Προς το περιεχόμενο

Υπαναχώρηση στο Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έκανα την προσφορά που είχε η Voda τις προάλλες. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο η cosmote και μου έκανε αντίστοιχη- καλύτερη αντιπρόταση, την οποία και προτιμώ καθώς το δίκτυο της είναι καλύτερο εδώ που μένω.

 

Διαβάζοντας λοιπόν την σύμβαση που υπέγραψα νοιωθω αμόρφωτος και δεν μπορώ να καταλάβω αν μπορώ να αποχωρησω χωρίς κάποιο πρόστιμο ή ακόμα και την προθεσμία που έχω. Η υπεύθυνη δήλωση έχει ημερομηνία 22/11. Η αίτηση φορητότητας 23/11. Η ενεργοποίηση έγινε 2/12. 

 

Τα φώτα σας, αν είναι κάποιος σε παρόμοια θέση ή αντιλαμβάνεται περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

συνδεθηκες στο δυκτιο της vodafone?

Πλεον παιζουν 2 επιλογες στην φορητοτητα ειτε στελνεις αιτημα και η voda στη προκειμενη περιπτωση το κραταει σε αναμονη για 14 μερες (ωστε να μην μπορεις να κανεις υποαναχωρηση) ειτε υπογραφεις μια δηλωση που λεει οτι παραιτησαι απο το δικαιωμα υποαναχωρησης και προχωραει την αιτηση αμεσα , οποτε κατα 99% θα πρεπει να πληρωσεις την ποινη προωρης αποχωρησης , μιας και απο οτι καταλαβαινω εχεις ηδη συνδεθει στην voda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

συνδεθηκες στο δυκτιο της vodafone?

Πλεον παιζουν 2 επιλογες στην φορητοτητα ειτε στελνεις αιτημα και η voda στη προκειμενη περιπτωση το κραταει σε αναμονη για 14 μερες (ωστε να μην μπορεις να κανεις υποαναχωρηση) ειτε υπογραφεις μια δηλωση που λεει οτι παραιτησαι απο το δικαιωμα υποαναχωρησης και προχωραει την αιτηση αμεσα , οποτε κατα 99% θα πρεπει να πληρωσεις την ποινη προωρης αποχωρησης , μιας και απο οτι καταλαβαινω εχεις ηδη συνδεθει στην voda

Ναι συνδέθηκα, 2/12 παρόλα αυτά το χαρτί της αίτησης είναι με ημερομηνία 23/11.

Θα μπορούσε να γίνει παρόμοιο αίτηση από την Cosmote;IMG_20211203_205039.jpg.3d17c49221685f54d5320fe66cdd3d6c.jpg

Επεξ/σία από KapaEpsilon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nrgakos35 είπε

Θα πεις στη κοσμοτε αν θέλει να σου πληρώσει εκείνη τη ποινή αποχώρησης από τη βονταφον

Εγώ να το πω, αλλά φαντάζομαι τι θα πάρω, για αυτό ψάχνω μήπως υπάρχει τρόπος χωρίς πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, την ίδια προσφορά έδωσε και σε εμενα η cosmote και τώρα σκέφτομαι αν αξίζει να χρεωθώ στην ουσία 80€ για να γυρίσω ξανά στο δίκτυο της cosmote που όσο ναναι είναι κλάσης ανώτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

155 είναι η χρέωση, αλλά υπολογίζοντας τα 2 πάγια της cosmote που σου κάνουν δώρο + την ελάχιστα καλύτερη τιμή που σου δίνουν, στην ουσία βγαίνεις ζημιωμένος 80€ Για όλη την διάρκεια των 24 μηνών. Εγω μάλλον θα τα φάω στο κεφάλι γιατί τόσα χρόνια cosmote ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το δίκτυο τους και πήγα Vodafone μόνο και μόνο για τα απεριόριστα σε πολύ καλή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AggelosKrtz είπε

155 είναι η χρέωση, αλλά υπολογίζοντας τα 2 πάγια της cosmote που σου κάνουν δώρο + την ελάχιστα καλύτερη τιμή που σου δίνουν, στην ουσία βγαίνεις ζημιωμένος 80€ Για όλη την διάρκεια των 24 μηνών. Εγω μάλλον θα τα φάω στο κεφάλι γιατί τόσα χρόνια cosmote ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το δίκτυο τους και πήγα Vodafone μόνο και μόνο για τα απεριόριστα σε πολύ καλή τιμή. 

Πολυ καλη προσφορα για το κλασεις ανωτερο δικτυο. Εχετε καμμια ιδεα να κινησω τα νηματα να παρω κ εγω τετοια προσφορά? εχω και εγω το απεριοριστα της voda

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν έκανα κάτι, με το που άλλαξε το δίκτυο και ενεργοποιήθηκα στην Vodafone για 2 μέρες έβλεπα κλήσεις από κάποιο νούμερο της Αθήνας, όταν το σήκωσα ήταν από το τμήμα ειδικών προσφορών της Cosmote για να με ρωτήσει με τι προσφορά με πήρε ο Vodafone και μετά μου έκανε την αντιπρόταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AggelosKrtz είπε

Εγώ προσωπικά δεν έκανα κάτι, με το που άλλαξε το δίκτυο και ενεργοποιήθηκα στην Vodafone για 2 μέρες έβλεπα κλήσεις από κάποιο νούμερο της Αθήνας, όταν το σήκωσα ήταν από το τμήμα ειδικών προσφορών της Cosmote για να με ρωτήσει με τι προσφορά με πήρε ο Vodafone και μετά μου έκανε την αντιπρόταση. 

ειναι 80 ευρω διαφορά αλλα πιστευω αξίζει όντως. αρκει ΝΑ ΜΗΝ εχει πολιτικη ορθης χρησης!
το 5G της cosmote επεκτείνετε πολυ πιο γρηγορα απο της vodafone και εχουν και καλυτερο 4G γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, hunter32 είπε

ειναι 80 ευρω διαφορά αλλα πιστευω αξίζει όντως. αρκει ΝΑ ΜΗΝ εχει πολιτικη ορθης χρησης!
το 5G της cosmote επεκτείνετε πολυ πιο γρηγορα απο της vodafone και εχουν και καλυτερο 4G γενικά

Από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο και επέμεινα πολύ και από ότι διάβασα, δεν υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης παρα μόνο στη χρήση roaming εντός ευρωπαϊκής ένωσης που το unlimited γίνεται 45GB 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...