Προς το περιεχόμενο

αγορα κινητου


mike0402

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mike0402 είπε

να προσθεσω οτι ειμαι πρωιν κατοχος oneplus 7 pro που ημουνα πολυ ευχαριστημενος αλλα ενιωθα οτι θελω μια αλλαγη..οπως επισης εχω δουλεψει και το oneplus 9 pro οποτε τα ξερω καλα τα oneplus απλα ηθελα κατι διαφορετικο να παω καπου αλλου..

μπορω να πω οτι με το 7 pro ειχα καλυτερη εμπειρια οποτε το realme 8 pro μπορει να σταθει για αντικαταστατης?

Ναι .....αυτόν τον παράγοντα δεν τον είπες.

Και γω OP6 έχω αλλα θα έδινα μια ευκαιρία(με σχέση των Xiaomi που γίνεται μπασχαλο) στο Realme, τουλάχιστον να δω πως είναι.

Τώρα για να πω την αλήθεια αν πας για πρώτη φορά σε stock android θες μετά stock.

Οπότε πας μάλλον για ψιλά ταβάνια.

2 ώρες πριν, mike0402 είπε

να προσθεσω οτι ειμαι πρωιν κατοχος oneplus 7 pro που ημουνα πολυ ευχαριστημενος αλλα ενιωθα οτι θελω μια αλλαγη..οπως επισης εχω δουλεψει και το oneplus 9 pro οποτε τα ξερω καλα τα oneplus απλα ηθελα κατι διαφορετικο να παω καπου αλλου..

μπορω να πω οτι με το 7 pro ειχα καλυτερη εμπειρια οποτε το realme 8 pro μπορει να σταθει για αντικαταστατης?

Αντικαταστάτης του 7 pro ......όχι με τίποτα.

Το OP8 pro/9/pro ναι αυτά είναι.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 minutes ago, GATE123 said:

Ναι .....αυτόν τον παράγοντα δεν τον είπες.

Και γω OP6 έχω αλλα θα έδινα μια ευκαιρία(με σχέση των Xiaomi που γίνεται μπασχαλο) στο Realme, τουλάχιστον να δω πως είναι.

Τώρα για να πω την αλήθεια αν πας για πρώτη φορά σε stock android θες μετά stock.

Οπότε πας μάλλον για ψιλά ταβάνια.

Αντικαταστάτης του 7 pro ......όχι με τίποτα.

Το OP8 pro/9/pro ναι αυτά είναι.

το 9 pro οπως ανεφερα το δουλεψα αλλα σε καμια περιπτωση δεν ενιωσα οτι αξιζει τα 1000 ευρω σε σχεση με το 7 pro που το ειχα παρει 580

οποτε γιαυτο μπηκα στην διαδικασια να δοκιμασω κατι αλλο γιατι ισως και εγω ο ιδιος να μην εκμεταλευομαι η να μην μου χρειαζεται τοσο δυνατο κινητο!

το 8 pro το σκεφτομαι αλλα μηπως εχει παλιοσει πλεον?

επισης μηπως να κοιταγα σε huawei p40 pro?η θα εχω θεματα με google services?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mike0402 είπε

το 9 pro οπως ανεφερα το δουλεψα αλλα σε καμια περιπτωση δεν ενιωσα οτι αξιζει τα 1000 ευρω σε σχεση με το 7 pro που το ειχα παρει 580

οποτε γιαυτο μπηκα στην διαδικασια να δοκιμασω κατι αλλο γιατι ισως και εγω ο ιδιος να μην εκμεταλευομαι η να μην μου χρειαζεται τοσο δυνατο κινητο!

το 8 pro το σκεφτομαι αλλα μηπως εχει παλιοσει πλεον?

επισης μηπως να κοιταγα σε huawei p40 pro?η θα εχω θεματα με google services?

Αν δεν σε πειράζει το Google services το χτυπάς.

Εμένα μου κακοφαίνεται.

Περσινή ναυαρχίδα είναι.

Εσύ θα κοιτάξεις αυτά που θες.

Αν όπως είπες δεν εκμεταλλεύεσαι όλες τις δυνατότητες του τηλεφώνου τότε πας σε αυτή που έχεις ανάγκη.

Απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, GATE123 said:

Αν δεν σε πειράζει το Google services το χτυπάς.

Εμένα μου κακοφαίνεται.

Περσινή ναυαρχίδα είναι.

Εσύ θα κοιτάξεις αυτά που θες.

Αν όπως είπες δεν εκμεταλλεύεσαι όλες τις δυνατότητες του τηλεφώνου τότε πας σε αυτή που έχεις ανάγκη.

