Προς το περιεχόμενο

Γέμισε το inbox


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, δεν ξέρω σε ποια κατηγορία είναι το ερώτημα μου αλλά βρήκα πολλά θέματα που αφορούν email εδώ, και είπα να ρωτήσω εδώ.

 

Έχω έναν λογαριασμό outlook με χωρητικότητα εισερχομένων 50 GB (είναι family ή home πρόγραμμα, δεν θυμάμαι).
Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει γεμίσει και πρέπει να διαγράφω νημυματα για να μου έρθουν τα καινούρια.

Δεν γίνεται να τα διαγράφω γιατί τα θέλω σαν αρχείο, με έχουν σώσει αρκετές φορές από διάφορες καταστάσεις με πελάτες μου. Επίσης, επειδή τον χρησιμοποιώ μανω από 15 χρόνια δεν γίνεται να κάνω νέο επαγγελματικό λογαριασμό που δίνουν παραπάνω χωρητικότητα.
Μπορώ να αναβαθμίσω αυτόν σε business account; όσο κι αν έψαξα πως να το κάνω δεν βρήκα λύση, έστειλα και ερώτημα στην Microsoft και δεν μου έχουν απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2021 στις 7:05 ΜΜ, giorgolavos είπε

Καλησπέρα σας, δεν ξέρω σε ποια κατηγορία είναι το ερώτημα μου αλλά βρήκα πολλά θέματα που αφορούν email εδώ, και είπα να ρωτήσω εδώ.

 

Έχω έναν λογαριασμό outlook με χωρητικότητα εισερχομένων 50 GB (είναι family ή home πρόγραμμα, δεν θυμάμαι).
Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει γεμίσει και πρέπει να διαγράφω νημυματα για να μου έρθουν τα καινούρια.

Δεν γίνεται να τα διαγράφω γιατί τα θέλω σαν αρχείο, με έχουν σώσει αρκετές φορές από διάφορες καταστάσεις με πελάτες μου. Επίσης, επειδή τον χρησιμοποιώ μανω από 15 χρόνια δεν γίνεται να κάνω νέο επαγγελματικό λογαριασμό που δίνουν παραπάνω χωρητικότητα.
Μπορώ να αναβαθμίσω αυτόν σε business account; όσο κι αν έψαξα πως να το κάνω δεν βρήκα λύση, έστειλα και ερώτημα στην Microsoft και δεν μου έχουν απαντήσει.

Δοκίμασες να τα "κατεβάσεις" σε κάποιον Client της αρεσκείας σου σε έναν υπολογιστή να τα έχεις ως backup?

Όλα τα πακέτα αν δεν κάνω λάθος είναι 50GB, μην μπερδεύεις το χώρο του Onedrive με το χώρο των email.

Πέρα των άλλων όμως, με τέτοιο όγκο που αναφέρεις, δείχνει πως η χρήση (αφου το επιβεβαιώνεις κιόλας) ότι είναι επαγγελματική και δουλεύεις με hotmail, live, etc αντι να έχεις ένα custom email?

Περίεργο...

μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, δεν μπερδευω τον χωρο των εισερχομενων με τον χωρο του one-drive, εχω χωρητικοτητα εισερχομενων 50gb. Στον επαγγελματικο λογαριασμο δινουν 100Gb, αυτο θελω να κανω, να αναβαθμισω τον λογαριασμο μου σε business χωρις να αλλαξω mail. Γινεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giorgolavos είπε

Καλησπερα, δεν μπερδευω τον χωρο των εισερχομενων με τον χωρο του one-drive, εχω χωρητικοτητα εισερχομενων 50gb. Στον επαγγελματικο λογαριασμο δινουν 100Gb, αυτο θελω να κανω, να αναβαθμισω τον λογαριασμο μου σε business χωρις να αλλαξω mail. Γινεται?

 

Που το αναφέρει ότι δίνει 100gb?

Έχεις κάποιο λινκ? Γιατί εγώ που έριξα μια ματιά, είδα σε όλα 50gb να δίνει (εκτός αν μου ξέφυγε κάτι)

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη γραμμη, τεταρτη και πεμπτη στηλη

 

image.png.4b0896b150e9237430380be1b6dc2a64.png

 

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/exchange-online-service-description/exchange-online-limits

 

και εδω το αναφερει, αλλα γι αυτα τα προγραμματα θελω νεο λογαριασμο κι εγω θελω να κρατησω τον παλιο

image.png.798b08c107a5fb2bf6e7abda4f855f91.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 10:37 ΠΜ, giorgolavos είπε

Πρωτη γραμμη, τεταρτη και πεμπτη στηλη

 

image.png.4b0896b150e9237430380be1b6dc2a64.png

 

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/exchange-online-service-description/exchange-online-limits

 

και εδω το αναφερει, αλλα γι αυτα τα προγραμματα θελω νεο λογαριασμο κι εγω θελω να κρατησω τον παλιο

image.png.798b08c107a5fb2bf6e7abda4f855f91.png

Θενξ, δεν το είχα προσέξει 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στην ms hellas μήπως σου πουν αν/πως/τι μπορείς να κάνεις;

Επίσης, τα 100gb τα δίνουν στο enterprise πρόγραμμα το οποίο απευθύνεται σε εταιρίες και όχι σε τελικούς χρήστες (αν δεν κάνω λάθος). Εσύ μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπε πριν ο kormos...

Στις 1/9/2021 στις 7:48 ΜΜ, kormos είπε

Δοκίμασες να τα "κατεβάσεις" σε κάποιον Client της αρεσκείας σου σε έναν υπολογιστή να τα έχεις ως backup?

Δηλαδή να στήσεις ms outlook (από το office) ή τίποτα thunderbird ή ακόμα και στην αλληλογραφία των windows όπου θα ρυθμίσεις να τραβάει τα email τοπικά στον υπολογιστή σου και να τα διαγράφει από τον server. Οπότε θα τα έχεις όλα τοπικά και θα είναι άδειος ο server.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...