Προς το περιεχόμενο

Insta360 One X2 vs DJI Pocket 2


master44

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα ομάδα και καλή εβδομάδα.

Θα ήθελα την βοήθεια σας προκειμένου να επιλέξω είτε την Insta360 One X2 είτε την DJI Pocket 2. Χωρίς να θέλω να σας κουράσω να παραθέσω κάποια δεδομένα.

1) Δεν είχα ποτέ κάτι αντίστοιχο, επομένως η λειτουργικότητα είναι βασικό κριτήριο επιλογής. 

2) Γνωρίζω ότι το βασικότερο κριτήριο είναι το είδος της χρήσης. Εδώ αρχίζει και μπερδεύει το πράγμα. Θα ήθελα σε εκδρομές ή ταξίδια να έχω την δυνατότητα βιντεσκόποπησης περισσότερο και λιγότερο ίσως φωτογραφιών. Η Insta360 έχει από όσο είδα τρομερές δυνατότητες στο editing ακόμα και μέσα από την εφαρμογή του κινητού που θεωρώ ότι είναι πολύ πρακτικό. Αν παίζει κάποιο ρόλο το κινητό που έχω είναι το 1+ 8 Pro (κοίταζα κάποια στιγμή και το ΟΜ 5 αλλά λόγω κινητού δεν θα έχω το 100% της λειτουργικότητας του)

3)Η αγορά από τα επίσημα sites των εταιρειών ίσως κρύβει παγίδες. Μετά από επικοινωνία και με τις δύο εταιρείες η μεν Insta καλύπτει μόνο έξοδα τελωνείου και όχι ΦΠΑ η δε DJI με ενημέρωσε μέσω chat ότι τα καλύπτει όλα ακόμα και αν το προϊόν φύγει από Κίνα. Αν κάποιος έχει πάρει ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από master44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...