Προς το περιεχόμενο

wifi repeater του mobile hotspot


Jim D. Ace

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας. Για λιγο καιρο δεν θα εχω σταθερη συνδεση ιντερνετ στο σπιτι αλλα θα εχω απεριοριστα δεδομενα (wind). Εχω ενα παλιο κινητο xiaomi και σκεφτομουν να βαλω την sim εκει, να το κανω mobile hotospot και να εχουμε ιντερνετ στο σπιτι ολοι. Για καλυτερο σημα σκεφτομουν να παρω ενα wifi repeater και να το συνδεσω στο κινητο. Παιζει κατι τετοιο; Δεν ξερω και πολλα απο τετοια οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται. Tα φθηνα wifi extenders στο skroutz με κανα 20αρικο θα με καλυψουν; 

πχ https://www.skroutz.gr/s/22120854/TP-LINK-RE200-v4-WiFi-Extender-Dual-Band-2-4-5GHz-750Mbps.html ή https://www.skroutz.gr/s/30132797/Xiaomi-Mi-WiFi-Extender-Dual-Band-2-4-5GHz-1200Mbps.html

υγ ξερω οτι υπαρχουν ρουτερ που παιρνουν σιμ και κανουν καλα αυτη τη δουλεια αλλα κοστιζουν κανα 70αρι και δεν θεωρω οτι αξιζει για ενα μηνα μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το repeater θα κανει repeat οποιοδηποτε δικτυο υπαρχει στα 2,4 ghz ή στα 5ghz αν ειναι πιο νεο.δενεχει σημασια αν ειναι απο κινητο ή απο αλλο router Κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, poulinos είπε

το repeater θα κανει repeat οποιοδηποτε δικτυο υπαρχει στα 2,4 ghz ή στα 5ghz αν ειναι πιο νεο.δενεχει σημασια αν ειναι απο κινητο ή απο αλλο router Κτλ.

τελεια. Απ οτι βλεπω ομως αυτα απο πανω ειναι extenders. Κανουν την ιδια δουλεια με τους repeaters; Γιατι νομιζα οτι λειτουργουν διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Jim D. Ace said:

τελεια. Απ οτι βλεπω ομως αυτα απο πανω ειναι extenders. Κανουν την ιδια δουλεια με τους repeaters; Γιατι νομιζα οτι λειτουργουν διαφορετικα.

η διαφορα ειναι μικρη για απλη χρηση.οποτε καποιοι το θεωρουν το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...