Προς το περιεχόμενο

iPhone 12ProMax υπερθέρμανση ;;


Giorgoss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους , είναι η Τρίτη φορά που αλλάζω θήκη , διότι έχει εμφανείς σημάδια καψίματος και υψηλής θερμοκρασίας (αυτή την μαυρίλα λες και το έκαψα με αναπτήρα) συγκεκριμένα πάνω αριστερά!! Έχετε ξανά ακούσει αυτό από κάποιον ; Πρέπει να το στείλω για έλεγχο ;; Ευχαριστώ πολύ

9AA9FCC0-2DA8-4D03-A055-10CE6CE542A1.jpeg

F27D8819-5D05-4D8A-AC12-D092C024DCCB.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είσαι το έστειλες για έλεγχο. Και μέσα στον ήλιο να το δουλεύεις αυτό δεν γίνεται.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
ορθογραφικό λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsoukalasKaminia είπε

Οπως εισαι το εστειλες για ελεγχο. Και μεσα στον ηλιο να το δουλευεις αυτο δεν γινεται.

Πραγματικά !! Και την συσκευή δεν την χτυπάει ποτέ ήλιος , είναι πάντα σε τσαντάκι μέσης  ακόμη και βράδυ να είμαι έξω !! Είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο , να φανταστώ μπορώ να πάρω τηλέφωνο κατευθείαν στους επισήμους apple της Ελλάδας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εκείνο το σημείο από πίσω στην πλάτη το κινητό είναι κομπλέ? Φίλε η αλήθεια είναι δεν το έχω ξαναδεί αυτό. 

Φαντάζομαι πόσο υπερθέρμανση είχε για να πέρασε έτσι στην θήκη (δεν είναι φυσιολογικό). Μου θύμισες εποχές Samsung note 7..

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Σε εκείνο το σημείο από πίσω στην πλάτη το κινητό είναι κομπλέ? Φίλε η αλήθεια είναι δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Φαντάζομαι πόσο υπερθέρμανση είχε για να πέρασε έτσι στην θήκη (δεν είναι φυσιολογικό). Μου θύμισες εποχές Samsung note 7..

Μου κάνει εντύπωση γιατί σε όλο το υπόλοιπο κινητό η θήκη δεν εμφανίζει ποτέ τίποτε παρόμοιο , και έχω αλλάξει 3 θήκες σε σύντομο χρονικό διάστημα γιατί εκεί στο ίδιο σημείο μου τι κάνει όλες έτσι ! Θα μιλήσω σήμερα επειγόντως !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GiorgosYotsi είπε

Μου κάνει εντύπωση γιατί σε όλο το υπόλοιπο κινητό η θήκη δεν εμφανίζει ποτέ τίποτε παρόμοιο , και έχω αλλάξει 3 θήκες σε σύντομο χρονικό διάστημα γιατί εκεί στο ίδιο σημείο μου τι κάνει όλες έτσι ! Θα μιλήσω σήμερα επειγόντως !!! 

Απορώ με την ηρεμία σου. Από την πρώτη θήκη έπρεπε να το είχες πάει πίσω... Δοκίμασες να κάνεις και restore μπας και είναι κάποια εφαρμογή και σου βαράει τσίτα το cpu? (αν και χλωμό με τόση υπερθέρμανση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsoukalasKaminia είπε

Απορώ με την ηρεμία σου. Από την πρώτη θήκη έπρεπε να το είχες πάει πίσω... Δοκίμασες να κάνεις και restore μπας και είναι κάποια εφαρμογή και σου βαράει τσίτα το cpu? (αν και χλωμό με τόση υπερθέρμανση)

Ναι ναι το έκανα … μιλάω αυτή τη στιγμη με isquare και σας ενημερώνω🙏🏼

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ποστ σου πραγματικά είναι για Reddit. Τώρα που βλέπω την φωτογραφία καλύτερα, με το χέρι δεν θα μπορούσες να το πιάσεις. Λογικά είναι πλακέτα.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα και την δεύτερη θήκη , ψάχνω την πρώτη τώρα 😂😂 εντάξει μίλησα , λογικά πάνε για αντικατάσταση συσκευής ! Θα με ενημερώσουν εντός 24ωρων

6B171604-62F1-4288-81E8-73648CC2F9C1.jpeg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, onelonelystar είπε

κάπου θα σκαλώνει κάποιο κύκλωμα λογικά και υπερθερμαίνεται...

