Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση Ταυτότητας στο taxisnet


iPhoners1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται ότι δεν χρειάζεται να το κάνεις εσύ. Με  την αλλαγή ταυτότητας σε λίγο καιρό ενημερώνεται κι ο λογαριασμoς σου στο taxis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iPhoners1 είπε

Καλησπερα,

θα μπορουσα να προσθεσω μονος μου τα στοιχεια της ταυτοτητας στο taxisnet ή πρεπει να απευθυνθω σε καποιο Φορέα;

Ευχαριστω

Τι εννοείς, αλλαγη ταυτότητας ή κατι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 99.9% των φορολογουμενων, η ταυτότητα ενημερώνεται αυτόματα με το που την εκδόσεις από το ΑΤ. 

Εαν ανήκεις τώρα σε ένα 0.1%. Πχ σε εμένα είχα βγάλει ΑΦΜ όταν ήμουν ανήλικος και δεν είχα βγάλει ακόμα ταυτότητα, η εφορία δεν είχε στο σύστημα τον ΑΔΤ παρόλο που έκανα δηλώσεις, όταν χρειάστηκε να βγάλω κλειδαριθμο δεν είχαν τον ΑΔΤ και με έστειλαν σε μια άλλη ΔΟΥ με την ταυτότητα για να ενημερώσουν το σύστημα και να βγαλω κλειδαριθμο. Αν ανήκεις σε τέτοιες και παρόμοιες περιπτώσεις θα πας στην ΔΟΥ. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανηκω σε αυτην την κατηγορια. Δεν θελω να αλλαξω την ταυτοτητα. Απλα δν εχει περαστει ποτε μεσα στο συστημα. Αρα πρεπει να παω στην ΔΟΥ

41 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Στο 99.9% των φορολογουμενων, η ταυτότητα ενημερώνεται αυτόματα με το που την εκδόσεις από το ΑΤ. 

Εαν ανήκεις τώρα σε ένα 0.1%. Πχ σε εμένα είχα βγάλει ΑΦΜ όταν ήμουν ανήλικος και δεν είχα βγάλει ακόμα ταυτότητα, η εφορία δεν είχε στο σύστημα τον ΑΔΤ παρόλο που έκανα δηλώσεις, όταν χρειάστηκε να βγάλω κλειδαριθμο δεν είχαν τον ΑΔΤ και με έστειλαν σε μια άλλη ΔΟΥ με την ταυτότητα για να ενημερώσουν το σύστημα και να βγαλω κλειδαριθμο. Αν ανήκεις σε τέτοιες και παρόμοιες περιπτώσεις θα πας στην ΔΟΥ. 

Ανηκω σε αυτην την κατηγορια. Δεν θελω να αλλαξω την ταυτοτητα. Απλα δν εχει περαστει ποτε μεσα στο συστημα. Αρα πρεπει να παω στην ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήγαινε στην ΔΟΥ στο τμήμα μητρώου. Για να έχεις ανοίξει ήδη taxisnet κανονικά έπρεπε να ήταν ενημερωμένο, εγώ αναφέρομαι για εποχές που ακόμα την έκανα χειρόγραφα και είχα πάει να βγαλω κλειδαριθμο πρώτη φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...