Προς το περιεχόμενο

Immortals Fenyx Rising


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τούτα και με κείνα αν ξαναπαίξει τιμή αντίστοιχη του humble πριν ένα τρίμηνο (στα 25) σκέφτομαι να το τσιμπήσω.

Απ' ότι βλέπω το έπαιζες με πληκτρολόγιο και ποντίκι, δε θέλει δηλαδή ντε και καλά gamepad;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Με τούτα και με κείνα αν ξαναπαίξει τιμή αντίστοιχη του humble πριν ένα τρίμηνο (στα 25) σκέφτομαι να το τσιμπήσω.

Απ' ότι βλέπω το έπαιζες με πληκτρολόγιο και ποντίκι, δε θέλει δηλαδή ντε και καλά gamepad;

Παντα μηχανικο πληκτρολογιο και ποντικι με καλωδιο ναι η αμεσοτητα τους σε συγκριση με το controller εχω του xbox one ειναι απιστευτη. Δεν μπορω να παιξω με controller μετα απο 3 χρονια με πληκτρολογιο/ποντικι μου φαινεται οτι παει παρα πολυ αργα η καμερα και γενικα η κινηση ειναι αργη. Αυτο συνεπαγεται ομως 60+fps γιατι σε γρηγορη κινηση καμερας το νιωθεις ενω με controller δειχνει πιο smooth. To παιχνιδι αξιζει φουλ στα 25 ευρω θα το ευχαριστηθεις πολυ. 

Επισης για το ποντικι εχει 2 πλαινα κουμπια που βολευουν με τον στο ενα παντα βαζω sprint και στο αλλο το dodge για αποφυγη χτυπηματων. Εχω καταργησει πρακτικα το shift και το alt και σε καθε παιχνιδι παιζω ευχαριστα χωρις να πιανονται τα δαχτυλα μου. Εχει και κατι ποντικια που εχουν και δεξια κουμπια αυτα βολευουν ακομα περισσοτερο βαζεις πχ map η καποιο skill που χρησιμοποιειτε περισσοτερο. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παντα μηχανικο πληκτρολογιο και ποντικι με καλωδιο ναι η αμεσοτητα τους σε συγκριση με το controller εχω του xbox one ειναι απιστευτη. Δεν μπορω να παιξω με controller μετα απο 3 χρονια με πληκτρολογιο/ποντικι μου φαινεται οτι παει παρα πολυ αργα η καμερα και γενικα η κινηση ειναι αργη. Αυτο συνεπαγεται ομως 60+fps γιατι σε γρηγορη κινηση καμερας το νιωθεις ενω με controller δειχνει πιο smooth. To παιχνιδι αξιζει φουλ στα 25 ευρω θα το ευχαριστηθεις πολυ. 

Επισης για το ποντικι εχει 2 πλαινα κουμπια που βολευουν με τον στο ενα παντα βαζω sprint και στο αλλο το dodge για αποφυγη χτυπηματων. Εχω καταργησει πρακτικα το shift και το alt και σε καθε παιχνιδι παιζω ευχαριστα χωρις να πιανονται τα δαχτυλα μου. Εχει και κατι ποντικια που εχουν και δεξια κουμπια αυτα βολευουν ακομα περισσοτερο βαζεις πχ map η καποιο skill που χρησιμοποιειτε περισσοτερο. 

Ωραία, βλέπω έχουμε ίδιο setup και νοοτροπία (ειδικά με τα πλαϊνά κουμπιά και το ενσύρματο ποντίκι) και χαιρομαι που δεν είναι unplayable με m+k. Στην τελική έχω ένα Xbox one pad της PDP αλλά ουσιαστικά το έχω να μαζεύει σκόνη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Ωραία, βλέπω έχουμε ίδιο setup και νοοτροπία (ειδικά με τα πλαϊνά κουμπιά και το ενσύρματο ποντίκι) και χαιρομαι που δεν είναι unplayable με m+k. Στην τελική έχω ένα Xbox one pad της PDP αλλά ουσιαστικά το έχω να μαζεύει σκόνη.

Pc gamer φουλ φιλε μου. Παιζετε πολυ ευχαριστα μην πω καλυτερα με m/k προχθες πηγα σε φιλο παιξαμε με ps4 controller και απλα δεν ενιωθα αυτη την σπιρταδα στην κινησεις που εκανα. Και με τα ασυρματα μακρια μονο ακουστικα ασυρματα εχω για να μην μπλεκω με καλωδια παντα καθε τι ασυρματο προσθετει latency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

443007783_Screenshot(34).png.91e9b50fae4a1fe87d529113f3a24d70.png

Γατάκια...

