Προς το περιεχόμενο

HP Officejet J4580 All-In-One


sp3cial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας! Πήρα τον παλιό εκτυπωτή του μπαμπά... πανάρχαιος λέμε! :)
Βγάζει κομπλέ φωτοτυπίες - ναι άσχετο με το PC 😛 αλλά δυστυχώς δεν τον βλέπουν τα Windows 10! Όταν πάω να επιλέξω εκτυπωτή είτε δεν φαίνεται στη λίστα, είτε λέει driver unavailable. Μπήκα στο σάιτ της hp κατέβασα το ΗP Print and Scan Doctor. Ακολουθώ τα βήματα, τον βρίσκει ως "not installed", πατάω Get Installer και με πάει σε μια σελίδα που λέει ότι δεν υπάρχει. Ξέρω ότι είναι παλιός αλλά θα ήθελα να εξαντλήσω κάθε πιθανότητα! Που να ψάξω; Κατέβασα Driver Reviver δεν βρήκα κάτι. Θα στείλω και στo HP Support να δω τι θα πούνε.

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε driver win7 και δοκίμασε να στηθεί

κατέβασε hp universal driver και ξαναδοκίμασε

κατέβασε HP Smart κ δες αν τον βλέπει

καλή τύχη

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τα παραπάνω πιστεύω. Βρηκα σε ένα σάιτ - άσχετο σάιτ. Μαζεμένα τα drivers του από XP εποχή. Κατέβασα εκανα install αλλά πάλι δεν τον βλέπει το Pc μου. Ούτε του μπαμπά μου τον έβλεπε. Θα το ψάξω ξανά αλλά έχασα λίγο τις ελπίδες μου. Λέτε να το κάνουν επίτηδες για να αγοράζουμε καινούργια προϊόντα ; Σας ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 17/10/2021 στις 2:29 ΜΜ, sp3cial είπε

Εκανα τα παραπάνω πιστεύω. Βρηκα σε ένα σάιτ - άσχετο σάιτ. Μαζεμένα τα drivers του από XP εποχή. Κατέβασα εκανα install αλλά πάλι δεν τον βλέπει το Pc μου. Ούτε του μπαμπά μου τον έβλεπε. Θα το ψάξω ξανά αλλά έχασα λίγο τις ελπίδες μου. Λέτε να το κάνουν επίτηδες για να αγοράζουμε καινούργια προϊόντα ; Σας ευχαριστώ! 

Αυτό https://support.hp.com/gr-el/drivers/selfservice/swdetails/hp-officejet-j4580-all-in-one-printer/3645081/model/3645099/swItemId/mp-69032-1 το έχεις δοκιμάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας αυτό τον εκτυπωτή μου το έδωσαν είναι πολύ παλιός και δεν είναι συμβατός με τα νέα λαπτοπ το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν έχω λαπτοπ και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω για να είναι συμβατός. Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει, ευχαριστώ! Το μοντέλο είναι Hp officejet j4580 all in one.

Επεξ/σία από Katia92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2022 στις 11:18 ΜΜ, Katia92 είπε

Καλησπέρα σας αυτό τον εκτυπωτή μου το έδωσαν είναι πολύ παλιός και δεν είναι συμβατός με τα νέα λαπτοπ το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν έχω λαπτοπ και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω για να είναι συμβατός. Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει, ευχαριστώ! Το μοντέλο είναι Hp officejet j4580 all in one.

Μην το κανεις αυτο, μην πας να παρεις λαπτοπ μονο και μονο για να δουλεψεις αυτο τον εκτυπωτη, ειναι τεραστια η πιθανοτητα ο εκτυπωτης να μη λειτουργει καν σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Κατέβασε από εδώ τον driver  και το Software  για τα Windows 10. Αν δεν δουλέψει κατέβασε αυτά που έχει για τα Windows 7 και τρέξε τα σε λειτουργία συμβατότητας.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας πήγα και ρώτησα μπορώ να πάρω windows 10 και μου είπαν δουλεύει κανονικά απλά χρειάζεται πρόγραμμα και μπορώ να το πάω σε ένα γνωστό μου και να το συνδέσει. Είναι τεχνίτης υπολογιστών φτιάχνει δίκτυο και τέτοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας. Τελικά κατάφερα και το πέρασα μόνη μου το πρόγραμμα δουλεύει ο εκτυπωτής αλλά τα γράμματα κατά την εκτύπωση είναι μισά, θολά και διπλά αυτό πως ρυθμίζεται χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα να περάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...