Προς το περιεχόμενο

Θέλω προτάσεις για M/b , CPU


Executor_Tassadar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μην ξεπερνουν τα 170€ μαζί με το ΦΠΑ. Σκέφτομαι Amd για λόγους απόδοσης - τιμής. Θέλω μητρική με nForce II και Athlon > 2400+. Σκέφτομαι τον 2600+. Τι λέτε; Ποια μητρική να προτιμήσω. Έχω και 2χ256 ddr @ 266. Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω το Dual DDR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ABIT NF7S με κλειστα τα ματια.ειναι η καλυτερη για AMD και αρκετα φτηνη για την ποιοτηττα της.Για CPU προτηνω τον 2600+ αλλα ξεφευγεις αρκετα απο την τιμη.Βεβαια θα μπορουσες να παρεις ενα πιο φθηνο mobo ή το 2400+ που λες.Εγω δουλευω σε MSI K7N2D-L και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Τωρα ειναι δικη σου υποθεση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος γιά τις τιμές στην Ελλάδα,πιστεύω πως τα χρήματα που διαθέτεις φτάνουν γιά κάποιο m/b με nForce2 ultra 400 καί southbridge MCP (χωρίς SATA και firewire δηλαδή) συν ένα Barton 2500+.Οι μνήμες σου δουλεύουν σε dual channel mode.Καλές αγορές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kata th gnwmh mou pare mia Epox 8RDA3+ rev. 3 ..... Einai ena aposogo mobo apo oles tis apopseis.. An sou fainetai akrvivo pare thn pio oikonomikh ekdosh xwris firewire k sata raid. Epishs kati phran ta aftia mou gia to 8RDA3+ PRO to opoio tha exei sata raid 3114 k kati ala kaloudia panw (den 8umamai akrivws na sou pw)....

 

Oi mnhmes sou prepei na einai oi idies. Fantasou oti exw duo modules idia marka me idia xarakthristika alla me diaforetika tsipakia panw tous k den trexoun dual chan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη μητρικη θα σου ελεγα και εγω. Χωρις SATA κτλ βγαινει 71+φπα απο hacshop. Παιρνεις και ενα Barton 2500+ με 70+φπα.

Αν περισσεψει τπτ πουλας τις μνημες σου και συμπηρωνεις να παρεις PC3200 μεταχειρισμενες παλι η διαφορα θα ειναι κανα 20 ευρω. Οποτε 180 συνολο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...