Προς το περιεχόμενο

Vodafone CU απεριόριστα data και λεπτά ομιλίας για 5 μήνες [ΤΕΛΟΣ]


Decano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα ανανέωση πριν μισή ώρα (12€) από υπολογιστή, μέσω "MyVodafone web" πριν μισή ώρα.

Βγάζει μήνυμα ότι έγινε επιτυχώς (έλαβα και τη σχετική απόδειξη), αλλά δεν μου ζητήθηκε ποτέ έγκριση από την τράπεζα για την κάρτα (στην cosmote ζητάει πάντα τόσο καιρό, εδώ που είναι 1η φορά τίποτα).

Τόσο στο MyVoda όσο και στο MyCU app δεν φαίνεται το νέο υπόλοιπο, παραμένει το παλιό, το αρχικό.

Μήνα συμπληρώνω μεθαύριο αν θυμάμαι καλά, οπότε δεν θα έπρεπε να έχει τραβήξει κάτι (αν τραβάει, τελικά).

Τέτοιο χάλι είναι η Voda?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kατι μου λεγανε για το απολυτο μπουρδελο - εχουν giga network :P Μου αρκει να δουλευουν τα data 

Αλλο δεν ειναι το MyVodafone και αλλη σελιδα το CU ?

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα στο  MyVodafone μήπως και βρω το αντίστοιχο πακέτο ulimited data και ομιλία να ενεργοποιήσω αλλά δεν υπάρχει στα διαθέσιμα πακέτα internet ομιλίας sms combo ή διεθνή.

παρατήρησα οτι μπορείς να ενεργοποιήσεις άλλα πακέτα εκτός απο αυτό της ομιλίας CU Combo L αξίας 12 ευρώ που είναι ήδη ενεργοποιημένο... 

προσπάθησα να επικοινωνήσω στο live chat χωρίς επιτυχία,  έχει κανείς κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Έκανα ανανέωση πριν μισή ώρα (12€) από υπολογιστή, μέσω "MyVodafone web" πριν μισή ώρα.

Βγάζει μήνυμα ότι έγινε επιτυχώς (έλαβα και τη σχετική απόδειξη), αλλά δεν μου ζητήθηκε ποτέ έγκριση από την τράπεζα για την κάρτα (στην cosmote ζητάει πάντα τόσο καιρό, εδώ που είναι 1η φορά τίποτα).

Τόσο στο MyVoda όσο και στο MyCU app δεν φαίνεται το νέο υπόλοιπο, παραμένει το παλιό, το αρχικό.

Μήνα συμπληρώνω μεθαύριο αν θυμάμαι καλά, οπότε δεν θα έπρεπε να έχει τραβήξει κάτι (αν τραβάει, τελικά).

Τέτοιο χάλι είναι η Voda?

 

Το έπαθα και εγώ αυτό, δεν εμφανίστηκε το νέο υπόλοιπο αμέσως αλλά έκανε κάνα μισάωρο νομίζω. Δεν μου είχε ξανασυμβεί σε άλλη ανανέωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ForuMakis είπε

Οσοι λαβατε το σχετικο sms να στειλετε 054 στο 1355 ειχατε κανει ανανεωση της καρτας;

δεν εχω κανει ανανεωση, μονο τα 12 € που ειχα πληρωσει στην παραλαβη της καρτας σιμ και υπηρχαν σαν υπολοιπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Darky είπε

Μόλις παρέλαβα τα ακουστικά. Παραγγελία 27/11

Εγώ τελικά δεν τα παρέλαβα.

Το δέμα γυρίζει στην βονταφον αύριο έχω κάνει 3 αίτημα για αλλαγή διεύθυνσης χωρίς καμία απολύτως ενέργεια από την βονταφον.

Τι να πω πραγματικά 😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Darky είπε

Το έπαθα και εγώ αυτό, δεν εμφανίστηκε το νέο υπόλοιπο αμέσως αλλά έκανε κάνα μισάωρο νομίζω. Δεν μου είχε ξανασυμβεί σε άλλη ανανέωση..

το ιδιο εγινε κ σε εμενα , εμφανιστηκε μεα απο 30 λεπτα +  το υπολοιπο.   τα λεπτα λιγουν σε 3 μερες , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά των ενεργειών μου ήταν η εξής.