Είμαι στην τελευταία "πίστα" και το τελειώνω λογικά αύριο και μετά πάω για το 100%. Κοντά είμαι...

Τέλειο παιχνίδι μπορεί να μην είναι, αλλά τιμιότατο 8αράκι σίγουρα. Δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Μπορεί τα loots να είναι cosmetics αλλά η διαδικασία του ανοίγματός τους είναι όλη η διασκέδαση. Δεν με νοιάζει τι έχει το κάθε chest, απλά θέλω να τα ανοίξω όλα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chrisde είπε

443007783_Screenshot(34).png.91e9b50fae4a1fe87d529113f3a24d70.png

Γατάκια...

Είμαι στην τελευταία "πίστα" και το τελειώνω λογικά αύριο και μετά πάω για το 100%. Κοντά είμαι...

Τέλειο παιχνίδι μπορεί να μην είναι, αλλά τιμιότατο 8αράκι σίγουρα. Δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Μπορεί τα loots να είναι cosmetics αλλά η διαδικασία του ανοίγματός τους είναι όλη η διασκέδαση. Δεν με νοιάζει τι έχει το κάθε chest, απλά θέλω να τα ανοίξω όλα!

Σωραιος ποτε το ξεκινησες? Τα chests η αυθεντικη στολη δινει στατιστικα τα υπολοιπα cosmetics. Και στο odyssey ειχε εκατονταδες chest αλλα απλα πηγαινες και το ανοιγες εδω σε καποια φτυνεις αιμα για να τα ανοιξεις και αυτο ειναι και το ωραιο με το loot που εχει το παιχνιδι.

 

Αγαπαμε τους διαλογους μεταξυ fenyx και θεων οπως και προμηθεας/διας

Spoiler

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-04-17-34.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-04-17-34-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-04-17-34-

 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα πάρει καιρό τώρα την κανονική έκδοση, χωρίς τα dlc που δεν λένε και τίποτα  μέσω epic store και το ξεκίνησα μέσα Ιουνίου. Καλώς ή κακώς όταν έχεις παιδί ο ελεύθερος χρόνος σου λιγοστεύει...:P Και φαντάσου ότι δεν παίζω τίποτα άλλο αυτήν την περίοδο... Μάλλον εγώ είμαι το γατάκι τελικά😝. Μου φαίνονταν αδιανόητο να το βγάλετε σε ένα μήνα (έστω και χωρίς τα dlc) αλλά μάλλον θα με διαψεύσετε...

ΥΓ) Μην ξεχνάτε να κάνετε claim τα challenges για extra rewards...

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chrisde είπε

Το είχα πάρει καιρό τώρα την κανονική έκδοση, χωρίς τα dlc που δεν λένε και τίποτα  μέσω epic store και το ξεκίνησα μέσα Ιουνίου. Καλώς ή κακώς όταν έχεις παιδί ο ελεύθερος χρόνος σου λιγοστεύει...:P Και φαντάσου ότι δεν παίζω τίποτα άλλο αυτήν την περίοδο... Μάλλον εγώ είμαι το γατάκι τελικά😝. Μου φαίνονταν αδιανόητο να το βγάλετε σε ένα μήνα (έστω και χωρίς τα dlc) αλλά μάλλον θα με διαψεύσετε...

ΥΓ) Μην ξεχνάτε να κάνετε claim τα challenges για extra rewards...

Ενα dlc πρεπει να ειναι καλο απο οτι διαβασα και εχεις δικιο οταν εχεις παιδι ειναι δυσκολα και τοσο που παιζεις παλι μια χαρα ειναι. Τα challenges λες αυτα μεσα στο Uplay ετσι? Ειχα κανει claim ολα τα rewards και μολις τωρα τσιμπησα και καποια στο challenges καλα που μου το θυμισες το ενα εδωσε 2 lighting και το αλλο κατι διαμαντια εχει αλλα 3 απο οτι ειδα. Το βασικο θα το βγαλουμε σιγουρα με τον etic 60 ωρες ειναι 2 ωρες τη μερα δηλαδη. Γενικως παιζει μεγαλο καψιμο με παιχνιδια της ubisoft οταν περνας καλα δεν καταλαβαινεις ποτε περναει η ωρα. Απο Ιουνιο εχω βγαλει Days Gone 80 ωρες και NFS Most Wanted καμια 25αρια. Μαζι με 20 ωρες horizon και λιγες στο moons of madness. Και σκεψου οτι χειμωνα λιωνω περισσοτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, firepc είπε

19€ με 100 coins

απο το store της ubisoft

24 έχει λόγω εκπτώσεων και με 100 coins έχεις έξτρα -20% οπότε βγαίνει στα 19 που είναι ιστορικό χαμηλό.

