Προς το περιεχόμενο

Eπιλογη ποδηλατου


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταια χρονια σκεφτομαι να παρω ποδηλατο και μαλλον ηρθε η ωρα η χρηση θα ειναι κυριος για προπονηση εντατικα με προγραμμα μιας και βαρεθηκα το γυμναστηριο ψαχνω εναλλακτικους τροπους.

Η διαδρομη ειναι μεσα στο βουνο με ασφαλτο μετα απο ψαξιμο και χωρις να εχω την παραμικρη γνωση στο αντικημενο κατέληξα αναμεσα σε ποδηλατα road and gravel

Με γοητεύει η ιδεα οτι θα μπορω να παω και σε χωμα αλλα θα ηθελα εξισου καλη εμπειρια και σε δρομο

να μην σας κουραζω εχω καταληξη σε αυτα

  • SCOTT SPEEDSTER 30 2021
  • TREK DOMANE AL 2 DISC
  • HEAD I-Speed 1 700c

η σε gravel

  • Bottecchia 347 Gravel Cross
  • Cube Nuroad Pro
  • SCOTT Speedster Gravel 50 Bike   

 

  καθε βοηθεια ειναι σημαντικη για μενα ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/10/2021 στις 8:17 ΜΜ, 6xXx6 είπε

Τα τελευταια χρονια σκεφτομαι να παρω ποδηλατο και μαλλον ηρθε η ωρα η χρηση θα ειναι κυριος για προπονηση εντατικα με προγραμμα μιας και βαρεθηκα το γυμναστηριο ψαχνω εναλλακτικους τροπους.

Η διαδρομη ειναι μεσα στο βουνο με ασφαλτο μετα απο ψαξιμο και χωρις να εχω την παραμικρη γνωση στο αντικημενο κατέληξα αναμεσα σε ποδηλατα road and gravel

Με γοητεύει η ιδεα οτι θα μπορω να παω και σε χωμα αλλα θα ηθελα εξισου καλη εμπειρια και σε δρομο

να μην σας κουραζω εχω καταληξη σε αυτα

  • SCOTT SPEEDSTER 30 2021
  • TREK DOMANE AL 2 DISC
  • HEAD I-Speed 1 700c

η σε gravel

  • Bottecchia 347 Gravel Cross
  • Cube Nuroad Pro
  • SCOTT Speedster Gravel 50 Bike   

 

  καθε βοηθεια ειναι σημαντικη για μενα ευχαριστω πολυ

με τα ποδηλατα δρομου ΔΕ ΠΑΣ σε βουνο αρα ξεχνα το. Και λογω θεσης οδηγησης αλλα κυριως τροχων και ελαστικων (μη σου φυγει καμμια ακτινα ή χασεις προσφυση και σε κλαιμε σε κανενα ...χαντακι). Το καλυτερο απο αυτα ειναι το ΤΡΕΚ

σε gravel αντιθετα τα κανεις ολα και δρομο και βουνο. Απλως εχε υποψη σου κατι για το μακρινο μελλον: δυσκολα πουλιουνται ενω ειναι λιγο βαρυτερα (απο 1 κιλο και πανω) σε σχεση με του δρομου αντιστοιχης τιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/10/2021 στις 9:17 ΜΜ, 6xXx6 είπε

Τα τελευταια χρονια σκεφτομαι να παρω ποδηλατο και μαλλον ηρθε η ωρα η χρηση θα ειναι κυριος για προπονηση εντατικα με προγραμμα μιας και βαρεθηκα το γυμναστηριο ψαχνω εναλλακτικους τροπους.

Η διαδρομη ειναι μεσα στο βουνο με ασφαλτο μετα απο ψαξιμο και χωρις να εχω την παραμικρη γνωση στο αντικημενο κατέληξα αναμεσα σε ποδηλατα road and gravel

Με γοητεύει η ιδεα οτι θα μπορω να παω και σε χωμα αλλα θα ηθελα εξισου καλη εμπειρια και σε δρομο

να μην σας κουραζω εχω καταληξη σε αυτα

  • SCOTT SPEEDSTER 30 2021
  • TREK DOMANE AL 2 DISC
  • HEAD I-Speed 1 700c

η σε gravel

  • Bottecchia 347 Gravel Cross
  • Cube Nuroad Pro
  • SCOTT Speedster Gravel 50 Bike   

 

  καθε βοηθεια ειναι σημαντικη για μενα ευχαριστω πολυ

Ασυζητητί μόνο gravel θα σ προτεινα για κίνηση στην Αθήνα αλλά κ στην Ελλάδα γενικότερα. πας στην άσφαλτο αλλά δε φοβάσαι ν πατήσεις κ καμια λακούβα, σαμαράκι , χώμα κτλ.

εγώ προτίμησα το μοντέλο Marin Nicasio, με παραγγελία κ παραλαβή από εξωτερικό, καθώς στην Ελλάδα δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο.

υγ. Ο λόγος που προτίμησα το παραπάνω, είναι ότι ήθελα να έχει ατσάλινο σκελετό.

υγ2. εναλλακτικά, θα πρότεινα αγορά ατσάλινο κουρσάκι στο οποίο ν μπορείς ν τοποθετήσεις κάπως χοντρά, πιο πλατιά από τα κλασικά λεπτά, λάστιχα.

 

Επεξ/σία από Locke_John
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...