Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
11 hours ago, chrisgewrgi said:

Υπάρχει λόγος να περιμένουμε το official dock η να παω σαυτο;

https://www.jsaux.com/products/upgraded-docking-station-for-steam-deck

Όπως έχω ξαναπεί, εγώ πήρα αυτό, γιατί θέλω να το χρησιμοποιώ και με το Macbook μου, και άρα προτιμώ να χωράει σε τσαντάκι για να το μεταφέρω εύκολα. Παίζει κομπλέ με το Deck.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 hours ago, chrisgewrgi said:

Υπάρχει λόγος να περιμένουμε το official dock η να παω σαυτο;

https://www.jsaux.com/products/upgraded-docking-station-for-steam-deck

Και εγω σε αυτο πηγα μετα απο ψαξιμο για τα λεφτα του φαινεται καλο, οοοταν βγει το official dock βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Σόρρυ αν ρωτάω σε λάθος φόρουμ... Αλλά παιχνίδια από τον "θείο" όσο κ αν προσπάθησα με lutris κλπ δεν... Η θα κολλήσουν κατά την εγκατάσταση η μετά την εγκατάσταση δεν θα παίζουν καν... Έχεις κανενας καταφέρει; Τόσο από YouTube όσο κ από reddit όσο κ αν διάβασα δεν κατάφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpirosDR είπε

Παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Σόρρυ αν ρωτάω σε λάθος φόρουμ... Αλλά παιχνίδια από τον "θείο" όσο κ αν προσπάθησα με lutris κλπ δεν... Η θα κολλήσουν κατά την εγκατάσταση η μετά την εγκατάσταση δεν θα παίζουν καν... Έχεις κανενας καταφέρει; Τόσο από YouTube όσο κ από reddit όσο κ αν διάβασα δεν κατάφερα.

Windows η steam os? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, VaJohn είπε

Και εγω σε αυτο πηγα μετα απο ψαξιμο για τα λεφτα του φαινεται καλο, οοοταν βγει το official dock βλεπουμε.

εχετε καμια ιδεα απο που τα στελνουν και ποσο καιρο κανουν για ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 28/9/2022 στις 6:19 ΜΜ, leonidas777 είπε

https://www.ebay.com/itm/125451969745

Αυτόν εδώ αγόρασα για ένα Surface. Ήρθε σε 20 μέρες και δουλεύει άψογα. Με μια μικρή έκπτωση που είχε όταν το πήρα μου βγήκε σύνολο 69 ευρώ. Σε Skroutz και Amazon κι εγώ δεν βρήκα κάτι κι αναγκάστηκα να ψάξω στο eBay. Άμα ψάξεις στο eBay θα βρεις κι άλλες χωρητικότητες. 

Η κλασική και χιλιοειπωμένη ερώτηση , Με το τελωνείο τι γίνεται; Έχω πολύ καιρό να ψωνίσω από eBay.

Επεξ/σία από ebola75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την επόμενη φορά που κάποιος θα κάνει ερώτηση για πειρατικό περιεχόμενο και κάποιος άλλος δώσει λινκ, θα μας χαιρετήσουν και οι δύο μέχρι τα Χριστούγεννα, χωρίς προειδοποιήσεις και νουθεσίες. 

Απλά ενημερωτικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Μου ρθε και μένα το mail την προηγούμενη εβδομάδα και πλέον περιμένω να έρθει το Deck. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις αν κάποιος μπορεί να με καθοδηγήσει.

1)Επειδή δεν έχω monitor που να παίρνει HDMI, έχω μόνο ένα παλιό με VGA, υπάρχει κάποιο USB Hub που να μπορεί να συνδέσει το Deck με τέτοιου τύπου Monitor αλλά να έχει και επιπλέον USB υποδοχές για mouse/keyboard? Μιλάω φυσικά για τις ανάγκες του file management.

