Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπαταρίας σε Microsoft Surface 4 Pro


warden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον που να μπορεί να αναλάβει αλλαγή μπαταρίας , ξέρω ότι είναι δύσκολη δουλειά και μπορεί να σπάσει η οθόνη αλλα θα πάρω το ρίσκο. Και κάποιος από εδώ είναι σε pm αν δεν θέλει να απαντήσει ανοιχτά.

Επεξ/σία από warden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GATE123 είπε

Το ξέρω. Δεν είναι κριμα ομως να γίνει άχρηστο το tablet. Κανεις δεν το αναλαμβάνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πάρα πολύ μεγάλη πιθανότητα να σπάσει η οθόνη στο άνοιγμα, δε θα πάρει κανείς τεχνικός το ρίσκο. Μπορεί να το λες και να το εννοείς ότι αναλαμβάνεις το ρίσκο, αλλά όπως καταλαβαίνεις κυκλοφορεί πολύς κόσμος εκεί έξω που θα προσπαθούσε να το εκμεταλλευτεί, οπότε το βρίσκω λογικό να διστάζουν να στο επισκευάσουν. Δυστυχώς αυτό είναι κάτι που θα το βλέπουμε και σε άλλες συσκευές, έτσι όπως κατασκευάζονται πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες επαγγελματικό εξοπλισμό, θερμαινόμενες βάσεις σε ρυθμιζόμενη - κατάλληλη θερμοκρασία ώστε να μαλακώσει η κόλλα χωρίς να στραβώσουν πλαστικά κλπ κλπ

σε τέτοια κομμάτια , αν δεν έχεις από πίσω την υποστήριξη μιας εταιρείας να σε καλύψει, δεν το αναλαμβάνεις εύκολα. Κ αυτή η εταιρεία λογικά θα έχει το επίσημο σερβις με προσωπικό εκπαιδευμένο σωστά για τέτοια συστήματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χω πει άπειρες φορές.. Οι ενσωματωμένες μπαταρίες είναι η πυρηνικη βομβα του μάρκετινγκ.. Να πετας συσκευές των 2000€+ επειδή δεν ανοίγουν ωστε να αλλάξεις μπαταρία.. 

Εχω και εγω ενα Samsung galaxy book 12 core I5. Το ίδιο δύσκολο είναι και αυτό να ανοίξει (δεν είναι μόνο η Microsoft, μάθανε ολοι..). Ισως εχω μια πιθανότητα παραπάνω εγω βέβαια γιατί υπάρχει σέρβις στην Ελλάδα της σαμσουγκ. Το βρήκα σε τιμή κλοπής αλλιώς σιγά μη το έπαιρνα. 

Εδω λεει οτι αλλάζουν μπαταρία στα περισσότερα surface pro. Δεν αναφέρει το 4 βέβαια. Αν δεν ρώτησες ρωτα: https://easyservice.gr/service_category/episkevi-tablet-microsoft/

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...