Προς το περιεχόμενο

αυξημενη αποζημιωση ειδικου σκοπου..


Ducatista

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια αυξημενη αποζημιωση ειδικου σκοπου εχει εγκριθει απο 21/5 και ακομη δεν εχω παρει κατι... το πιστοποιητικο δικαστικης φερεγγυοτητας το εχω προσθεσει πριν κανενα μηνα.... ακουω οτι τα εχουν παρει γενικα.... μηπως εχω κανει χαζομαρα? κανενας λογιστης????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα φιλε..το ιδιο και σε εμενα..δεν εχω παρει ακομα τα χρηματα

Πηρα προχθες παλι τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν γινει οι περισσοτερες πληρωμες αυτης της δρασης(πολλες χιλιαδες σε εκκρεμοτητα)και ουτε εχουν καποιο χρονοδιαγραμμα πληρωμης.Μας δουλευουν απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, darkonmusic είπε

καλημερα φιλε..το ιδιο και σε εμενα..δεν εχω παρει ακομα τα χρηματα

Πηρα προχθες παλι τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν γινει οι περισσοτερες πληρωμες αυτης της δρασης(πολλες χιλιαδες σε εκκρεμοτητα)και ουτε εχουν καποιο χρονοδιαγραμμα πληρωμης.Μας δουλευουν απλα

καλημερα φιλαρακι...ετσι σου ειπαν? νομιζω η ΚΥΑ λεει μεχρι 31/12 μπορουν να τα βαλουν αλλα αν γενικα δεν εχουν μπει τοτε περιμενουμε..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, darkonmusic είπε

Ναι ετσι μου ειπε.μεχρι 31.12 που λήγει η δραση και οτι πηγαν πισω οι πληρωμές με τις φωτιες και τους σεισμούς

Πίσω πήγαν γιατί πρέπει το κράτος να πάρει κάτι νομίζω... κάπως έτσι λειτουργεί το σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξανα εδω στο θεμα μας.. μου εχει στειλει η ΑΑΔΕ  οτι...  Σας ενημερώνουμε ότι η αίτησή σας για τη λήψη Αυξημένης Αποζημίωσης Ειδικού Σκοπού, δυνάμει της ΚΥΑ ΓΔΟΥ 468/18.05.2021 (ΦΕΚ Β’ 2025), απορρίφθηκε για τον/τους παρακάτω λόγους:
-     Δεν προκύπτει από το Μητρώο της Υπηρεσίας μας, ότι η επιχείρησή σας λειτουργεί εντός ξενοδοχείου/αερολιμένα ή κατάστημα αφορολόγητων ειδών.

και λεω τωρα εγω απο που αντλησαν τις πληροφοριες αφου φαινεται ξεκαθαρα οτι η επιχειρηση ειναι εντος ξενοδοχειου! επισης λεει..  Σύμφωνα με το άρθρο 8 παρ. 1 της ΓΔΟΥ 468/18.05.2021 (ΦΕΚ Β’ 2025), δικαιούστε να υποβάλετε αίτημα επανεξέτασης στην πλατφόρμα της ΑΑΔΕ https://www.aade.gr/mybusinesssupport, εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την παρούσα ενημέρωση... εγω ομως δεν βλεπω πουθενα στην πλατφορμα να μπορεις να το κανεις αυτο! μας δουλευουν τερμα....

Επεξ/σία από Ducatista
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.aade.gr/mybusinesssupport

μεχρι εδω παω μετα ζηταει κωδικούς ταχισ νετ.

Στο λεω επειδη το λινκ που δίνης δεν οδηγεί πουθενά

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

οχι απλα στο λεω επειδη το λινκ που δίνης δεν οδηγεί πουθενά και λεω μηπωσ βοηθήσω.

α πρεπει να μπεις με τους κωδικους στην πλατφορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, darkonmusic είπε

και εμενα το ιδιο μηνυμα..τι να πεις...δουλεμα κανονικο

Και τωρα τι κάνουμε; για την επανεξέταση δεν βλέπω κανένα πεδίο

3 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Και τωρα τι κάνουμε; για την επανεξέταση δεν βλέπω κανένα πεδίο

Σε ξενοδοχείο έχεις και εσύ μαγαζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά σήμερα ήταν η καταληκτική ημερομηνία για την αυξημένη αποζημίωση ειδικού σκοπού μήπως πληρώθηκε κανενας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξεθάβω το θέμα μπας και κάποιος έχει κάτι να μου πει μου ήρθε απάντηση απορρίφθηκε η αίτηση επειδή λέει το κατάστημα δεν φαίνεται ότι είναι εντός ξενοδοχείου στα αρχεία τους.. γελάει ο κόσμος τεσπα έστειλα για επανεξεταση επισύναψα το συμβόλαιο κλπ που φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι εντός ξενοδοχείου τεσπα απάντηση ακόμη δεν πήρα κάποια πληροφορία από site δεν είδα έστειλα στην αααδε μου είπε ότι υπεύθυνοι για την επανεξέταση είναι το υπουργείο οικονομικών έστειλα ακόμη ένα mail να δω σε ποιο τμήμα μπορώ να επικοινωνήσω μου έστειλαν το ίδιο κονσέρβα μνμ και έχουμε μείνει εκεί...  κάποιος άλλος με το ίδιο θεμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...