Απλά τα πράγματα.

ok αν παω σε oneplus 8 pro η σε huawei p40 pro αξιζει να τα παρω καινουργια η να ψαξω σε μεταχειρισμενο καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάνε στο ίντερνετ για υπερθέρμανση κατά το βαρύ gaming αλλά πιστεύω είναι σε λογικά πλαίσια... Κινηταρα το p40 pro αλλά να δώσεις τοσα λεφτά και να ψάχνεσαι με πατέντες δεν το βαριέσαι;; Φτηνή σούπερ ναυαρχίδα λόγο έλλειψης gs βέβαια και μετράει... Δεν πιστεύω πως αξίζουν τα λεφτά της σειράς One plus 9 σε σχέση με την 8... Την σειρά 8 μόνο παλιά δεν την λες... Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω η one plus τα στηρίζει τα μοντέλα της για καιρό... Εγώ μετά από πρόταση του gate123 παρήγγειλα το one plus 8 και πιστεύω πως είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή σε αυτά τα λεφτά, τα κάνει όλα και συμφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Darknoto1989 said:

Υπόψιν ότι το op 8 pro και το p40 ξεπερνάνε κατά πολύ το μπάτζετ σου... Υπάρχει βέβαια και το op 8t που έχει καλή τιμή 

δεν με πειραζει το μπατζετ αν ξεφυγει σκεψου κοιταγα και το s21 ultra αλλα ισως να μην αξιζει για μενα να δωσω τοσα λεφτα..εγω θελω απλα να μην εχει κολληματα και να πηγαινει σφαιρα το κινητο και να εχει καλη οθονη και φωτογραφικη αυτα κατα κυριο λογο..

και πιστευω οτι μπορω να τα βρω σε λιγο πιο χαμηλη τιμη απο ενα s21 ultra η ενα oneplus 9 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν μεταχειρισμένα - σφραγισμένα κινέζικα Oneplus 8 Pro περίπου στο 500αρι. Σε τέτοια λεφτά ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, με οθόνάρα, πολύ καλό SoC, πολύ καλές κάμερες και μπαταρία της προκοπής.

Είναι βέβαια και σαν σανίδα του σερφ, αν δε σε πειράζει αυτό, πάρτο.

Απο 7 Pro σε Realme 8 ειναι υποβάθμιση, δε θα το έκανα, εκτός αν θες να γλιτώσεις λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πρέπει πρώτα να αποφασίσεις πόσα λεφτά θα δώσεις και μετά βλέπεις στα λεφτά αυτά το καλύτερο δυνατό... Άμα κοιτάς αόριστα δεν θα καταλήξεις εύκολα γιατί πάντα κάποιο θα σου αρέσει παραπάνω από κάποιο άλλο σε διαφορετικά εύρη τιμών...πχ το op 8 δεν θα σου αρέσει σε σχέση με op 8 pro, σε σχέση όμως με οποιοδήποτε κινητό στα 350 θα σου φανεί κορυφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mike0402 είπε

ok αν παω σε oneplus 8 pro η σε huawei p40 pro αξιζει να τα παρω καινουργια η να ψαξω σε μεταχειρισμενο καλυτερα?

Δύο διαφορετικά κινητά με διαφορετική φιλοσοφία.

Το ένα stock χωρίς κολλήματα ,δυνατό επεξεργαστή και αναβαθμίσεις όσο πάει....

Και το άλλο την καλύτερη κάμερα που υπάρχει (για μένα)λίγο περίεργο UI(για μένα πάντα)αλλά συνηθίζεται πιστεύω και τώρα το γλυκό του Google services.

Όσο για καινούργιο ή μεταχειρισμένο αυτό είναι στην κρίση και στην τσέπη του καθενός.

24 λεπτά πριν, mike0402 είπε

αρα ειμαι αναμεσα σε oneplus 8 pro,huawei p40 pro και realme gt

Το Realme καλύτερα να το βάλεις στην άκρη,λόγο ότι είναι καινούργια εταιρεία και έχει δουλίτσα ακόμα.

Μην δώσεις τόσα λεφτά ενώ μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο και δοκιμασμένο.

Στις μικρές κατηγορίες παίζει μπάλα μαζί με τα Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν είχε τόσα λεφτά (που δεν αξίζει)θα σου έλεγα και το Sony Xperia 5 II

11 λεπτά πριν, Darknoto1989 είπε

Θυγατρική της op, oppo είναι η realme... Αυτό την κάνει αξιόπιστη;; 

Γιατί η Oppo δεν έχει βγάλει καλά κινητά.

Εγώ είπα ότι είναι ακόμα στην αρχή και θέλει δουλίτσα.

Όχι επειδή είναι της Oppo και άντε έλα πάμε να το πάρουμε.

Το Oneplus nord 2 γιατί δεν το έχει πει κανένας?

Να πω εγω.

Γιατί δεν αξίζει που έχει MTK επεξεργαστή και σε αυτά τα λεφτά.

Και νομίζω έχει και κάποιο πρόβλημα.

Κάτι σαν αυτό https://techmaniacs.gr/echoyn-provlima-ta-oneplus-nord-2-yperthermainontai-kai-skane/

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Darknoto1989 είπε

Θυγατρική της op, oppo είναι η realme... Αυτό την κάνει αξιόπιστη;; 

Βασικά δεν είναι θυγατρική απλά ανήκουν στον ίδιο όμιλο την BBK. Από εκεί και έπειτα λειτουργούν σχεδόν ανεξάρτητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...