Προς το περιεχόμενο

Αγορά smartphone


panosk13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό μετά από κάμποσα χρόνια. Το μπάτζετ είναι μέχρι 350. Είμαι ανάμεσα σε mi 11 lite 5g ne, Samsung a52s 5g και realme master edition. Για πείτε καμιά γνώμη ή αν έχετε καμία άλλη πρόταση σε αυτή τη κατηγορία. Δεν με ενδιαφέρει το gaming ούτε η φωτογραφία τόσο πολύ. Απλά για social και σερφαρισμα το θέλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panosk13 είπε

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό μετά από κάμποσα χρόνια. Το μπάτζετ είναι μέχρι 350. Είμαι ανάμεσα σε mi 11 lite 5g ne, Samsung a52s 5g και realme master edition. Για πείτε καμιά γνώμη ή αν έχετε καμία άλλη πρόταση σε αυτή τη κατηγορία. Δεν με ενδιαφέρει το gaming ούτε η φωτογραφία τόσο πολύ. Απλά για social και σερφαρισμα το θέλω

Σε αυτά τα λεφτά samsung χωρίς δεύτερη σκέψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που με χαλάει στο Samsung είναι η φόρτιση που είναι μόνο 22w και η πλαστικούρα στην κατασκευή

Επεξ/σία από panosk13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η θεωρία λέει ότι η Samsung πιθανόν να χρησιμοποιεί ποιοτικοτερες μπαταρίες από τους Κινέζους και η γρηγορότερη φόρτιση θα σου κερδίζει λίγα λεπτά αλλά πιθανόν η μπαταρία να φθαρεί γρηγορότερα. 

Αφού δεν σε πολυνοιαζει τίποτα άλλο, πήγαινε αν μπορείς να πιάσεις στο χέρι σου τις συσκευές να δεις πως σου φαίνεται η εικόνα στην οθόνη. Αφού έτσι κι αλλιώς ότι και να κάνεις, αυτο που στα αλήθεια κάνεις είναι να κοιτάς την οθόνη. Εγώ έτσι έγινα πελάτης της samsung, είχα δει διαφορά specs για 2-3 μοντέλα και πήγα και τα έπιασα στα χέρια μου και λέω ρε συ αυτή η εικόνα της samsung amoled στα δικά μου τα μάτια φαίνεται πολύ ωραία, πολύ καλύτερη από την εικόνα που έβλεπα στα άλλα τηλέφωνα.  Μετά όλα τα υπολοιπα είναι δευτερεύοντα. 

Επεξ/σία από sattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panosk13 είπε

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό μετά από κάμποσα χρόνια. Το μπάτζετ είναι μέχρι 350. Είμαι ανάμεσα σε mi 11 lite 5g ne, Samsung a52s 5g και realme master edition. Για πείτε καμιά γνώμη ή αν έχετε καμία άλλη πρόταση σε αυτή τη κατηγορία. Δεν με ενδιαφέρει το gaming ούτε η φωτογραφία τόσο πολύ. Απλά για social και σερφαρισμα το θέλω

Realme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greg2310 είπε

Εγώ πήρα το Xiaomi .είναι κοντά στα specs όλα ,αλλά στο design με κέρδισε το Xiaomi.το έχω 15 μέρες κ δε το μετάνιωσα στιγμη

 

49 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Realme.

Καλά τα realme και xiaomi αλλά δεν έχουν ois στην κάμερα, πολύ βασικό. Επίσης αν στα ίδια λεφτά μπορούσα να πάρω samsung δεν θα πήγαινα σε κινεζο. Δεν νομίζω σε βάθος χρόνου να έχουν την ίδια υποστήριξη σε software updates και bug fixes. Επίσης το xiaomi σίγουρα είναι χειρότερο από άποψη software, για τα realme δεν ξέρω...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Καλά τα realme και xiaomi αλλά δεν έχουν ois στην κάμερα, πολύ βασικό. Επίσης αν στα ίδια λεφτά μπορούσα να πάρω samsung δεν θα πήγαινα σε κινεζο. Δεν νομίζω σε βάθος χρόνου να έχουν την ίδια υποστήριξη σε software updates και bug fixes. Επίσης το xiaomi σίγουρα είναι χειρότερο από άποψη software, για τα realme δεν ξέρω...

Πολύ βασικό μόνο για τη νυχτερινή φωτογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Καλά τα realme και xiaomi αλλά δεν έχουν ois στην κάμερα, πολύ βασικό. Επίσης αν στα ίδια λεφτά μπορούσα να πάρω samsung δεν θα πήγαινα σε κινεζο. Δεν νομίζω σε βάθος χρόνου να έχουν την ίδια υποστήριξη σε software updates και bug fixes. Επίσης το xiaomi σίγουρα είναι χειρότερο από άποψη software, για τα realme δεν ξέρω...

Μην μπερδεύεις τα Realme με τα Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα το Α52ς της Samsung είναι η καλύτερη συσκευή και είναι ευκαιρία τώρα που έχει προσφορά η έκδοση 8/256 στα €399

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alfeios είπε

Ευκολη συγκριση και επιλογη. Πας στο mi 11 lite 5g , για καμποσους λογους :

1. Snapdragon vs mediatek ( και εδω θα μπορουσε να τελειωσει η συγκριση).
2. gorilla glass 6 vs gorilla glass 3
3. amoled vs ips
4. note 10s δεν ειναι 5g.
5. note 10 5g πιο βαρυ απο το mi 11 lite 5g.
6. note 10 5g δεν τραβαει 4k video.

O μονος λογος για να πας στο note 10 5g ή/και στο note 10s 4g , ειναι η μεγαλη μπαταρια και το ραδιοφωνο. Σε ολα τα υπολοιπα , κατα την γνωμη μου , υστερουν σε σχεση με το mi 11 lite 5g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...