Προς το περιεχόμενο

μεταχειρισμένο Honda Transalp τιμή;


janus5555

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, μου πουλάει ένας γνωστός τη μηχανή του, Honda Transalp, 650cc, μοντέλο του 2004, περί τα 50.000χμ, πλήρες βιβλίο service.

Είναι προσεκτικός με τα πράγματά του, δεν έχουμε πάει ακόμα σε συνεργείο για τσεκ αλλά μπορώ να πω ότι εμπιστεύομαι.

Μου τη δίνει 2000€, τη γνώμη σας, είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο car.gr κάπου τόσο πάνε οι Transalp της χρονολογίας αυτής, αλλά μήπως να κοιτούσες κάτι άλλο; I mean, θα δώσεις 2Κ για όχημα 17 ετών; Σε λίγο βγάζει δίπλωμα το ίδιο, ενηλικιώνεται. 😜

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haldolσ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Στο car όντως οι τιμές είναι εκεί γύρω αλλά επειδή γενικά τις φουσκώνουν πολύ ως πάαααρα πολύ τις τιμές τους, θέλω και τη γνώμη κάποιου που να αντιλαμβάνεται καλύτερα.

(για αντίστοιχα μεταχειρισμένα μοντέλα vstrom πχ τα τελευταία 3 χρόνια οι τιμές έχουν ανέβει κάπου 1k λόγω ζήτησης, προφανώς δεν αξίζουν τόσα λεφτά)

Το ακούω αυτό που λες για τα 2κ αλλά για καινούρια δεν είμαι με τπτ, αυτή θα'ναι η πρώτη μου μηχανή και δεν ξέρω τί καλύτερη εναλλακτική θα είχα με αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι αν η μηχανή είναι χαρτί παρτην μην το σκέφτεσαι (αν αρέσει σε εσένα φυσικά)το συγκεκριμένο επειδή το ξέρω είναι λίγακι ψωφιο που λέμε για 650αρι αλλά πας άνετα παντού και το ταξιδακι σου αν θες το πας χωρίς κανένα πρόβλημα (δεν μιλάω για 160 170 πορεία) με 130 ρολλαρει άνετα η μηχανη.Ειναι πολύ αξιόπιστη αν τα χλμ είναι πραγματικά και είναι καλοσυντηρημενη παρτην..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ψάχνω για μηχανή τώρα τελευταια

τιμές έχουν πάρει παράλογη πορεία στα μεταχαρισιρσμενα
ανθρώπινο μηχάνημα δλδ σε καλή κατάσταση του 2012 2013 κοστίζει κοντά στην τιμή αγοράς του όταν ήταν καινούργιο (και ειναι 9+ χρονών)
οχήματα του 2001-2007 τα δίνουν ναι μεν ~3 χιλιάρικα αλλά αν σκεφτείς καλά τόσο παλιό όχημα δεν αξίζει καθώς σύντομα θα ζητάει πολλα

σχεδόν εχω αποφασίσει ότι κατά 99,9% ότι αφορά μηχανές μεταχ. δεν αξίζει (με εξαίρεση καποιες ευκαιρίες)  χίλιες φορές να δώσω κάνα 3000κ και τα υπόλοιπα με τράπεζα για κατι καινούργιο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/7/2021 στις 1:14 ΜΜ, Black Demis είπε

επειδη ψάχνω για μηχανή τώρα τελευταια

τιμές έχουν πάρει παράλογη πορεία στα μεταχαρισιρσμενα
ανθρώπινο μηχάνημα δλδ σε καλή κατάσταση του 2012 2013 κοστίζει κοντά στην τιμή αγοράς του όταν ήταν καινούργιο (και ειναι 9+ χρονών)
οχήματα του 2001-2007 τα δίνουν ναι μεν ~3 χιλιάρικα αλλά αν σκεφτείς καλά τόσο παλιό όχημα δεν αξίζει καθώς σύντομα θα ζητάει πολλα

σχεδόν εχω αποφασίσει ότι κατά 99,9% ότι αφορά μηχανές μεταχ. δεν αξίζει (με εξαίρεση καποιες ευκαιρίες)  χίλιες φορές να δώσω κάνα 3000κ και τα υπόλοιπα με τράπεζα για κατι καινούργιο

 

4 λεπτά πριν, george0030 είπε

Έχει κάποια λογική αυτό που γράφεις. Αλλα επειδή οι καιροί είναι περίεργοι και δεν θέλουν πολλοί να χρεωθούν. Υπάρχουν και άτομα που αγοράζουν την πρώτη τους μηχανή και θέλουν κάτι οικονομικό - τίμιο σε μεταχειρισμένο για να αποκτήσουν εμπειρία, όμως είναι πολύ υπερτιμημένα κάποια παλιά μοντέλα μοτοσικλετών. 

 

Επεξ/σία από george0030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...