Προς το περιεχόμενο

Ορισμένα τροφοδοτικά της Gigabyte αστοχούν και «παίρνουν μαζί τους» και κάρτες γραφικών, με την εταιρεία να απαντά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς εννοείται αναφέρονται αυτά, για το καλό της κοινότητας μας ως pc gamers, αλλά μην βγάλουμε και την χολή μας, γιατί μιλάμε για μια πολύ καλή εταιρεία, με πιο καλές τιμές από άλλες σε διάφορες υλοποιήσεις. Εγώ με την 1660 που την πήρα 190 πέρσι τον Σεπτέμβριο και την μητρική aorus είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλά και τα δύο. Και παλιότερα ότι πήρα τα έβγαλε τα λεφτά του. Μακάρι να το λύσει το θέμα, γιατί είναι κρίμα, όταν έχουν προηγηθεί πολλά καλά προϊόντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therion13 είπε

Αισθάνομαι ότι το ξέρω καιρό τώρα. Κρίμα που δεν αναφέρατε καθόλου το Ελληνικό κανάλι τους hardware busters γιατί αυτος το πρώτο ειπε και έκανε και βίντεο και σχετικά και μίλησε για αυτο. Ακομα και gamers nexus τους ανέφερε στο βίντεο. Απλος γιατί δεν ειναι καναλι τον 1εκ προβολών δεν τους εδωσε κανενας σημασία και με το που το είπαν οι gamers nexus χαμός όλο το internet. Για εμενα μπράβο στους hardware buster μπράβο Άρη

   Αυτο ακριβως απο το στομα μου το πηρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν υπάρχουν στον χώρο εταιρίες όπως seasonic, super flower, thermaltake, evga...ακομα και bequiet, το να παρει καποιος τροφοδοτικο gigabyte για build 1000Ε+ ειναι αστείο.

Επεξ/σία από melodicpunk
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alphay είπε

Από τα φτηνιάρικα noname περιμένεις τέτοια αποτελέσματα, τι να πεις. Αν είχα κάποιο από αυτά θα το άλλαζα προληπτικά.

Για ποιο φτηνιάρικο μιλάς.. Είδες την τιμή του?
Μπερδεύεσαι μάλλον. Το πρόσφεραν σαν high end psu και όχι σαν budget επιλογή... 

 

1 ώρα πριν, melodicpunk είπε

Οταν υπάρχουν στον χώρο εταιρίες όπως seasonic, super flower, thermaltake, evga...ακομα και bequiet, το να παρει καποιος τροφοδοτικο gigabyte για build 1000Ε+ ειναι αστείο.

Δεν πάει με την εταιρεία αλλά με το μοντέλο. Έχεις απ' έξω τα καλύτερα της αγοράς στην κατηγορία τους, τα RMx ή τα ΑΧ της corsair, έχεις απ' έξω το XPG της Adata που στα 650W gold είναι το καλύτερο στον κόσμο, ξεχνάς τροφοδοτικά και εταιρείες με ιστορία όπως επίσης μου λες για την BeQuiet ότι την βάζεις χαριστικά όταν έχει μοντέλα καλύτερα και από όλα αυτά που έχεις προαναφέρει... Δεν είναι η εταιρεία αλλά το μοντέλο. Για να καταλαβαινόμαστε. Η Thermal έχει ένα καλό μοντέλο και 10 κακά. Θα την βάλεις μέσα???? Το ίδιο και η Evga. Δεν είναι όλα άψογα. Όλες οι εταιρείες έχουν καλά και κακά τροφοδοτικά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tombyraider13 είπε

Καλώς εννοείται αναφέρονται αυτά, για το καλό της κοινότητας μας ως pc gamers, αλλά μην βγάλουμε και την χολή μας, γιατί μιλάμε για μια πολύ καλή εταιρεία, με πιο καλές τιμές από άλλες σε διάφορες υλοποιήσεις. Εγώ με την 1660 που την πήρα 190 πέρσι τον Σεπτέμβριο και την μητρική aorus είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ καλά και τα δύο. Και παλιότερα ότι πήρα τα έβγαλε τα λεφτά του. Μακάρι να το λύσει το θέμα, γιατί είναι κρίμα, όταν έχουν προηγηθεί πολλά καλά προϊόντα.

