Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαχνω να μπω σε αυτο το κλαδο αλλα οπου και να κοιταξω ζητανε χαρτι πανεπιστημιου το λιγοτερο..Εχω γνωσεις πανω σε hardware windows και μολις πηρα το ccna..τι δουλειες μπορω να κοιταξω;;Ειμαι 38 και ενω ασχολουμαι με pc πανω απο 17 χρονια συνηθως εκανα αλλες δουλειες..το θεμα μου ειναι μηπως με σταματαει η ηλικια για το κατι παραπανω στο θεμα it/networking.

Επεξ/σία από panatha1369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

το εχω σχεδον ενα χρονο αλλα ακομα ειμαι στην αναζητηση..Μονο οι μεγαλες εταιριες το ζητησαν..Οι μικρες θελουν εναν που να ξερει τα παντα και να στοιχιζει τα μισα λεφτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/9/2022 στις 12:26 ΠΜ, panatha1369 είπε

το εχω σχεδον ενα χρονο αλλα ακομα ειμαι στην αναζητηση..Μονο οι μεγαλες εταιριες το ζητησαν..Οι μικρες θελουν εναν που να ξερει τα παντα και να στοιχιζει τα μισα λεφτα..

Καλημέρα μιας και το έχεις το ccna...διάβασες μόνος σου ή πήγες σε κάποια σχολή...;

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να απαντησω απο προσωπικη πειρα:

αν το εχεις με το διαβασμα pdf(s)και να συγκεντρωνεσαι μονος σου μπορεις απλως να πληρωσεις τα εξεταστρα και να διαγωνιστεις online

υπαρχουν online simulators και αλλα καλουδια εκει εξω που θα σε βοηθησουν με το πρακτικο κομματι

 

εγω προσωπικα που ειμαι της δια ζωσης εκμαθηση πηγα σε σχολη με καθηγητη και αλλους μαθητες και το πηρα. Δεν ειναι ευκολη εξεταση ενω θελει συνεχη ασχολια (οχι διαβασα κατι αλλα επειδη εχω μια υποχρεωση θα συνεχισω σε 2-3 εβδομαδες)

 

αν και λιγες εταιριες εχουν cisco οι γενικες αρχες εφαρμοζονται σε ολες τις συνδεσμολογιες/προιοντα ενω η θεωρια βοηθαει να κατανοησεις διαφορα ζητηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, corsair04 είπε

Καλημέρα μιας και το έχεις το ccna...διάβασες μόνος σου ή πήγες σε κάποια σχολή...;

Σε σχολη πηγα αλλα ειχα background απο networking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...