Προς το περιεχόμενο

Asus RT-AX82U Wifi6


lanc3lot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιέργως βλέπω πως δεν υπάρχει αντίστοιχο thread τόσο καιρό, δεν είναι 4-5 μέρες που το έχω αγοράσει και πιστεύω με όσα έχω δει, άξιζε την κίνηση να φύγω από τα καθιερωμένα router των παρόχων και να πάω σε κάτι επιπλέον. Το βρήκα μέσω και ενός κουπονιού που είχα στο Amazon στα 110€ ενώ τώρα κάνει στα 150€ -> https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08CB9TJXH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Η επίσημη σελίδα του προιόντος: https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-Gaming-Routers/RT-AX82U/ 

w692.png.a3d29c93724bef1a2d84b5f386160bcb.png

wwgevsmopkpguvn1_setting_xxx_0_90_end_1000.png.a23a2b26abe8e3d9c9e754e49785e4e9.png

zbausyxgprw86imh_setting_xxx_0_90_end_1000.png.df4a577af740f10da5ca9cf9bf3b820d.png

Aπόλαυσε εξαιρετικά γρήγορες ταχύτητες και σταθερή ασύρματη δικτύωση Wi-Fi έως και 5400 Mbps (802.11ax, 20/40/80/160 MHz), με το εντυπωσιακό RT-AX82U Dual Band WiFi 6 Gaming Router της ASUS.

Διαθέτει φωτισμό ASUS Aura RGB για να επιλέξεις μέσα από μία μεγάλη ποικιλία εφέ και να τον προσαρμόσεις τον φωτισμό ανάλογα με τις «περιστάσεις», ASUS AiMesh για να δημιουργήσεις ένα ενιαίο δίκτυο σε ολόκληρο το σπίτι, καθώς και AiProtection Pro για περιήγηση στο διαδίκτυο με προηγμένο γονικό έλεγχο και υψηλό επίπεδο ασφάλειας κατά των κυβερνοαπειλών, χωρίς περιορισμούς και «κρυφές» χρεώσεις.

Με τέσσερις εξωτερικές κεραίες για μεγαλύτερη εμβέλεια, 3πύρηνο επεξεργαστή στα 1,5GHz, 512MB RAM, OFDMA και Beamforming, προτεραιότητα στα παιχνίδια μέσω Adaptive QoS και Gear Accelerator, καθώς και Mobile Game Mode, για να απολαμβάνεις ατελειώτο gaming από PC, κονσόλα και smartphone!

-------

Όπως πάντα θα γράφω αν προκύψει κάτι σημαντικό ή αν μπορώ να απαντήσω σε κάποια ερώτηση μέλους 😉

Επεξ/σία από lanc3lot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καποιο διαστημα σκεφτομουν να παρω την modem εκδοση του (DSL-AX) καθως εβλεπα οτι τη βγαζει κατα διαστηματα σε προσφορα το Amazon, ομως εψαξα reviews και ειδα οτι αρκετοι παραπονιουνται για υψηλες θερμοκρασιες και κολληματα στο interface, οποτε το απερριψα τελικα. Περιμενω μαλλον για καποιο fritz αν βγει στις προσφορες της BF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, alfaeffe είπε

Πριν καποιο διαστημα σκεφτομουν να παρω την modem εκδοση του (DSL-AX) καθως εβλεπα οτι τη βγαζει κατα διαστηματα σε προσφορα το Amazon, ομως εψαξα reviews και ειδα οτι αρκετοι παραπονιουνται για υψηλες θερμοκρασιες και κολληματα στο interface, οποτε το απερριψα τελικα. Περιμενω μαλλον για καποιο fritz αν βγει στις προσφορες της BF.

Παντως σε αυτό ως τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι, βγάζει και πολύ συχνά firmware άρα ίσως φτιάχτηκε στην πορεία

Επεξ/σία από lanc3lot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα , έχω το ίδιο σε μόνο router . Επειδή τώρα πήγα cosmote και μέχρι τώρα ήμουν nova και είχα το modem της nova και voip και routing από το asus . Ξέρει κάποιος πως γίνεαται αυτό που είχα στην nova στην cosmote ;  Στην cosmote έχω το zte H-1600. Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Εχω το ίδιο router συνδεδεμένο πάνω σε fritzbox 7530 στο οποίο έχω κλείσει το wireless.

Αρκετά ικανοποιημένος θα έλεγα.

Μπορεί να παρουσιάσει και νεκρό σημείο μετά από 3 τοίχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...