Προς το περιεχόμενο

Vdsl Vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω σύνδεση Vdsl της Vodafone 50αρι. Στα speedtest που κάνω δεν μου έχει βγάλει ποτέ πάνω 10mb/s και όταν κατεβάζω κατεβάζω max με 1,2mb/s. Πέρα από αυτό τις τελευταίες μέρες έχει γίνει ακόμα χειρότερο δηλαδή στα speedtest μου βγάζει 3,2 και δεν μπορώ να δω ούτε βίντεο σε 720p χωρίς να κολλάει. Πήρα τη Vodafone και μου είπαν θα στείλουν τεχνικό να το κοιτάξει. Τις προηγούμενες φορές που είχε έρθει μου είχε πει ότι είναι μακριά το σπίτι από το καφαο και είναι παλιά τα καλώδια γι'αυτό έχω χαμηλές ταχύτητες. Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό; Ξέρει κανείς αν είναι υποχρεωμένοι να αλλάξουν τα καλώδια; Γιατί πληρώνω σχεδόν 30 ευρώ και το ίντερνετ είναι ίδιο και χειρότερο από πριν που είχα 24αρι ADSL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια κ εγω. Δεν τους ξανακαλώ γιατί θα μου στείλουν τεχνικό για χιλιοστή φορά και δεν θα βρει τίποτα. Κλασσική voda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά αντιμετώπιζα κι εγω για μηνες, ωσότου αλλαξα παροχο [πρασινη] και υσήχασα. Τραγική κατάσταση . Αδιορθωτη. Κρίμα  μαλιστα γιατι ειχα πολυ καλη τιμη, φθηνότερα από το τωρινό , ομως μου εσπαγε τα νευρα. Δε μπορούσε να συνεχιστει το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε τεχνικός και μου είπε απλά ότι πρέπει να συμβιβαστώ με αυτό γιατί είμαι μακριά από το καφαο. Άκουσον άκουσον να συμβιβαστώ το 2021 με ταχύτητες κατεβάσματος 400klb/s. Όταν τον ρώτησα γιατί έπεσε ξαφνικά τόσο πολύ η ταχύτητα, από 10 στα 2 ,μου απάντησε ότι μάλλον παίρνουν υγρασία τα καλώδια. 5 χρόνια που έχω ίντερνετ στο σπίτι δεν έπαιρναν και τώρα ξαφνικά παίρνουν. Βλέπω να αλλάζω εταιρία γιατί δεν μας τα λέει καλά η κόκκινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, panosk13 είπε

Ήρθε τεχνικός και μου είπε απλά ότι πρέπει να συμβιβαστώ με αυτό γιατί είμαι μακριά από το καφαο. Άκουσον άκουσον να συμβιβαστώ το 2021 με ταχύτητες κατεβάσματος 400klb/s. Όταν τον ρώτησα γιατί έπεσε ξαφνικά τόσο πολύ η ταχύτητα, από 10 στα 2 ,μου απάντησε ότι μάλλον παίρνουν υγρασία τα καλώδια. 5 χρόνια που έχω ίντερνετ στο σπίτι δεν έπαιρναν και τώρα ξαφνικά παίρνουν. Βλέπω να αλλάζω εταιρία γιατί δεν μας τα λέει καλά η κόκκινη

Μικρή παρένθεση για να μαθαίνουμε και πράγματα. Παρότι δε γνωρίζω αν το πρόβλημα είναι όντως αυτό που σου είπε ο τεχνικός, καταλαβαίνεις ότι η διάβρωση των καλωδίων δεν γίνεται από τη μία μέρα στην άλλη μπαμ, αυτά τα 5 χρόνια αν μάζευαν υγρασία τα καλώδια είναι λογικό κάποια στιγμή να τα κλάσουν. Σκέψου π.χ. το κινητό σου, 3-4 χρόνια λειτουργούσε άψογα και μια μέρα δεν ανάβει. Καλώς κακώς έτσι έχουν τα πράγματα κάτι που λειτουργούσε εχθές μπορεί να μη λειτουργεί σήμερα, δεν είναι πρωτοφανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω μπορεί όντως το πρόβλημα να είναι τα καλώδια. Δεν μπορώ να διανοηθώ όμως να μου λέει μια εταιρία που την πληρώνω τόσα χρόνια ότι πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι από εδώ και πέρα δεν θα μπορώ να δω ούτε ένα βίντεο σε ανάλυση πάνω από 480p. Γιατί πχ δεν κινούν μια διαδικασία με τον ΟΤΕ για να αλλαχτεί το καλώδιο. Εμένα αυτό μου δείχνει έλλειψη σεβασμού προς τον πελάτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην περιοχή σας καποιος  παροχος,  δίνει ftth  η έστω vdsl  , απο καμπίνα γιατί κάθεστε ακόμα στην vodafone αυτοί που έχουν τι δυνατοτητα   , να βάλουν ftth αλλά προτιμούν να μείνουν σε έναν παροχο  να έχουν 24 η 50 με χαλκό  δεν πρεπει διαμαρτύρονται , ,εδώ η ίδια  η vodafone στα Χανιά που μένω στο κατάστημα της ,έχει ftth  μέσω οτε  αλλά στους πελάτες , της δεν δίνει , τους έχει στα 24 η στην καλύτερή  περίπτωση  50 με την σαπίλα του χαλκού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...