Προς το περιεχόμενο

Το Apple TV+ έχει λιγότερους από 20 εκατομμύρια συνδρομητές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι streaming υπηρεσίες μπορούν να πληρώνουν χαμηλότερα ποσοστά στους υπαλλήλους τους εάν αναφέρουν λιγότερους από 20 εκατομμύρια συνδρομητές”

Σε ποιους υπαλλήλους; Στο θυρωρό; Ή στις καθαρίστριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mendr_j είπε

Από τους 20 εκατ χρήστες αφαιρέστε τους "δωρεάν" χρήστες του, που έχουν iphone τον τελευταίο χρόνο, για να μπορει να συγκριθεί με τις υπόλοιπες συνδρομητικες! 

Γιατί να αφαιρεθούν; Αν αρχίσουμε να αφαιρούμε τότε και το Amazon Prime Video είναι αποτυχημένο και έχει μηδέν συνδρομητές γιατί όλοι βάζουν Prime για τις ευκολίες που δίνει στις αγορές προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι διαφορετική πλατφόρμα ως προς την λειτουργία της από το Netflix και το Disney+. 

Το Apple TV έχει πολύ περιεχόμενο το οποίο για να το δεις πρέπει να το αγοράσεις ή και να το νοικιάσεις.  Επομένως το κόστος που έχει είναι δυνητικά μεγαλύτερο από άλλες υπηρεσίες streaming.

Είναι μάλλον λογικό ότι θα έχει λιγότερους χρήστες από πλατφόρμες που με μια μηνιαία συνδρομή σου δίνεται πρόσβαση σε όλο το διαθέσιμο περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τη προηγουμενη εβδομαδα(δωρεαν για 6 μηνες λογω ps5),μου εκανε θετικη εντυπωση η πολυ καλυτερη εικονα απο το Netfilx(65" dolby vision),αρνητικη εντυπωση απο το περιεχομενο διοτι εχει πολυ λιγα πραγματα...Αν με 5 ευρω ειχε καλη ταινιοθηκη συν τις σειρες που εχει συν αυτες που θα ερθουν τοτε ναι θα αξιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, billdanos είπε

Ποσο χαίρομαι που μερικοί δεν έχετε ιδέα για το περιεχόμενο και απλά νομίζετε πως σπάτε πλακα τρολλαροντας. Ούτε στα όνειρα σας δεν θα δείτε σε Netflix κλπ κάποιες από τις παραγωγές που υπάρχουν στο Apple TV (ακόμη κι αν είναι μόνο 5-6)!

:) 

Τωρα μαλλον εσυ τρολαρης.... ποιο περιεχομενο?? εχει περιεχομενο? 

Και απο ποιοτητα (οχι εικονας) ειναι για πολυ κλαμα. Εχω Netflix, Amazon και θα βαλω και Disney καθως μοιραζομαι τις συνδρομες οποτε μου βγαινει φθηνα.

 Δεν ειμαι hater καθως εχω συσκευη της apple και κινητο και laptop. 

Πιστευω οτι εκανα χθες ρεκορ χρονου ακυρωση συνδρομης.... 17:30 εκανα την συνδρομη 19:00 την ακυρωσα.... μιαμιση ωρα εψαχνα να βρω κατι να δω..... και το πιο σπαστικο??? ΓΙΑΤΙ ρε apple μου χρεωνεις συνδρομη αφου τα περισσοτερα σου περιεχομενα ειναι με επιπλεον και πανακριβη ενοικιαση!!!!!!!!! ΓΙΑΤΙ?? 

Μην μου πειτε οτι και το Prime ειναι ετσι καθως επειδη το εχω παρα πολλες ταινιες ειναι Free.

Επεξ/σία από lazlos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τω μεταξύ σκέφτομαι, πόσα εκατομμύρια συσκευές apple πωλούνται κάθε μήνα ; 

λογικά στα 20 εκατομμύρια δε θα μετράνε τις τσάμπα, αλλιώς μιλάμε για τη πλήρη αδιαφορία, θα σημαίνει ότι δεν το ενεργοποιούν ακόμα και αυτοί που το έχουν τσάμπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, sotosko είπε

Στο νούμερο αυτό των συνδρομητών περιέχονται και αυτό που το παίρνουν δωρεάν για 1 χρόνο με την αγορά κάποιας Apple συσκευής; (Ναι, ξέρω ότι δεν υπάρχει απάντηση, το γράφει και το άρθρο) Αν ναι, τότε οι πραγματικοί συνδρομητές είναι σίγουρα πολύ λιγότεροι...

Επίσης έδωσε και 6 μήνες δωρεάν σε κατόχους PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως καθαρα σινεφιλ που εχω δει ατελειωτες σειρες μπορω να πω οτι Ted Lasso και Morning Show που παρακολουθω ειναι διαμαντακια. Το see/foundation δεν τα εχω δει ακομα. Αυτο δεν παει να πει οτι και το netflix δεν εχει διαμαντια. Ozark/Better Call Saul/Kingdom/Cobra Kai/Haunting Of Hill House/Queen's Gambit/The Umbrella Academy/Dark/Mindhunter δεν βαζω stranger things και la casa de papel γιατι απλα τις βλεπει ο κοσμος δεν ηταν κατι πολυ αξιολογο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, billdanos είπε

Ποσο χαίρομαι που μερικοί δεν έχετε ιδέα για το περιεχόμενο και απλά νομίζετε πως σπάτε πλακα τρολλαροντας. Ούτε στα όνειρα σας δεν θα δείτε σε Netflix κλπ κάποιες από τις παραγωγές που υπάρχουν στο Apple TV (ακόμη κι αν είναι μόνο 5-6)!

:) 

Τέτοιος ελιτίστικος οπαδισμός ρε Μπίλυ;

Θεωρείς ότι είναι δύσκολο να κάνει κάποιος συνδρομή και να δει τι περιεχόμενο έχει και να έχει άποψη, με τόσες smart tv που κυκλοφορούν;
Προσωπικά έκανα συνδρομή, είδα τα αριστουργήματα Ted Lasso (που άξια σάρωσε στα ΕΜΜΥ) και Morning Show, χάζεψα λίγο την Τεχεράνη και δεν είχα κάτι άλλο να δω μετά. Για τα προσωπικά μου γούστα πάντα.

Δεν καταλαβαίνω τις παρωπίδες και τον χουλιγκανισμό σε προϊόντα και εταιρίες  και εδώ συζητάμε για streaming υπηρεσίες.
Ίδιο ποσοστό αξιόλογων shows έχει η κάθε πλατφόρμα, απλά η μία έχει 100 σειρές και η άλλη 10.000.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον πρέπει να βάλει στο πακέτο και της ταινίες που έχει στο library (και πρεπει να τις νοικιάσεις) αλλιώς δεν.. Και 2ον παρότι λατρεύω την apple και τα προιοντα της, αυτο το μαμημενο Apple TV app στο Mac ειναι οτι χειροτερο εχει υπαρξει ποτε! ΤΡΑΓΙΚΟ απλα. Πρεπει αλλαξει ριζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...