Προς το περιεχόμενο

youtube στον ενισχυτή


emperor4her

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εχω εναμ ενισχυτη Denon Και ενω υποστηριζει διαφορα ιντερνετικα ραδιοφωνα και spotify δυστυχω δεν υποστηριζει youtube... 

η λυση που κανω τωρα ειναι να στελνω απο το youtube του κινητου στο youtube της tv και να παιζει επειτα στον ενισχυτη.. για να αποφυγω να ανοιγω τν τηλεοραση, υπαρχει  καποιος τροπος να στελνω τον ηχο απο το youtube του κινητου στον ενισχυτη κατευθειαν? 

εκτος bluetooth

αν παρω ενα chromecast και το βαλω στον ενισχυτη θα δουλεψει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, emperor4her είπε

καλησπερα, εχω εναμ ενισχυτη Denon Και ενω υποστηριζει διαφορα ιντερνετικα ραδιοφωνα και spotify δυστυχω δεν υποστηριζει youtube... 

η λυση που κανω τωρα ειναι να στελνω απο το youtube του κινητου στο youtube της tv και να παιζει επειτα στον ενισχυτη.. για να αποφυγω να ανοιγω τν τηλεοραση, υπαρχει  καποιος τροπος να στελνω τον ηχο απο το youtube του κινητου στον ενισχυτη κατευθειαν? 

εκτος bluetooth

αν παρω ενα chromecast και το βαλω στον ενισχυτη θα δουλεψει? 

Αφού ο ενισχυτής σου διαθέτει BT, γιατί δεν στέλνεις εκεί το σήμα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dpolal είπε

Αφού ο ενισχυτής σου διαθέτει BT, γιατί δεν στέλνεις εκεί το σήμα ;;;

ειναι η πιο ευκολη λυση αλλα θελω να το αποφυγω, γιατι στο κινητο ειναι συνδεδεμενα τα galaxy buds, το ρολοι..

οποτε θα πρεπει να πηγαινω καθε φορα να επιλεγω αν θα στελνει σε ποιο απ ολα... 

επισης, αν παιζει μουσικη με σω bluetooth και χαμηλωσω τον ενισχυτη χωρις να τον κλεισω, μετα αν παρουν τηλ θα χτυπαει στον χαμηλωμενο ενισχυτη και δεν θα ακουστει.. οπως επισης αν ειναι δυνατα και με παρουν τηλ, θα ξεσηκωσει τη γειτονια.. 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, emperor4her είπε

ειναι η πιο ευκολη λυση αλλα θελω να το αποφυγω, γιατι στο κινητο ειναι συνδεδεμενα τα galaxy buds, το ρολοι..

οποτε θα πρεπει να πηγαινω καθε φορα να επιλεγω αν θα στελνει σε ποιο απ ολα... 

επισης, αν παιζει μουσικη με σω bluetooth και χαμηλωσω τον ενισχυτη χωρις να τον κλεισω, μετα αν παρουν τηλ θα χτυπαει στον χαμηλωμενο ενισχυτη και δεν θα ακουστει.. οπως επισης αν ειναι δυνατα και με παρουν τηλ, θα ξεσηκωσει τη γειτονια.. 

Στο Hyawei που έχω επιλέγεις τί θα στέλνεται σε BT ηχεία οπότε μπορείς να ρίχνεις εκεί μόνο τον ήχο από τα πολυμέσα και όχι τις κλήσεις.
Το μόνο «αρνητικό» είναι ότι ακούγωνται και τα πινγκς από εισερχόμενες ειδοποιήσεις, fb, emails, κλπ.
Κοίτα αν έχεις παρόμοια ρύθμιση και στο δικό σου τηλέφωνο.

Νομίζω ότι το chromecast χρειάζεται και αυτό μία οθόνη για να συνδεθεί.

Με τις διαφημίσεις στο YT τί έχεις κάνει ;;;
Δεν περνάνε και αυτές στον ενισχυτή ;;

Τέλος, υπάρχουν δεκάδες ιντερνετικοί σταθμοί, απευθείας στον ενισχυτή σου και μέσω της εφαρμογής του μπορείς να διαλέξεις περιεχόμενο, γλώσσα, είδος μουσικής, κλπ κλπ κλπ.
Γιατί παιδεύεσαι με το YT ;; :D

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, dpolal είπε

Στο Hyawei που έχω επιλέγεις τί θα στέλνεται σε BT ηχεία οπότε μπορείς να ρίχνεις εκεί μόνο τον ήχο από τα πολυμέσα και όχι τις κλήσεις.
Το μόνο «αρνητικό» είναι ότι ακούγωνται και τα πινγκς από εισερχόμενες ειδοποιήσεις, fb, emails, κλπ.
Κοίτα αν έχεις παρόμοια ρύθμιση και στο δικό σου τηλέφωνο.

