Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Tablet για τηλεκπαίδευση κλπ


acr0bat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην κοινότητα! 

Αρχίζει η σχολική χρονιά σε λίγο, και αρχίζω να σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς Tablet για τις εκπαιδευτικές ανάγκες της μικρής. Υπολογιστής υπάρχει για τους υπόλοιπους, με ενδιαφέρει να έχει μια οθόνη εκεί κοντά στις 10'', κ βέβαια να έχει ένα ορίζοντα μπροστά του 2-3 χρόνια. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπερα σας ενα πολυ καλο ταμπλετ για εκπαιδευτικουσ λογουσ ειναι το Samsung tab s6 lite που εχει μαζι και πενακι . Αμα ενδιαφερεστε εχω εγω ενα το οποιο ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 5/9/2021 στις 11:12 ΠΜ, acr0bat είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα! 

Αρχίζει η σχολική χρονιά σε λίγο, και αρχίζω να σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς Tablet για τις εκπαιδευτικές ανάγκες της μικρής. Υπολογιστής υπάρχει για τους υπόλοιπους, με ενδιαφέρει να έχει μια οθόνη εκεί κοντά στις 10'', κ βέβαια να έχει ένα ορίζοντα μπροστά του 2-3 χρόνια. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγώ αγόρασα το Samsung Galaxy Tab A7 και έχω μείνει άφωνος.Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη αγορά σε σχέση με τα άλλα tablet από κάθε πλευρά ,το βασικό του πλεονέκτημα σε σχέση με τα άλλα είναι ότι είναι 10inch Full HD(Η εικόνα είναι αρκετά καλή και τα ηχεία τρομερά για 200 ευρώ).Το μόνο αρνητικό του είναι η μπαταρία.Βέβαια εγώ ως φοιτητής το πείρα κυρίως για χαλαρό media consumption και παρόλα αυτά δεν είχα κάποιο θέμα με την φόρτιση ,η μπαταρία κρατάει 7 ώρες περίπου και φορτίζει σε 4 αν είναι άδειο.Οι μόνοι που ίσως να έχουν θέμα με την μπαταρία είναι άτομα τα οποία ξοδεύουν πάνω από 7 ώρες την ημέρα στις συσκευές.

Τέλος οι samsung συσκευές γενικά κρατάνε αρκετό καιρό και έχουν και updates για περίπου δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...