2)Πρόταση για 256 SD card?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από Maximus Decimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, Maximus Decimus said:

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Μου ρθε και μένα το mail την προηγούμενη εβδομάδα και πλέον περιμένω να έρθει το Deck. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις αν κάποιος μπορεί να με καθοδηγήσει.

1)Επειδή δεν έχω monitor που να παίρνει HDMI, έχω μόνο ένα παλιό με VGA, υπάρχει κάποιο USB Hub που να μπορεί να συνδέσει το Deck με τέτοιου τύπου Monitor αλλά να έχει και επιπλέον USB υποδοχές για mouse/keyboard? Μιλάω φυσικά για τις ανάγκες του file management.

2)Πρόταση για 256 SD card?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1) Έδωσα και πιο πάνω αυτό που πήρα εγώ. Για το monitor θα πρέπει να πάρεις adapter με θηλυκό ΗDMI σε αρσενικό VGA, αλλά να ξέρεις ότι έτσι θα χάσεις τον ήχο. Δεν ξέρω αν το Deck μπορεί να βγάζει ήχο από το jack την ώρα που είναι dockαρισμένο, αν γίνεται μπορώ να σκεφτώ workarounds.

2) Πρώτα κοιτάς για Samsung Evo+ και μετά για Sandink, ωστόσο 256GB είναι λίγα, εκτός κι αν έχεις την 512GB έκδοση του Deck.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Malthador είπε

1) Έδωσα και πιο πάνω αυτό που πήρα εγώ. Για το monitor θα πρέπει να πάρεις adapter με θηλυκό ΗDMI σε αρσενικό VGA, αλλά να ξέρεις ότι έτσι θα χάσεις τον ήχο. Δεν ξέρω αν το Deck μπορεί να βγάζει ήχο από το jack την ώρα που είναι dockαρισμένο, αν γίνεται μπορώ να σκεφτώ workarounds.

2) Πρώτα κοιτάς για Samsung Evo+ και μετά για Sandink, ωστόσο 256GB είναι λίγα, εκτός κι αν έχεις την 512GB έκδοση του Deck.

1) Αυτό εδώ δεν θα κάνει; : https://www.skroutz.gr/s/24177329/HP-Travel-Hub-G2-USB-C-Docking-Station-με-HDMI-4K-Ασημί.html

2) Noted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια, 

συνδέω το Steam Deck με φορητή οθόνη που έχω. Πρώτα όταν το γύριζα από steam στην αρχική οθόνη, η φορητή μου, μου έδειχνε κανονικά. Τώρα, ίσως κάτι πάτησα, και συμπεριφέρεται ως 2η οθόνη βοηθητική, ενώ το steam deck λειτουργεί ως 1η. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παίζει να είναι το κορυφαίο Dock Station για το Steam, με 2Tb ssd σκληρό δίσκο ενσωματωμένο. 

 

https://www.jsaux.com/products/m-2-docking-station-for-steam-deck-hb0604?_pos=1&_sid=dd1dd3da7&_ss=r&variant=43341191053532

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, valandis είπε

Μια βοήθεια, 

συνδέω το Steam Deck με φορητή οθόνη που έχω. Πρώτα όταν το γύριζα από steam στην αρχική οθόνη, η φορητή μου, μου έδειχνε κανονικά. Τώρα, ίσως κάτι πάτησα, και συμπεριφέρεται ως 2η οθόνη βοηθητική, ενώ το steam deck λειτουργεί ως 1η. 

Θα πας στις ρυθμίσεις display. Εκεί έχει να διαλέξεις ότι γουσταρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα ότι το Deck μου βρίσκεται Ρουμανία από τις 9 το βράδυ και έφυγε λογικά για Βουλγαρία ήδη καθώς βλέπω Left the parcel center. Not bad, 7 μέρες αφού το παράγγειλα. Λογικά αύριο θα είναι Βουλγαρία μεθαύριο Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...