μόλις μάθεις, πες μας τι σου είπαν!

Εννοείται θα σας ενημερώσω για οτιδήποτε μου πούνε ! Θέλω να κάνω μια δοκιμή με μια νέα θήκη εάν το παθαίνει μόνο στην φόρτιση ! Δηλαδή να βάζω την νέα θήκη μόνο όταν το φορτιζω να δω αν φταίει αυτό !! Καλή ιδέα σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, GiorgosYotsi είπε

Εννοείται θα σας ενημερώσω για οτιδήποτε μου πούνε ! Θέλω να κάνω μια δοκιμή με μια νέα θήκη εάν το παθαίνει μόνο στην φόρτιση ! Δηλαδή να βάζω την νέα θήκη μόνο όταν το φορτιζω να δω αν φταίει αυτό !! Καλή ιδέα σωστά ;

Δεν φταιει η θήκη φίλε ξέχασε το. Πήγαινε το σε service να στο κοιτάξουν. Τσάμπα κάνεις πειράματα. Η υπερθέρμανση μειώνει τη διάρκεια ζωής μιας CPU. Η υπερθέρμανση της CPU δεν σχετίζεται απαραίτητα με το να νομίζεις ότι είναι υπερθέρμανση. Η θερμοκρασία της CPU δεν είναι ίδια με τη θερμοκρασία της θήκης. Η υπερθέρμανση της CPU θα υπερθερμάνει το τηλέφωνο και μπορεί να προκαλέσει ζημιά σε άλλα εξαρτήματα. Πιθανότατα δεν θα χαλάσει τίποτα αμέσως, αλλά θα μειώσει την διάρκεια ζωής.  Η υπερθέρμανση μπορεί να βλάψει την μπαταρία, τους πυκνωτές και τα λοιπά...

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
ορθογραφικό λάθος
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GiorgosYotsi είπε

Είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο , να φανταστώ μπορώ να πάρω τηλέφωνο κατευθείαν στους επισήμους apple της Ελλάδας !

Αν μπορεις ναι,γιατι αν το στειλεις στον Κωτσοβολο να το στειλει αυτος σε καποιο service λογω και των ημερων,θα αργησει παρα πολυ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsoukalasKaminia είπε

Δεν φταιει η θήκη φίλε ξέχασε το. Πήγαινε το σε service να στο κοιτάξουν. Τσάμπα κάνεις πειράματα. Η υπερθέρμανση μειώνει τη διάρκεια ζωής μιας CPU. Η υπερθέρμανση της CPU δεν σχετίζεται απαραίτητα με το να νομίζεις ότι είναι υπερθέρμανση. Η θερμοκρασία της CPU δεν είναι ίδια με τη θερμοκρασία της θήκης. Η υπερθέρμανση της CPU θα υπερθερμάνει το τηλέφωνο και μπορεί να προκαλέσει ζημιά σε άλλα εξαρτήματα. Πιθανότατα δεν θα χαλάσει τίποτα αμέσως, αλλά θα μειώσει την διάρκεια ζωής.  Η υπερθέρμανση μπορεί να βλάψει την μπαταρία, τους πυκνωτές και τα λοιπά...

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για όλες τις πληροφορίες πραγματικά..

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν μπορεις ναι,γιατι αν το στειλεις στον Κωτσοβολο να το στειλει αυτος σε καποιο service λογω και των ημερων,θα αργησει παρα πολυ.

Ισχύει αυτό… κούριερ κατευθείαν μέσα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα μόνος μου… αν μπλέκεις με «τρίτους» δεν υπάρχει σωτηρία 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να φτάσει στο σημείο να καεί τόσο πολύ η θήκη το κινητό θα έχει ανεβάσει 100 βαθμούς Κελσίου. Μου φαίνεται πολύ περίεργο. Επίσης αν η θήκη έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο οι κόλλες που συγκρατούν την οθόνη και την πλάτη θα έπρεπε να είχαν λιώσει και η οθόνη να είχε ξεκολλήσει. Προσωπικά έχω δει πολλά κινητά να ανεβάζουν θερμοκρασία αλλά όχι με τέτοιο αποτέλεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...