Προς το περιεχόμενο

«Γεμισμα» καταλογου


hdonoblepsias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω φτιαξει ενα site/καταλογο με συγκεκριμενες επαγγελματικες κατηγοριες. Εχω δοκιμασει διαφημιση, email marketing, και σημερα τηλεφωνικα για να προσκαλεσω επαγγελματιες να εγγραφουν. Η εγγραφη και η χρηση ειναι 100% δωρεαν.

Τηλεφωνικα μιας και δεν το εχω ξανακανει, αν και ειχα φτιαξει ενα σκριπτ, μασαγα τα λογια μου επειδη ντρεπομουν και δεν μπορουσα να πεισω καποιον. Ασε που ολοι εχουν δεινοπαθησει με τηλεφωνηματα τυπου φορεξ και σε αποφευγουν.

οποτε 2 ερωτησεις

1) μπορω να κανω μονο μου καποιες καταχωρησεις με δεδομενα απο το google για να αρχισει να ρολαρει το site; Αν δεν παρω εγκριση τους, τι προβλημα μπορω να εχω; Αν μου πουν να τους αφαιρεσω θα τους αφαιρεσω. Φυσικα δεν θα εχω φορμες επικοινωνιας, κριτικες κλπ για αυτες τις καταχωρησεις και επισης αν καποιος θελει να φτιαξει λογαριασμο αργοτερα και να αναλαβει την καταχωρηση του, και αυτο γινεται. 
 

2) Ποιος ειναι ο καλυτερος προωθησης να προσκαλεσω τους επαγγελματιες για data entry? Δοκιμασα fb και google ads χωρις αποτελεσμα. Εστω οτι ειχατε μια σελιδα πχ με τεχνιτες, πως θα προσελκυατε για εγγραφη ηλεκτρολογους, υδραυλικους κλπ;

 

υ.γ. Οποιος θελει, του στελνω το site με πμ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δύσκολο το έργο. Πρέπει να δώσεις κάτι σε αυτούς που θέλουν να κάνουν εγγραφή. Με το "κάτι" δεν εννοώ λεφτά... π.χ. Σκέψου λιγάκι απο την μεριά του χρήστη... Εσύ θα έκαμνες εγγραφή σε μια πλατφόρμα που δεν την ξέρει κανείς ; Ας υποθέσουμε ότι έκανες... Τι θα κερδίσεις ; Θα σε διαφημήζει ; Θα σε βρίσκουν ποιό εύκολα...

Δώστους να καταλάβουν το "γιατί πρέπει να κάνουν μια εγγραφή"...

Ξεκίνα τοπικά και απο γνωστούς πάρε καμιά 20-30 εγγραφές και γράψε τον συνολικό αριθμό εγγραφών κάπου. Ωστε όταν θέλει να κάνει κάποιος εγγραφή να λέει ότι έχει εγγραφές μέσα...

Εύχομαι το καλύτερο φίλε!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αρχισεις και βαζεις μονος σου να βαλεις κουμπι “claim business” ωστε να μπορει ευκολα καποιος να ερθει σε επικοινωνια μαζι σου. Νομιζω το εχει και η google αυτο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...