θα κοιτάξω για την μπαταρία. Μήπως θα πρέπει να βγάλω το κοντέρ και να το ξαναβάλω μήπως κάποια φύσα δεν έχει κουμπώσει καλά.

Βέβαια δεν έχω γνώσεις πάνω σε αυτά αλλά γενικά με το ξεμοντάρισμα τα καταφέρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...