Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα λειτουργίας laptop HP EliteBook 8460p


miara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Πρόσφατα αγόρασα ένα refurbished laptop HP EliteBook 8460p. Από την πρώτη λειτουργία μόνο με την μπαταρία, η οθόνη άρχισε για κάποια δευτερόλεπτα να τα δείχνει όλα αλλοιωμένα και μετά από λίγο να επανέρχεται. Αυτό επαναλαμβανόταν συνεχώς κατά διαστήματα. Όταν δούλευε συνδεδεμένο στο ρεύμα, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Επικοινώνησα αμέσως με το κατάστημα και μου είπαν να το στείλω για έλεγχο. Έμεινε στο service τους τρεις εβδομάδες και στο διάστημα αυτό, όπως με ενημέρωναν σε επικοινωνία που είχαμε, το πρόβλημα τούς το παρουσίασε μόνο μία φορά στην αρχή και ύστερα καθόλου. Άλλαξαν την καλωδιοταινία, προληπτικά όπως μου είπαν και μου το έστειλαν πίσω. Μόλις το παρέλαβα και το έβαλα σε λειτουργία (μόνο με την μπαταρία), το πρόβλημα εμφανίστηκε άμεσα. Τους ενημέρωσα την ίδια στιγμή και μου είπαν να το παρακολουθήσω και ότι θα επικοινωνούσε μαζί μου την επόμενη μέρα ο υπεύθυνος τεχνικός. Πέρασε ένας μήνας χωρίς καμία επικοινωνία και αναγκάστηκα να τους στείλω ένα mail ζητώντας να δοθεί επιτέλους λύση στο πρόβλημα. Να σημειώσω ότι στο διάστημα αυτό δοκίμασα και μια καινούρια μπαταρία χωρίς όμως να αλλάξει κάτι. Η απάντηση στο mail μου ήταν να το ξαναστείλω για περαιτέρω έλεγχο...

Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να αλλάξουν όλη την οθόνη μαζί με και την καλωδιοταινία.

Αυτά τα refurbished έχουν λογικά 1 χρόνο εγγύηση.

Απέτισε το αλλιώς πάρε τα λεφτά σου πίσω.

Αν επιτρέπεται πόσο το πήρες?

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3εβδομάδες στο σερβις, ξανά πρόβλημα και μετά από 1 μήνα τους ξανάστειλες;

Συγγνώμη κιόλας αλλά αν δεν ενδιαφερθείς σαν πελάτης να διεκδικήσεις την επισκευή αποζημίωση βάση νόμων και εύλογων χρονικών ορίων, περιμένεις τον επαγγελματία χαλαρό να πράξει όσα οφείλει;

αν δεν αλλάξεις αντιμετώπιση απεναντί τους άκρη δε θα βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, miara είπε

Το αγόρασα 250€. Το θέμα είναι γιατί με παροχή ρεύματος λειτουργεί κανονικά ενώ με την μπαταρία βγάζει πρόβλημα!

εφόσον έχει εγγύηση υποστήριξη δε θα κάνεις εσύ το γιατρό. με κορδελίτσα στο σερβις του καταστήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προφίλ ενέργειας έχει επιλογή μεταξύ διάρκεια μπαταρίας ή επιδόσεων. Θέλει να επιλέξεις φουλ επιδόσεις. Αυτό είναι το θέμα του. Δεν θυμάμαι επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ μαζί του αν η επιλογή που περιγράφω γίνεται στις ρυθμίσεις των γραφικών αφού εγκατασταθουν οι drivers από HP. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, miara είπε

Το αγόρασα 250€. Το θέμα είναι γιατί με παροχή ρεύματος λειτουργεί κανονικά ενώ με την μπαταρία βγάζει πρόβλημα!

Και με την παλιά μπαταρία και με την καινούργια αφού κάνει τα ίδια δεν είναι θέμα μπαταρίας αλλά κάπου αλλού.

Υ.Γ: Τα λεφτά που έδωσες είναι πολλά.Με 200€ εγώ σου έδινα καλύτερο.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iolkos είπε

Στο προφίλ ενέργειας έχει επιλογή μεταξύ διάρκεια μπαταρίας ή επιδόσεων. Θέλει να επιλέξεις φουλ επιδόσεις. Αυτό είναι το θέμα του. Δεν θυμάμαι επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ μαζί του αν η επιλογή που περιγράφω γίνεται στις ρυθμίσεις των γραφικών αφού εγκατασταθουν οι drivers από HP. 

Το έκανα κι αυτό αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...