Προς το περιεχόμενο

Laser projector 4K


john1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/25370564/Xiaomi-Mi-4K-Laser-Projector-150-Projector-Τεχνολογίας-Προβολής-DMD-DLP-με-Φυσική-Ανάλυση-3840-x-2160-και-Φωτεινότητα-5000-Ansi-Lumens-με-WiFi-Μαύρος.html

Έχετε καθόλου άποψη για αυτόν;

Δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με προβολικά αλλά βλέποντας ότι οι καλές oled τηλεοράσεις 65αρες πλησιάζουν τα 2χιλ ευρώ αναρωτιέμαι μήπως αξίζει να αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οι Lazer projector είναι νεα τεχνολογία με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής στην λάμπα από από τους κλασικούς dlp και είναι sort throw.

Επίσης το dmd dlp κάνει τα χρώματα ακόμα ποιο ζωντανά επίσης νέα τεχνολογία σε προβολείς 

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλός θα κερδίσεις πολύ περισσότερο μια oled και θα βγάζεις 120 ίντσες σε απόσταση λιγότερο από μέτρο 

Θα χρειαστείς και ένα καλό πάρει για ακόμα καλύτερη εικόνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε.μου εχω τον xiaomi laser alpd 3.0 native 1080 και ειναι ασυλληπτος.. 2400 ανσι.. σε τεστ γαλλικο εχει καλυτερη ευκρινεια απο 2 4κ λαμπατους . Και χρωμα φως απιστευτα απλα.. εχω σεταρει το media player με φιλτρα και παιζει απιστευτο hdr..ειναι αλλη φαση πολυ καλυτερο απο τιβι

Επεξ/σία από exor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά , μιας και έχω κι εγω τον xiaomi laser alpd 3.0 native 1080.

Προσωπικά δε γυρίζω πλέον πίσω σε tv.

Αξίζει και με το παραπάνω η αγορά lazer projector

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 16/11/2021 στις 3:59 ΠΜ, exor είπε

Φιλε.μου εχω τον xiaomi laser alpd 3.0 native 1080 και ειναι ασυλληπτος.. 2400 ανσι.. σε τεστ γαλλικο εχει καλυτερη ευκρινεια απο 2 4κ λαμπατους . Και χρωμα φως απιστευτα απλα.. εχω σεταρει το media player με φιλτρα και παιζει απιστευτο hdr..ειναι αλλη φαση πολυ καλυτερο απο τιβι

Καλησπερα, την ημερα βλεπεις ικανοποιητικά γιατι θελω να καταργήσω την τηλεοραση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2022 στις 12:31 ΜΜ, iliasgk74 είπε

Καλησπερα, την ημερα βλεπεις ικανοποιητικά γιατι θελω να καταργήσω την τηλεοραση 

Φιλε μου ..εχω και μια 65 lg .. η tv εχει γηγενη οπισθιο φωτισμο οποτε ειναι πιο ευχρηστη.. βλεπεις καλα και μερα με τον xiaomi ειδικα οταν ειναι προγραμμα τηλεορασης και γενικα με χρωμα.. σκοτεινες σκηνες φυσικα χανουν..εχω παρει μια ασημι οθονη (πανι) που αντανακλα και δειχνει και μερα τελεια αλλα δεν την χρησιμοποιω. Γενικα ειναι δωρο θεου οι led και laser projectors.. ειχα και τους xgimi h1 kai h2 τρομεροι..και πιο φορητοι..αλλα ο xiaomi εχει τρομερη εικονα .. πραγματικα..ασε που και αυτος μεταφερεται και τον παω στο εξοχικο και εχουμε σινεμα παντου.. ειναι τρομερος και ευκρινης σαν 4κ ..σε ενα γαλικο τεστ δειχνει πιο ευκρινης απο 2 4κ λαμπατους .. μαυρο χρωμα ψωτεινοτητα τελειος.. και απο  pc με lav filters σε mbc black τρομερο hdr.. ..αν τον θες για tv βαλε οθονη reflective για θεαση μερα και τοποθετησε τον ψηλα να μην ενοχλει η δεσμη φωτος.. αυτα και καλες ταινιες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, τον παρήγγειλα και περιμένω να δω! Είδα κάτι πανιά πανάκριβα για να περιορίζουν τον φωτισμό , εσύ τι έβαλες?Αν έχεις κανένα λινκ στείλε μου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, iliasgk74 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση, τον παρήγγειλα και περιμένω να δω! Είδα κάτι πανιά πανάκριβα για να περιορίζουν τον φωτισμό , εσύ τι έβαλες?Αν έχεις κανένα λινκ στείλε μου  

Οχι οχι ακριβο εγω τοχα παρει απο το αλι εξπρες 70 ευρω .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, iliasgk74 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση, τον παρήγγειλα και περιμένω να δω! Είδα κάτι πανιά πανάκριβα για να περιορίζουν τον φωτισμό , εσύ τι έβαλες?Αν έχεις κανένα λινκ στείλε μου  

Υπάρχει και η λύση του βαμμένου τοίχου με κατάλληλα για αυτήν την δουλειά χρώματα την οποία εφαρμόζουν αρκετοί παλιοί και νέοι  projectorακιδες για περισσότερες πληροφορίες βάλε μια φωνή στον @CostasRompotis ( projectorακιας από την εποχή του Κολοκοτρώνη και ειδικός επί του βαψίματος ) 

@CostasRompotis

Όχι, που θα σ΄άφηνα να ησυχάσεις.😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...