Προς το περιεχόμενο

Πρόταση αθλητικού συλλόγου πολεμικών τεχνών και ορειβατικού/πεζοπορικού συλλόγου (Αθήνα)


RandomLad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα, αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί να κάνει σύσταση για σύλλογο πολεμικών τεχνών καθώς και για ορειβατικό/πεζοπορικό σύλλογο για την περιοχή της Αθήνας και των προαστίων. Τα κριτήρια της επιλογής μου είναι:

  • Απουσία ρατσιστικού, σεξιστικού και ομοφοβικού οχετού από τους δασκάλους και τα μέλη.
  • Απουσία μελών φιλικά προσκείμενων σε εθνικιστικές ιδεολογίες.
  • Τίμια "δράση" του συλλόγου, ήτοι καλές προπονήσεις (για το σύλλογο πολεμικών τεχνών) και καλές εξορμήσεις (για τον ορειβατικό πεζοπορικό).

Με λίγα λόγια αναζητώ συλλόγους στην Αθήνα για αυτά τα hobbies χωρίς τα συνήθη τους παρελκόμενα που είναι κάτι ούγκανοι παρενοχλητικοί τύποι. Έχω υπάρξει για πολλά χρόνια σε αθλητικούς συλλόγους και έχω πάρει μια γεύση. Με το είδος της πολεμικής τέχνης, είμαι ανοικτός αρκεί να μην είναι boxing/kick boxing. Αν κάποιος έχει να δώσει κάποια πρόταση, καλοδεχούμενη!

ΥΓ. Μη γίνει πολιτική αρένα το thread.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Επεξ/σία από RandomLad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ορειβατικο συλλογο μπορεις να πας και στον eos acharnon

 to προγραμμα του καθε συλλογου ειναι στο site. δεν σημαινει οτι πρεπει να εισαι μελος για να πας. απο εκει και περα και στο fb κανονιζονται εξορμησεις σε βουνα και πολλοι συλλογοι οργανωνουν και σχολεια.μετα υπαρχει ο εος αθηνων ο εος φυλης ο ποα κτλ. το βασικο ειναι τι θες να κανεις

σε εξορμησεις που εχω κανει με συλλογους μια φορα πετυχα ουγκανο που απλα δεν εδινα σημασια.κολλας με οποια ατομα θες εσυ και κανεις παρεα με αυτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, poulinos είπε

σε εξορμησεις που εχω κανει με συλλογους μια φορα πετυχα ουγκανο που απλα δεν εδινα σημασια.κολλας με οποια ατομα θες εσυ και κανεις παρεα με αυτα.

Το θέμα (προσωπικά πάντα) είναι το μεγαλύτερο κομμάτι που απαρτίζουν τέτοιους συλλόγους να απέχουν σταθερά από ρητορικές μίσους. Προτιμώ, αν υπάρχει πολιτικοποίηση, (που θεωρώ ότι σε ορειβατικούς συλλόγους πρέπει να υπάρχει και όποιος ισχυρίζεται πως όχι, ας κοιτάξει απλά κάθε καλοκαίρι στην Ελλάδα τι γίνεται), να αφορά την προστασία του περιβάλλοντος παρά την "ανάπτυξη" και άλλα τέτοια.

Θα ρίξω μια ματιά στους συλλόγους, σε ευχαριστώ!

Επεξ/σία από RandomLad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε  εος αχαρνων εχω κανει δυο σχολεια.αναρριχησης και ορειβασιας.περασα τελεια.σε ποα εκανα 30ημερο.εκανα παρεα με συγκεκριμενα ατομα και περασα μια χαρα.παντα θα υπαρχει κανας παραξενος αλλα δεν σημαινει οτι πρεπει να μιλας μαζι του.εχω κανει πολλα ομαδικα hobby  και εξορμησεις και σε γενικες γραμμες δεν ειχα θεματα.δεν χρειαζεται να ασχολεισαι με ολους.βγαζεις εκτος οποιον δεν θες. πχ στο 30 ημερο παιζει το 90 τις 100 της ημερας να ρκανα παρεα με ενα συγκεκριμενο ατομο.αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις.αν δεν σου αρεσει μια σχολη πας σε αλλη.αλλωστε αν πας ενα μονοημερο και δεν σου αρεσει οκ θα τους ανεχτεις μια ημερα.υπομονη.μετα υπαρχει και το σολο που το ακολουθω τον τελευταιο καιρο για αλλους λογους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

