Προς το περιεχόμενο

Arielli KM-100BS εσπρεσσο μηχανη


maverik13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα , εχω πανω απο 3 χρονια την Arielli KM-100BS και σημερα παρατηρησα οτι δεν ζεσταινει πλεον το νερο .  δεν αναβει καν πρασινο το λαμπακι που εχει . και θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος να την φτιαξω? αξιζει? η πρεπει να το στειλω εξω να το φτιαξουν και ισως ξεπερασει τα 40 ευρο που το πειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maverik13 είπε

καλημερα , εχω πανω απο 3 χρονια την Arielli KM-100BS και σημερα παρατηρησα οτι δεν ζεσταινει πλεον το νερο .  δεν αναβει καν πρασινο το λαμπακι που εχει . και θελω να ρωτησω υπαρχει τροπος να την φτιαξω? αξιζει? η πρεπει να το στειλω εξω να το φτιαξουν και ισως ξεπερασει τα 40 ευρο που το πειρα.

Αν είσαι τυχερός έχει χαλάσει ο διακόπτης on off. Πιστεύω αυτή είναι η πιθανότερη βλάβη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την KM-190BS και πριν μερικούς μηνες επαθε το ιδιο και εμενα , δεν εκατσα να ασχοληθώ  να την φτιαξω , ξανα να πηρα την ιδια μιας και ημουν αρκετα ευχαριστημένος απο τον καφε που φτιάχνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Votritis είπε

εχω την KM-190BS και πριν μερικούς μηνες επαθε το ιδιο και εμενα , δεν εκατσα να ασχοληθώ  να την φτιαξω , ξανα να πηρα την ιδια μιας και ημουν αρκετα ευχαριστημένος απο τον καφε που φτιάχνει.

και εγω με αυτην που εχω ειμαι κομπλε. απλα ρωταω αν αξιζει η οχι . η αν ειναι κατι ευκολο που μπορω να το κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μυρισει κανεις τα νυχια του για το τι επαθε?

Ανοιξε την,βαλε και καμια φωτο μην ειναι κατι που φαινεται με το ματι και βλεπουμε.

Για επισκευη προφανως και δε συμφερει να τη πας εφοσον κανει 40 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου ειχα δει και ειχε ανταλλακτικά για την δικια μου αλλα για 35-40Ε που κανει καινουρια προτιμησα να την αλλαξω , παντως πρεπει να ειχαν προβλημα και με το κουμπι γιατι στην παλια μου αυτο που ανάβει ηταν κλικ ενω στην ιδια καινουρια το εχουν αλλαξει και ειναι σοφτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Dantε είπε

Να μυρισει κανεις τα νυχια του για το τι επαθε?

Ανοιξε την,βαλε και καμια φωτο μην ειναι κατι που φαινεται με το ματι και βλεπουμε.

Για επισκευη προφανως και δε συμφερει να τη πας εφοσον κανει 40 ευρω.

νομιζα οτι ειχαν ανεβει στο αρχικο ποστ οι φωτο . λογικα κατι λαθος εκανα

IMG_20210702_132922.jpg

IMG_20210702_132913.jpg

IMG_20210702_132909.jpg

Επεξ/σία από maverik13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυμετρο εχεις?Εχει μια αντισταση εκει.Πρεπει να δεις που συνδεεται και να εντοπισεις ουσιαστικα απο που δεν ερχεται ρευμα.Μπορει να ειναι και καποιος διακοπτης οπως ειπωθηκε οποτε να τσεκαρεις εκει εαν περναει ταση η οχι.

Οτι κανεις εννοειται με προσοχη και εαν δε γνωριζεις καλυτερα αστο,μη παθεις τιποτα για τα 40 ευρω που κανει μια καινουργια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πολυμετρο εχεις?Εχει μια αντισταση εκει.Πρεπει να δεις που συνδεεται και να εντοπισεις ουσιαστικα απο που δεν ερχεται ρευμα.Μπορει να ειναι και καποιος διακοπτης οπως ειπωθηκε οποτε να τσεκαρεις εκει εαν περναει ταση η οχι.

Οτι κανεις εννοειται με προσοχη και εαν δε γνωριζεις καλυτερα αστο,μη παθεις τιποτα για τα 40 ευρω που κανει μια καινουργια.

xaxaxax μου φενετε μαλλον θα κοιταξω για αλλη . παιδια πραγματικα ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Votritis είπε

μα και εμενα αναβε το λαμπακι αλλα δεν ζεσταινοταν αν ηταν το κουμπι δεν θα επρεπε να μην αναβει καθολου?

Δεν αναβει το λαμπακι του λεει.

Τωρα δε ξερω και τι συνδεσμολογια εχουν κανει για να πω αν θα πρεπει να αναψει η οχι η που ειναι η ζημια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτη η μηχανη εχει 2 λαμπακια . ενα οταν την αναβεις . το οποιο λειτουργει κανονικα. και ενα ακομα που οταν ζεστενετε το νερο αναβει πρασινο. το οποιο πλεον δεν αναβει ακομα και αν το αφησα 20 λεπτα το μηχανημα ανοιχτο. αλλα και παλι πες οτι χαλασε το λαμπακι . μετα απο 20 λεπτα εβγαλε κρυο νερο , ενω στο 3 λεπτο το νερο εβγενε καυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...