Προς το περιεχόμενο

Αγορα tab s7 vs Ipad Air 2020 64gb


Spyrito33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα. Ειμαι σε διλημμα εδω και καιρο. Κοιταω ξανα και ξανα αυτα τα 2 ταμπλετ.. Τα συν και τα πλην τους σχεδον καθε μερα και δεν μπορω να αποφασισω ποιο ειναι το ιδανικο για μενα.. Ενω το s7 εχει ολο το πακετο (128gb, τιμη , Snapdragon, 120hz Οθονη,δωρο το πενακι ) κρατιεμαι και κοιταω καθε μερα το ipad διοτι ειναι και αυτο το ιδιο γρηγορο (μπορει και γρηγοροτερο ) σε multitasking που επιτοπληστον χρειαζομαι και συν του οτι θα ξερω οτι με το ios θα ειμαι καλυμμενος για μια 5ετια ενω με το Android??????1-2-3 χρονια??? Για δωστε μια βοηθεια ρε παιδια..

Υ.Γ. Δεν εχω iphone οποτε και δεν θα ξεκινησω απο το ipad για να φτιαξω ενα ολοκληρο οικοσυστημα.Ουτε εχω χιλιαρικα για να χαλασω για ταμπλετα και ρολογια κλπ κλπ.

Οι δουλειες που θα κανω θα ειναι browsing Internet, excell , και κοψιμο ραψιμο βιντεο αλλα οχι σε επαγγελματικο επιπεδο. Κυριως για το multitasking θα το χρησιμοποιω το tablet .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Αν σε ενδιαφέρει το multitasking τότε samsung εννοείτε. Το multitasking του ipad είναι αθλιο σε συγκριση με της samsung...

Ναι....αλλά τι να το κάνεις όταν είναι τόσο δύσχρηστο και οι εφαρμογές δεν είναι καθόλου optimized;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μην μπερδεύεις τα iPad με το iPhone.Δεν  χρειάζεσαι το οικοσύστημα . Μια χαρά δουλεύει και μόνο του.

Αλλα αν ψάχνεις δικαιολογίες να μην το πάρεις , πάρε το Samsung αλλά μην πεις μετά ότι δεν σε ενημέρωσαμε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος tab s7, περασα για ενα φεγγαρι κ απο το (basic/8th gen) 10.2 iPad.

Κ εγω στην ιδια φαση ημουν, χρονια χρηστης android με ενα σωρο paid apps.

Τελικα το εδωσα λογω οικοσυστηματος κυριως, κ χωρητικοτητας.

Αν το χρησιμοποιεις για browsing/web apps/media, παρε το s7. Το ipad εχει οντως καλυτερες εφαρμογες, αλλα το s7 εχει dex, 120hz, 128gb, κ free stylus. Αν εχεις κ αλλες samsung συσκευες, μιλανε μεταξυ τους (κλησεις, sms κλπ), ενω με εναν samsung browser κανεις sync κ ανοιχτα tabs κλπ.

Αν δεν κανω λαθος επισης, ολη η σειρα s (κινητα σιγουρα, νομιζω κ tabs), θα παρουν 3 χρονια updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Μετά απο android tablets πήγα σε iPad Air 2020 και πραγματικά είδα την διαφορά…..

iPad απο μένα 

Δεν ξέρω τι ακριβώς σου φαίνεται αστείο στην ανάρτηση, μήπως προτιμάς να σου δώσω το πορτοφόλι μου να μου ψωνισεις εσύ τα εγκεκριμένα του συλλόγου σας? 

Σε άλλα νέα, fanboys will be fanboys, οι υπόλοιποι αγοράζουμε ότι μας βολεύει περισσότερο, op πάρε ότι σου κάνει κέφι, κ αν δεν βολευτείς, το πουλάς κ παίρνεις άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, ocelotgr είπε

Δεν ξέρω τι ακριβώς σου φαίνεται αστείο στην ανάρτηση, μήπως προτιμάς να σου δώσω το πορτοφόλι μου να μου ψωνισεις εσύ τα εγκεκριμένα του συλλόγου σας? 

Σε άλλα νέα, fanboys will be fanboys, οι υπόλοιποι αγοράζουμε ότι μας βολεύει περισσότερο, op πάρε ότι σου κάνει κέφι, κ αν δεν βολευτείς, το πουλάς κ παίρνεις άλλο. 

Επειδή εχω δουλέψει και το μεγάλο  S7 plus - με την καμία δεν σου δίνει την εμπειρία χρήσης και αυτο το αερατο που έχει το ipad….γελάω γιατι συχνά πυκνά έχει λοξυγκες και για αυτο δεν φταει το HW του αλλα το ίδιο το Android….

Για smartphone ειναι οκ το Android αλλα οχι για tablet….δεν υπάρχει οικοσύστημα ούτε βελτιστοποιημένα apps 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...