σε  εος αχαρνων εχω κανει δυο σχολεια.αναρριχησης και ορειβασιας.περασα τελεια.σε ποα εκανα 30ημερο.εκανα παρεα με συγκεκριμενα ατομα και περασα μια χαρα.παντα θα υπαρχει κανας παραξενος αλλα δεν σημαινει οτι πρεπει να μιλας μαζι του.εχω κανει πολλα ομαδικα hobby  και εξορμησεις και σε γενικες γραμμες δεν ειχα θεματα.δεν χρειαζεται να ασχολεισαι με ολους.βγαζεις εκτος οποιον δεν θες. πχ στο 30 ημερο παιζει το 90 τις 100 της ημερας να ρκανα παρεα με ενα συγκεκριμενο ατομο.αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις.αν δεν σου αρεσει μια σχολη πας σε αλλη.αλλωστε αν πας ενα μονοημερο και δεν σου αρεσει οκ θα τους ανεχτεις μια ημερα.υπομονη.μετα υπαρχει και το σολο που το ακολουθω τον τελευταιο καιρο για αλλους λογους

Ωραία θα δοκιμάσω να πάω κάποια εξόρμηση με αυτούς να δω το γενικότερο κλίμα. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, RandomLad said:

Ωραία θα δοκιμάσω να πάω κάποια εξόρμηση με αυτούς να δω το γενικότερο κλίμα. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου

γενικοτερα δες συλλογους δες  group σε fb και οπου κολλησεις.γνωριμιες θα κανεις και θα βρεις ατομα.και εγω ειμαι λιγο weirdo αλλα οκ βρηκα ατομα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

γενικοτερα δες συλλογους δες  group σε fb και οπου κολλησεις.γνωριμιες θα κανεις και θα βρεις ατομα.και εγω ειμαι λιγο weirdo αλλα οκ βρηκα ατομα

Κοίτα και εγώ έχω προσωπικά χαρακτηριστικά που αποκλείουν κάποια άτομα και με κάνουν να δένω ευκολότερα με συγκεκριμένα(κοινωνικές ευαισθησίες και πολιτικές πεποιθήσεις), οπότε για αυτό προσπαθώ να αντλήσω προτάσεις για να γλιτώσω πιθανόν τσάμπα χρόνο σε συλλόγους που δε θα ταίριαζα (δεν είναι και άπειρος ο χρόνος :()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, RandomLad said:

Κοίτα και εγώ έχω προσωπικά χαρακτηριστικά που αποκλείουν κάποια άτομα και με κάνουν να δένω ευκολότερα με συγκεκριμένα(κοινωνικές ευαισθησίες και πολιτικές πεποιθήσεις), οπότε για αυτό προσπαθώ να αντλήσω προτάσεις για να γλιτώσω πιθανόν τσάμπα χρόνο σε συλλόγους που δε θα ταίριαζα (δεν είναι και άπειρος ο χρόνος :()

καταρχην σορρυ που θα το πω αλλα ειναι χαζο να πας στο βουνο και να αρχισετε τα πολιτικα.πας εκει να χαλαρωσεις οχι να ξεκινησεις weird θεματα που εξ ορισμου καποιοι εχουν διαφορετικες αποψεις.πας βουνο το furfill a purpose οχι να τσακωθεις ή να ξεκινησετε να λετε για κομματα.αν καποιος παει για αυτο ας παει για καφε.σε οσες εκδρομες πηγα δεν θυμαμαι να επεσε πολιτικη συζητηση.αντιθετα εχω χαρει συζητησεις με ανθρωπους απο αλλες χωρες με αλλα ηθη και εθιμα.πχ με οδηγο απο τανζανια που λεγαμε για διαφορες  ελλαδας και αφρικης, με priest απο uk κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

καταρχην σορρυ που θα το πω αλλα ειναι χαζο να πας στο βουνο και να αρχισετε τα πολιτικα.πας εκει να χαλαρωσεις οχι να ξεκινησεις weird θεματα που εξ ορισμου καποιοι εχουν διαφορετικες αποψεις.πας βουνο το furfill a purpose οχι να τσακωθεις ή να ξεκινησετε να λετε για κομματα.αν καποιος παει για αυτο ας παει για καφε.σε οσες εκδρομες πηγα δεν θυμαμαι να επεσε πολιτικη συζητηση.αντιθετα εχω χαρει συζητησεις με ανθρωπους απο αλλες χωρες με αλλα ηθη και εθιμα.πχ με οδηγο απο τανζανια που λεγαμε για διαφορες  ελλαδας και αφρικης, με priest απο uk κτλ.

Δε σκιαγραφείς αυτό που έχω κατά νου και συμβαίνει σε εξορμήσεις που πάω με κάποιες ομάδες (όχι συλλόγους), μολαταύτα επεξήγησή μου απλά θα κάνει derail το θέμα! Ας μην εμβαθύνουμε αμφότεροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες ανεφερε τι εχεις κατα νου να σου πω αν το εχω συναντησει.βεβαια επειδη δεν το συναντησα εγω ενδεχομενως δεν σημαινει οτι θα γινει το ιδιο και με σενα. εχω πετυχει αλλα πραγματα που με χαλανε σε συλλογους και αυτος ειναι ο λογος που κανω solo ορειβασια η max με ενα ατομο ακομα.αν θες μιλαμε και με pm δεν εχω θεμα.ή αν θες να εξηγησω κατι παραπανω ευχαριστως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...