1. Μπήκα στην εφαρμογή my Vodafone gr από το κινητό.

2. Εκανα ανανεωση 12 ευρω. Δεν ζητησε εγκριση η τραπεζα αλλα τα πηραν κανονικα.

3. Ηρθε  sms οτι εγινε η ανανεωση αλλα στην εφαρμογη υπηρχαν τα 10.75 που ηταν υπολοιπο απο την αρχικη ενεργοποιηση.

4. Μετα απο 5 λεπτα περιπου ανανεωθηκε το ποσο στην εφαρμογη χωρις διπλασιασμό. 

5. Μετά από 5 με 7 λεπτά ήρθε sms  ότι διπλασιαστεί το ποσό. Στην εφαρμογη δεν φαινόταν ακόμα.

6. Μετα απο 2 με 3 λεπτα εμφανίστηκε  ο διπλασιασμος και στην εφαρμογη.

7. Εστειλα μνμα 054 στο 1355  και ανανεώθηκε το προγραμμα unlimited και μου ηρθε και σε sms.

εγραψα αναλυτικα τι εκανα και πως λειτούργησε η διαδικασια  για οσους εχουν απορια και για όσους  αγχώνονται γιατι προφανως οι χρονοι των 5 λεπτων εγινανα πλεον μισαωρα η ωρες.

 

  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εμένα δεν μου είχε έρθει αυτό το μήνυμα για αποστολη 054 στο 1355 και τα απεριόριστα έληγαν στις 9/1. Έβαλα 15€ κάρτα τα οποία διπλασιάστηκαν.. Μετέφερα 15€ στον κύριο αριθμό μου cu και μετα έστειλα το 054 στο 1355, αφαιρέθηκαν 12€ και ενεργοποιήθηκαν τα απεριόριστα μέχρι και 6/2. Μία χαρά ευτυχώς όλα λειτουργούν... αλλά αν δεν ήταν εδώ τα παιδιά στο forum εγω θα ψαχνομουν πως θα ανανεωσω και θα μιλουσα για 100η φορά με την εξυπηρέτηση πελατών... 

Μια τόσο καλή προσφορά κατάφεραν και την έκαναν τόσο χάλια σαν διαδικασία.. πραγματικά απορώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimis_pj είπε

Λοιπόν, εμένα δεν μου είχε έρθει αυτό το μήνυμα για αποστολη 054 στο 1355 και τα απεριόριστα έληγαν στις 9/1. Έβαλα 15€ κάρτα τα οποία διπλασιάστηκαν.. Μετέφερα 15€ στον κύριο αριθμό μου cu και μετα έστειλα το 054 στο 1355, αφαιρέθηκαν 12€ και ενεργοποιήθηκαν τα απεριόριστα μέχρι και 6/2. Μία χαρά ευτυχώς όλα λειτουργούν... αλλά αν δεν ήταν εδώ τα παιδιά στο forum εγω θα ψαχνομουν πως θα ανανεωσω και θα μιλουσα για 100η φορά με την εξυπηρέτηση πελατών... 

Μια τόσο καλή προσφορά κατάφεραν και την έκαναν τόσο χάλια σαν διαδικασία.. πραγματικά απορώ...

Πώς μετέφερες τα 15 ευρώ στον κύριο αριθμό cu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, captaintzim είπε

Πώς μετέφερες τα 15 ευρώ στον κύριο αριθμό cu?

Με το vodafone sharing. 

"Στείλε δωρεάν SMS στο 1331, όπως παρακάτω:

Γράψε το νούμερο του ποσού που θες να μεταφέρεις από 5€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά (π.χ. "5").

Άφησε ένα κενό και στη συνέχεια γράψε τη λέξη "ΣΤΟ".

Τέλος, άφησε ένα κενό και γράψε τον αριθμό του κινητού στο οποίο θες να στείλεις μονάδες.

Για παράδειγμα, το SMS σου θα γράφει: “5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx”

Κάθε αποστολή χρόνου ομιλίας έχει χρέωση 0,50€."

 

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/#?panel=note-15

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...