Προς το περιεχόμενο

Αγορά καρέκλας γραφείου μέσω BF


e-giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Μιας και οσονούπω Black Friday, έχω βάλει σκοπό να αγοράσω καμια καρέκλα για το γραφείο,
μιας και με την τηλεργασία πλέον περνάω πάνω απο 12 ώρες την ημέρα καθισμένος.

Ξέρω ότι δεν περιμένω τρελές εκπτώσεις σε αυτο το BF ειδικά, αλλα ειπα να φτιάξω ενα θέμα για να μαζέψω γνώμες.

Το budget που έχω σκοπό να διαθέσω είναι περίπου 250€ και οι καρέκλες στις οποίες έχω αποφασίσει είναι οι παρακάτω:

Πήγα σήμερα να δοκιμάσω την Smart D του Δρομέα, εμεινα σχετικα ευχαριστιμένος, μου φανηκε στιβαρή κατασκευη, αλλα το ότι δεν μπορεις να πειράξεις την καμπύλη που κάνει χαμηλά στη μέση μου φαινεται λίγο περίεργο συν ότι το προσκέφαλο είναι μαλλον διακοσμητικό γιατι πρέπει να κάνεις αρκετα πίσω για να ακουμπήσεις το κεφάλι σου.
Επίσης διάβασα σε παλιότερο post ότι η συγκεκριμένη καρέκλα είχε βγει παλιότερα σε προσφορά στα 190€ περίπου οποτε νομίζω ότι πληρώνεις και 60€ αέρα τώρα.

Απο την αλλη, ψάχνω να δοκιμάσω και την Anda Seat T-Pro γιατι έχει πολύ καλές κριτικές, αλλα δεν υπάρχει σε κανένα μαγαζί έτοιμη στημένη για δοκιμή.
Η μόνη προκατάληψη που ίσως έχω για την Anda Seat T-Pro είναι ότι διαβάζω γενικότερα ότι οι gaming καρέκλες δεν ειναι εργονομικές κλπ κλπ. αλλα φαντάζομαι ότι και σε αυτές θα υπάρχουν εξαιρέσεις.

Θα μπορούσε παρακαλώ οποιοσδήποτε έχει κάποια απο αυτες τις 2 να απαντήσει στο θέμα για να με κατατοπήσει λίγο περισσότερο?

(προφανως και δεν πιστευω ότι έχω και το καλύτερο ματι, οπότε όσες νέες προτάσεις ειναι κοντά σε αυτό το εύρος τιμής ειναι ευπρόσδεκτες)

Θενξ α λοτ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...