Τι να σου πω εγώ έχω κακή εμπειρία από την gigabyte , gpu με unstable oc ,budget μητρικές που θέλουνε tweaks και ,bios update για σταθερότητα, κάποια στιγμή στο νοσοκομείο που δουλεύω τους είχαμε ρίξει ban στις προμήθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mathewpapad είπε

Για ποιο φτηνιάρικο μιλάς.. Είδες την τιμή του?
Μπερδεύεσαι μάλλον. Το πρόσφεραν σαν high end psu και όχι σαν budget επιλογή... 

 

Δεν πάει με την εταιρεία αλλά με το μοντέλο. Έχεις απ' έξω τα καλύτερα της αγοράς στην κατηγορία τους, τα RMx ή τα ΑΧ της corsair, έχεις απ' έξω το XPG της Adata που στα 650W gold είναι το καλύτερο στον κόσμο, ξεχνάς τροφοδοτικά και εταιρείες με ιστορία όπως επίσης μου λες για την BeQuiet ότι την βάζεις χαριστικά όταν έχει μοντέλα καλύτερα και από όλα αυτά που έχεις προαναφέρει... Δεν είναι η εταιρεία αλλά το μοντέλο. Για να καταλαβαινόμαστε. Η Thermal έχει ένα καλό μοντέλο και 10 κακά. Θα την βάλεις μέσα???? Το ίδιο και η Evga. Δεν είναι όλα άψογα. Όλες οι εταιρείες έχουν καλά και κακά τροφοδοτικά...

Προφανώς παει με το μοντελο, μιλαμε για mid/mid end psu και οχι high end. Σε αυτα τα λεφτα οι corsair, coolermaster, fsp, enermax δεν εχουν να σου προσφερουν πολλα. Και αν οχι οι thermal και bequiet τοτε η seasonic ειναι η καλυτερη επιλογη σε mid/high ακομα και high end psu. Οπως και να χει στα τροφοδοτικα ολα εχουν να κανουν με την προσωπικη εμπειρια του καθενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, therion13 είπε

Αισθάνομαι ότι το ξέρω καιρό τώρα. Κρίμα που δεν αναφέρατε καθόλου το Ελληνικό κανάλι τους hardware busters γιατί αυτος το πρώτο ειπε και έκανε και βίντεο και σχετικά και μίλησε για αυτο. Ακομα και gamers nexus τους ανέφερε στο βίντεο. Απλος γιατί δεν ειναι καναλι τον 1εκ προβολών δεν τους εδωσε κανενας σημασία και με το που το είπαν οι gamers nexus χαμός όλο το internet. Για εμενα μπράβο στους hardware buster μπράβο Άρη

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, stormoffire said:

Για τροφοδοτικά Thermaltake! Πλήρως ευχαριστημένος χρήστης πολλά χρόνια τώρα, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...!!!!

και εγω thermaltake στα 2 τελευταια συστηματα μου εβαλα και ειναι αψογα ασε τους καραγκιοζηδες και τους πιτσιρικαδες να κοροιδευουν, απο τις καλυτερες αξιολογησεις εχουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φασόν θα είναι , σίγουρα δεν τα βγάζει μόνη της ,το κάνουν σχεδόν όλοι , πλην ,ίσως, της seasonic. Βέβαια το "φασόν" από μόνο του δεν λέει κάτι , αλλά αν βγαίνει σε καμιά βιοτεχνία της αχανούς ενδοχώρας της κίνας  για  λόγους κόστους , εκεί υπάρχει θέμα.

Δεν θέλω να το πιστεύω , αλλά με τις πολυεθνικές δεν βγάζεις άκρη , από παντού κόβουν για το κέρδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...