Για να δούμε λοιπόν

image.png.87a227dfdaea544bfa3265efeddb3305.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1740356940_Screenshot(35).png.69ceab4fc0c2fe5d0864c3cdf9830599.png

Τέλος! Απλά λογικά λόγω ενός bug(?) δεν μου βγάζει 100% λόγω του 97% στα vault ενώ απ' ότι είδα τα έκανα όλα...

Anyway, small the bad, ώρα να επιστρέψουμε μάλλον στο dlc του HZD!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisde είπε

1740356940_Screenshot(35).png.69ceab4fc0c2fe5d0864c3cdf9830599.png

Τέλος! Απλά λογικά λόγω ενός bug(?) δεν μου βγάζει 100% λόγω του 97% στα vault ενώ απ' ότι είδα τα έκανα όλα...

Anyway, small the bad, ώρα να επιστρέψουμε μάλλον στο dlc του HZD!

Μπραβο εισαι ωραιος καψιμο το παιχνιδι τρελο ετσι. Ειμαι 82% στα vault/myth challenges θα δω αν μου το παει 100% η μεινει στο 97 λογο του bug. Αυτο το horizon δεν σε κρασαρει με την 6900xt? Μεχρι τον 21.3.2 driver παιζει κομπλε με την 6700xt απο εκει και μετα κρασερνει στο 10λεπτο το εχουν και στα know issues ακομα να το φτιαξουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος και απο μενα το παιχνιδι στις 52 ωρες[48 ωρες παιχνιδιου που γραφει το save) στο 99% glitchare και μενα ενα tartaros vault και εμεινε στο 97% ειναι γενικο το θεμα εδω και μηνες απο οσο διαβαζω και καπου μου εχει ξεφυγει ενα hidden quest θα προσπαθησω να το βρω αλλα δεν δινω πολλες ελπιδες εμεινε στο 99%.  Μου αρεσε παρα πολυ το παιχνιδι γελασα και ανατριχιασα σε πολλες στιγμες και αν δεν προλαβω να τελειωσω τα DLC θα τσιμπησω την gold οταν μπει σε γερη εκπτωση. 15 μερουλες καψιματος το χαρηκα παρα πολυ πραγματικα ενα κρυφο διαμαντι απο την ubisoft που προωθει πολυ χειροτερα παιχνιδια αντι να προωθησει αυτα που αξιζουν


Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png

 

Αναλυτικο review εδω

Και μερικες bonus φωτογραφιες

Spoiler

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-11-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-01-08-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-01-31.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-03-41.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-03-42-

Spoiler

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-17-

 

Spoiler

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-21-


 

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Arkin είπε

Τελος και απο μενα το παιχνιδι στις 52 ωρες[48 ωρες παιχνιδιου που γραφει το save) στο 99% glitchare και μενα ενα tartaros vault και εμεινε στο 97% ειναι γενικο το θεμα εδω και μηνες απο οσο διαβαζω και καπου μου εχει ξεφυγει ενα hidden quest θα προσπαθησω να το βρω αλλα δεν δινω πολλες ελπιδες εμεινε στο 99%.  Μου αρεσε παρα πολυ το παιχνιδι γελασα και ανατριχιασα σε πολλες στιγμες και αν δεν προλαβω να τελειωσω τα DLC θα τσιμπησω την gold οταν μπει σε γερη εκπτωση. 15 μερουλες καψιματος το χαρηκα παρα πολυ πραγματικα ενα κρυφο διαμαντι απο την ubisoft που προωθει πολυ χειροτερα παιχνιδια αντι να προωθησει αυτα που αξιζουν


Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png

 

Αναλυτικο review εδω

Και μερικες bonus φωτογραφιες

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-11-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-01-08-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-01-31.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-03-41.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-12-03-42-

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-17-

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Immortals-Fenyx-Rising-2021-09-11-23-21-


 

 

Πάτησες γκάζι και έφυγες!
Σου μένει αρκετός χρόνος με ubi+ 'ωστε να ασχοληθείς και με τα DLC!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...