Προς το περιεχόμενο

ΑΦΜ στην Revolut


Losdo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας! Εχθές παρέλαβα μέιλ από την revolut το οποίο με ενημέρωνε ότι σύντομα θα μου ζητηθεί διόρθωση κάποιου αριθμού εγγράφου που έχω δηλώσει και δεν είναι σωστός. Αν δεν το κάνω σε σύντομο χρονικό διάστημα θα κλειδώσει. Ο μόνος αριθμός που μου έρχεται στο μυαλό είναι το ΑΦΜ μου. Το είχα δηλώσει με το αριθμητικό μέρος όπως κάνουμε στην Ελλάδα. Έπρεπε να βάλω το EL μπροστά; Πρέπει να κάνω κάτι πρώτα με την εφορία για να δηλωθεί το ΑΦΜ μου στην ΕΕ; Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Losdo είπε

Καλησπέρα σας! Εχθές παρέλαβα μέιλ από την revolut το οποίο με ενημέρωνε ότι σύντομα θα μου ζητηθεί διόρθωση κάποιου αριθμού εγγράφου που έχω δηλώσει και δεν είναι σωστός. Αν δεν το κάνω σε σύντομο χρονικό διάστημα θα κλειδώσει. Ο μόνος αριθμός που μου έρχεται στο μυαλό είναι το ΑΦΜ μου. Το είχα δηλώσει με το αριθμητικό μέρος όπως κάνουμε στην Ελλάδα. Έπρεπε να βάλω το EL μπροστά; Πρέπει να κάνω κάτι πρώτα με την εφορία για να δηλωθεί το ΑΦΜ μου στην ΕΕ; Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον; 

Δεν μου έχει έρθει ποτέ τέτοιο μήνυμα αλλά γενικά δεν έχω κάνει και κάτι ιδιαίτερο στην εφορία.  Απ όσο θυμάμαι δεν θέλει το EL μπροστά και αν το ήθελε φαντάζομαι ότι θα σου εμφάνιζε σφάλμα. Το email δεν λέει κάτι πιο συγκεκριμένο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέιλ δεν έδινε περισσότερες πληροφορίες, ωστόσο γράφει ότι θα λάβω επόμενο μέιλ σχετικά με του τι πρόκειται. Θα περιμένουμε αυτό. Μένω Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω λάβει και εγω αυτό το μαιλ. Σήμερα είδα ότι η εφαρμογή μου ζητάει ενα δέκα ψηφίο κωδικό επενδυτή. Γνωρίζει κάποιος Γι αυτό και τι χρειάζεται για να τον αποκτήσω. Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.athexgroup.gr/el/investors-area

 

Εδώ παρέχονται κάποιες πληροφορίες σχετικά με αυτόν τον αριθμό. Από ότι κατάλαβα το έχει όποιος έχει επενδύσει στο Χρηματιστήριο Αθηνών. Εγώ δεν τον έχω και πάτησα παράληψη σε αυτό το βήμα μιας και σου δίνει την δυνατότητα η revolut δηλώνοντας έτσι ότι δεν έχεις. Μετά μου ζήτησε το ΑΦΜ και τέλος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...