Νομίζω ότι το chromecast χρειάζεται και αυτό μία οθόνη για να συνδεθεί.

Με τις διαφημίσεις στο YT τί έχεις κάνει ;;;
Δεν περνάνε και αυτές στον ενισχυτή ;;

Τέλος, υπάρχουν δεκάδες ιντερνετικοί σταθμοί, απευθείας στον ενισχυτή σου και μέσω της εφαρμογής του μπορείς να διαλέξεις περιεχόμενο, γλώσσα, είδος μουσικής, κλπ κλπ κλπ.
Γιατί παιδεύεσαι με το YT ;; :D

Το μόνο «αρνητικό» είναι ότι ακούγωνται και τα πινγκς από εισερχόμενες ειδοποιήσεις, fb, emails, κλπ.

Όπως επίσης, αν σε πάρει κάποιος με κλήση σε viber, messenger, whatsup, τα αντιλαμβάνεται ως πολυμέσα και όχι σαν κλήση.. οπότε ακούγεται και η ομιλία μέσω ενισχυτή.. και πρέπει να πας να απενεργοποιήσεις το bluetooth, αλλά μετά δεν έχεις ήχο ούτε στα ακουστικά!! Οπότε κλείνω το ενισχυτή! Μπέρδεμα.. Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω!!

Στο youtube, έχω vanced στο κινητό και smart tube next στην tv. Δεν υπάρχουν διαφημίσεις.. αν και σκέφτομαι και το premium. 

Όσο για τα ίντερνετικα ραδιόφωνα, έχω πολλές λίστες, και προτιμώ να επιλέγω τι θα παίξει κάθε φορά! 

το chromecast, εχω την εντυπωση οτι θα παιζει αλλα δεν εχω και καποιον γνωστο να εχει να δοκιμασω γιαυτο ειπα να ρωτησω μην το εχει δοκιμασει κανεις. σκεφτομαι αφου ο ενισχυτης εχει hdmi, μηπως περναει τον ηχο σαν να ειχε οθονη. 

 

 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Το μόνο «αρνητικό» είναι ότι ακούγωνται και τα πινγκς από εισερχόμενες ειδοποιήσεις, fb, emails, κλπ.

Όπως επίσης, αν σε πάρει κάποιος με κλήση σε viber, messenger, whatsup, τα αντιλαμβάνεται ως πολυμέσα και όχι σαν κλήση.. οπότε ακούγεται και η ομιλία μέσω ενισχυτή.. και πρέπει να πας να απενεργοποιήσεις το bluetooth, αλλά μετά δεν έχεις ήχο ούτε στα ακουστικά!! Οπότε κλείνω το ενισχυτή! Μπέρδεμα.. Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω!!

Στο youtube, έχω vanced στο κινητό και smart tube next στην tv. Δεν υπάρχουν διαφημίσεις.. αν και σκέφτομαι και το premium. 

Όσο για τα ίντερνετικα ραδιόφωνα, έχω πολλές λίστες, και προτιμώ να επιλέγω τι θα παίξει κάθε φορά! 

 

Αγόρασε ένα μετάχειρο παλιό φθηνό κινητό και ρύθμισε το μόνο για vanced.
Θα το έχεις μέσα στο σπίτι μόνιμα και θα παίζει από αυτό ο ενισχυτής, δεν σε νοιάζει να το πέρνεις μαζί σου,  έχει οθόνη για χειρισμό και το μετακινείς σε όποιο δωμάτιο θες.
Είναι η φθηνότερη λύση νομίζω, δεν ξέρω αν το chromecast θα παίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dpolal είπε

Αγόρασε ένα μετάχειρο παλιό φθηνό κινητό και ρύθμισε το μόνο για vanced.
Θα το έχεις μέσα στο σπίτι μόνιμα και θα παίζει από αυτό ο ενισχυτής, δεν σε νοιάζει να το πέρνεις μαζί σου,  έχει οθόνη για χειρισμό και το μετακινείς σε όποιο δωμάτιο θες.
Είναι η φθηνότερη λύση νομίζω, δεν ξέρω αν το chromecast θα παίξει.

Σωστος, η κανα tablet ακομη καλυτερα. 

θα δω μηπως παρω ενα chromecast (30ε εχει), αν δουλεψει καλως, αν οχι το πουλαω εδω στις αγγελίες (ποσο να χασω? κανα 5 ευρω?) και κοιταω για κινητο-tablet. 

Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...