Προς το περιεχόμενο

Pathfinder: Wrath of the Righteous


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/12/2022 στις 9:48 ΜΜ, johnmayson είπε

Καλησπερα παιδια χτες εψαχνα για το divinity 2 και βρηκα αυτο το παιχνιδι.Αισθανομαι οτι τραβαει περισσοτερο αυτο.Αν εχω καταλαβει σωστα εχει υψηλη δυσκολια και δε με βλεπω να τερματιζω σε περιπτωση που το παρω.Απο το βιντεο που ειδα στη μαχη μου φαινεται ποιο γρηγορο σε σχεση με το συστημα μαχης του divinity.Δεν εχω κοιταξει τη καμερα ακομα αλλα αυτο  θα το δω σημερα.Δε εχω παιξει καποιο αντιστοιχο παιχνιδι.Εχει 300κ πωλησεις αν ειδα καλα.Θελω τη γνωμη σας.Υγ1: Μεχρι τη δευτερα ηταν σε προσφορα στο steam?? Λογικα τη αλλη βδομαδα στα sales θα ξαναμπει;;

Πηρα απο το epic πριν λιγο το PWOTR enhanced edition 19.99 + 25% εκπτωση απο ενα κουπονι που δινει το epic.

 

Επεξ/σία από omghi2u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/12/2022 στις 9:51 ΜΜ, johnmayson είπε

 Εννοω οτι ειναι θετικο που ειναι ποιο γρηγορο το συστημα μαχης σε σχεση με divinity που απο τα βιντεο που ειδα δεν.Αν και το χει σε προσφορα το fanatical θα περιμενω το steam.Η καμερα δ μ αρεσει αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ θετικα( μενου φωτογραφια σχεδιαση καρτελων μουσικη) μεχρι στιγμης.Θα συνεχισω να βλεπω βιντεο και βλεπουμε.Απο αυτα που εχω δει μου φαινεται πολυπλοκο αλλα ενδιαφερων παιχνιδι θα δειξει.

Μπορείς να παίξεις όλο το παιχνίδι με real time μάχες, ειδικά εάν παίξεις με χαμηλή δυσκολία, θα προχωράς γρήγορα. Το TB είναι κυρίως για εμάς τους πιο παλιούς και φίλους του tabletop καθώς και για τις μεγάλες δυσκολίες που χρειάζεσαι απόλυτο έλεγχο της μάχης.

Το σύστημα είναι περίπλοκο γιατί βασίζεται στο tabletop PPathfinde,.αλλά έχει auto level για τους χαρακτήρες εάν δεν θέλεις να ασχοληθείς. Διαλέγεις μια "κατεύθυνση" πχ αμυντικός πολεμιστής και διαλέγει το παιχνίδι για εσένα τα feats, skills, spells κτλ

Γενικά θα σου έλεγα να το τολμήσεις. Ακόμα και εάν δεν ασχοληθείς με το combat, εξακολουθεί να είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με καλή ιστορία και χαρακτήρες.

Ίσως μετά από μερικές ώρες, να σε κάνει να ενδιαφερθείς ακόμα περισσότερο για το σύστημα και να χαρείς όλο το πακέτο.

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Αφου επαιξα bg3 δε τερματισα νομιζω οτι πρεπει να δοκιμασω τουτο.Σε θεμα τιμης καπου 24 ευρια ειδα θα πεσει σε προσφορες γνωριζει κανεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 21-12 ισχυει

εγω πηρα και το season pass 2 και ετοιμαζομαι απο αυριο να βουτηχτω...οποιος θελει να στειλει καμια συμβουλη,τιπ ή και στησιμο χαρακτηρα :P καλοδεχουμενος!!!

Screenshot 2023-12-16 205520.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στις 200 ώρες, στο act 4 από τα 5. Επειδή είχα άγνοια από dnd rules, έκανα χαρακτήρες βάσει όσων προτείνουν στα site και στα forum. Στα θετικά, μεγάλος κόσμος, πάρα πολλά side quest, άπειρες επιλογές δημιουργίας και ανάπτυξης χαρακτήρων, άπειρο loot. 

Τα αρνητικά του είναι ακριβώς τα ίδια με τα θετικά του. Μιλάμε για κάψιμο. Τόσες επιλογές που χάνεσαι. 

Οι μάχες στερούνται στρατηγικής, εκτός των μεγάλων που εκεί σε αναγκάζει να παίξεις με τον "σωστό" τρόπο για να τις βγάλεις. 

Η ιστορία είναι αρκετά καλή, όπως επίσης οι πολύ ενδιαφέρουσες ιστορίες των χαρακτήρων του party σου.

Το romance εντελώς αδιάφορο. 

Τα dlc αρκετά καλά και δίνουν επιπλέον ώρες και προκλήσεις. 

Δεν ξέρω πόσο μεγάλο και πολύπλοκο είναι το BG3, αλλά το Pathfinder είναι το μεγαλύτερο rpg που έχω παίξει. Αξίζει χαλαρά το 10ρικο. 

Επεξ/σία από hurin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hurin είπε

Τα αρνητικά του είναι ακριβώς τα ίδια με τα θετικά του. Μιλάμε για κάψιμο. Τόσες επιλογές που χάνεσαι. 

 

Αυτος ηταν ο λογος που δεν εφυγα καν απο το character creation και εκανα refund. overwhelming. 

αν για να παιξω ενα παιχνιδι και να καταλαβω τι και πως πρεπει να φτιαξω ενα χαρακτηρα με το καλημερα πρεπει να αρχιζω να ψαχνω subreddits και builds κτλ... καλημερα καλησπερα καληνυχτα καληνοτσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, omghi2u είπε

Αυτος ηταν ο λογος που δεν εφυγα καν απο το character creation και εκανα refund. overwhelming. 

αν για να παιξω ενα παιχνιδι και να καταλαβω τι και πως πρεπει να φτιαξω ενα χαρακτηρα με το καλημερα πρεπει να αρχιζω να ψαχνω subreddits και builds κτλ... καλημερα καλησπερα καληνυχτα καληνοτσες.

Βασικα μα ετσι ειναι το dnd. Ειναι μεταφορα του dnd σε computer game, 2η εκδοση (Pathfinder) . Δε χρειαζεται να μαθεις ΟΛΑ τα builds, διαλεγεις ενα , και εστιαζεις σε αυτο. Τιποτα το περιπλοκο, μαθαινεις σιγα σιγα στην πορεια. Τωρα αν δε σου αρεσει το rpg, αλλο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, omghi2u said:

Αυτος ηταν ο λογος που δεν εφυγα καν απο το character creation και εκανα refund. overwhelming. 

αν για να παιξω ενα παιχνιδι και να καταλαβω τι και πως πρεπει να φτιαξω ενα χαρακτηρα με το καλημερα πρεπει να αρχιζω να ψαχνω subreddits και builds κτλ... καλημερα καλησπερα καληνυχτα καληνοτσες.

Μέχρι και auto level έχει το παιχνίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...