Προς το περιεχόμενο

Xiaomi redmi note 8 2021


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Χάλασε της μάνας μου το κινητό ένα αρχαίο.  Δεν θέλει μεγαλύτερη οθόνη από 6.3 και θέλει να παίζει κανένα παιχνίδι αυτά που σκάει μπιλιες κτλ. 

Κοιτούσα το redmi note 8 2021. Τι γνώμη έχετε αξίζει ή μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω στην ιδια ακριβως φαση ειμαι με την μανα μου και σκευτομαι για κατι ποιο οικονομικο γιατι νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολη κατι πανω απο 170-180 ευρω.

Ακομα δεν εχω καταληξει αλλα κοιταω Xiaomi Redmi Note 8 Pro (64GB) Mineral Grey , Xiaomi Redmi 9 (64GB) Carbon Gray , Xiaomi Redmi Note 10 (64GB) Lake Green

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά από Ελλάδα δεν συμφέρει. Ότι κινητό έχω αγοράσει να έχω πάρει από. Bangood. 

Οπότε λέτε ότι αξίζει να το πάρω. Νομίζω δύο χρόνια εγγύηση δεν έχουν από bangood?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, pavloa είπε

Καλά από Ελλάδα δεν συμφέρει. Ότι κινητό έχω αγοράσει να έχω πάρει από. Bangood. 

Οπότε λέτε ότι αξίζει να το πάρω. Νομίζω δύο χρόνια εγγύηση δεν έχουν από bangood?

Στα 100€ είναι ένα πολύ καλό κινητό. Το σημαντικότερο είναι ότι κυκλοφόρησε πρόσφατα και θα παίρνει ενημερώσεις για μεγαλύτερο διάστημα σε σύγκριση με κινητά όπως το Redmi 9 ή Redmi Note 9.

Το Banggood δίνει εγγύηση 1 χρόνο, αλλά απ' ότι ξέρω το PayPal σε καλύπτει μόνο 6 μήνες. Μετά θα πρέπει να βγάλεις άκρη με τους κινέζους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Γιατί παίζετε με τη φωτιά και κινεζικές αγορες;

Moto g8 power 139€ στο best price και καθαρίσατε.....

Μπορεί ο συμφορουμίτης να μην έχει την δυνατότητα να δώσει παραπάνω χρήματα. 39€ δεν είναι λίγα. Στα 100€ από Ελλάδα δεν βρίσκεις κάτι αξιόλογο.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Μπορεί ο συμφορουμίτης να μην έχει την δυνατότητα να δώσει παραπάνω χρήματα. 39€ δεν είναι λίγα. Στα 100€ από Ελλάδα δεν βρίσκεις κάτι αξιόλογο.

Στα 100€ ναι συμφωνώ....αλλα στα 140 που ζητάει η Motorola αποφευγεις πολλά.......

Στα 120€ βρίσκεις και το Motorola E7 plus με snap460 κά φυσικά αποφεύγεις το άθλιο miui.....

Υπάρχει και το oneplus n100 πάλι με snap460 επίσης στα 120€ περιπου....Τιμια κινητά.....

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Στα 100€ ναι συμφωνώ....αλλα στα 140 που ζητάει η Motorola αποφευγεις πολλά.......

Στα 120€ βρίσκεις και το Motorola E7 plus με snap460 κά φυσικά αποφεύγεις το άθλιο miui.....

Εντωμεταξύ το Moto G8 Power βλέπω ότι έχει και τηλεφακό. Περίεργο για κινητό αυτής της κατηγορίας. Κατά τα άλλα, καλή περίπτωση το E7 Plus για entry level κινητό. Όπως και το Realme 7i. Απλά έχουν περίπου 7 mm μεγαλύτερο μήκος από το Redmi Note 8 2021, οπότε μάλλον βγαίνουν εκτός παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Εντωμεταξύ το Moto G8 Power βλέπω ότι έχει και τηλεφακό. Περίεργο για κινητό αυτής της κατηγορίας. Κατά τα άλλα, καλή περίπτωση το E7 Plus για entry level κινητό. Όπως και το Realme 7i. Απλά έχουν περίπου 7 mm μεγαλύτερο μήκος από το Redmi Note 8 2021, οπότε μάλλον βγαίνουν εκτός παιχνιδιού.

Σωστή παρατήρηση αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε ολα...

Το redmi εκτος απ το miui εχει mtk G25 και μπαταρία 4000....αρα μονο το ονομα είναι.... καλύτερα να βρισκε το παλιό μοντέλο....

Και το σκρουτζ ζητάει 190 ευρω...παρανοια τι να λέμε τωρα....

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, osfp1978 είπε

Σωστή παρατήρηση αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε ολα...

Το redmi εκτος απ το miui εχει mtk G25 και μπαταρία 4000....αρα μονο το ονομα είναι.... καλύτερα να βρισκε το παλιό μοντέλο....

Κάπου μπερδεύεσαι μάλλον. Έχει τον G85. Το μοναδικό του μειονέκτημα όσων αφορά το hardware είναι η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά πριν λίγο έριξα παραγγελία το redmi note 8 2021.

εγώ έχω το redmi note 8 αλλά το παλιό, ενάμιση χρόνο το έχω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Απλά ήθελα να μάθω αν αξίζει το καινούριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, intruder99 είπε

Κάπου μπερδεύεσαι μάλλον. Έχει τον G85. Το μοναδικό του μειονέκτημα όσων αφορά το hardware είναι η μπαταρία.

Ναι σωστα τωρα το ειδα...αλλα 190 ευρω;ΟΧΙ τρώει άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, osfp1978 είπε

Ναι σωστα τωρα το ειδα...αλλα 190 ευρω;ΟΧΙ τρώει άκυρο...

Εννοείται. Με 190€ αγοράζεις χίλιες φορές καλύτερα κινητά. Για αυτό δεν έχει νόημα προς το παρόν τουλάχιστον να το παραγγείλεις από κάπου αλλού εκτός Banggood.

2 λεπτά πριν, pavloa είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά πριν λίγο έριξα παραγγελία το redmi note 8 2021.

εγώ έχω το redmi note 8 αλλά το παλιό, ενάμιση χρόνο το έχω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Απλά ήθελα να μάθω αν αξίζει το καινούριο. 

Καλορίζικο. Τίμια επιλογή, δεδομένου ότι θέλατε σχετικά μικρό κινητό. Απλά μην περιμένεις να έχει την ίδια αυτονομία με το παλιό Note 8, γιατί ο Helio G85 είναι πιο ενεργοβόρος από τον Snapdragon 665.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Καλορίζικο. Τίμια επιλογή, δεδομένου ότι θέλατε σχετικά μικρό κινητό. Απλά μην περιμένεις να έχει την ίδια αυτονομία με το παλιό Note 8, γιατί ο Helio G85 είναι πιο ενεργοβόρος από τον Snapdragon 665.

Ευχαριστώ. Το ξέρω αυτό αλλά εντάξει για απλή χρήση και κανένα παιχνίδι που θα παίζει που και που η μάνα μου ε δεν πιστεύω να θέλει κάθε μέρα φορτισμα..

Εντάξει τώρα έχει ένα huawei, όλο το βράδυ το φορτίζει και μέχρι το μεσημέρι έχει πάει στο 20% η μπαταρία χωρίς να παίξει παιχνίδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...