Προς το περιεχόμενο

Centrino h P4


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello boyz opos vlepete h aporia mou einai aplh kai katanoith..Skeftomai siga siga na agoraso notebook & den ksero poio apo ta 2 na agoraso..

Kanontas 1 search sto forum phra kapoies gnomes,kyrios peri ths leitourgias tou centrino & etsi vriskomai se dilhmma (apo ekei pou den tous ypologiza katholou).

Apla tha ithela na mou peite peripou sta idia lefta (1500 euro ante 1800) ti me symferei na agoraso(mhn mou peite modela eimai italia,aplos ta lefta einai gia na katalavete se ti epipedo epeksergaston kinoumai).

Oi apaithseis mou einai oi ekshs: gamer oxi fanatikos alla kana 2 ta paizo eyxaristos,internet 24/7, leitourgia server 24/7, kapoia dvd ripping klp.

Genika kano varia xrhsh ypologisth.Pantos me endiaferei to diktyo (hdh exo 1 sto spiti)kai genika h metafora tou ypologisth (ara o syntelesths varous & mpatarias einai vasikos,xoris na einai o protistos).

Thanx gia thn ypomonh sas & permeno gnomes byeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βάρος και η αυτονομία είναι συμαντικά για σένα, τότε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ centrino. Σε ότι αφορά τα παιχνίδια με "βαριά" γραφικά όμως, έχε υπόψη σου πως στα περισσότερα notebooks (και ειδικά σε αυτά με centrino) οι κατασκευαστές δεν βάζουν "καλές" κάρτες γραφικών. Γι' αυτό, καλύτερα να προσέξεις καλά τι κάρτα γραφικών θα έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη επιλογή κατά τη γνώμη μου είναι centrino,κλείνω ένα χρόνο με centrino και πάνω κάτω έχω τις ίδιες χρήσεις με εσένα.

Μιας και είσαι Ιταλία η καλύτερη λύση είναι dell http://www.dell.it, είναι πολύ φτηνότερα σε σχέση με Ελλάδα και κατά τη γνώμη κορυφαία και ασύγκριτα.

Εγώ έχω ένα DELL Latitude D800 και είμαι απεριόριστα ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας να τονισω κι εγω οτι δυστυχως να τα εχεις ΟΛΑ ΟΛΑ απο ενα Laptop δεν ειναι ευκολο, αν οχι αδυνατο ειδικα στα λεφτα που μιλαμε.Και για να μην παρεξηγηθω μιλαω ιδιαιτερα για την καρτα γραφικων που ειναι ενα απο τα <<καλουδια>> ενος φορητου που σιγουρα υστερει σε σχεση με ενα Desktop (αφου δεν ειναι η βασικη πρωτεραιοτητα ενος φορητου τα παιχνιδια).

Παμε τωρα στην ουσια...

Για αυτονομια και βαρος μιλαμε απολειστικα και μονο για Centrino.Θα ελεγα οτι προς το παρον σε αυτο τον τομεα τουλαχιστον ειναι μονοδρομος.

Κατα τα αλλα <<στο ρευμα>> και ειδικα για βαρειες χρησεις ο P4 με ΗΤ στο Laptop θα κανει λιγο καλυτερα τη <<βαρεια>> δουλεια.(οχι οτι δεν θα την κανει και ο αλλος)

Απο εκει και περα πρωταρχικος στοχος σου για μια οσο το δυνατον καλυτερη αγορα θα ηταν να αξιολογησεις σωστα τις αναγκες-απαιτησεις σου και να παρεις κατι που να ικανοποιει βασικα αυτες.

Προσωπικα θα ηθελα ενα φορητο να εχει ποιοτικη οθονη,wi-fi,512 ram (για αρχη τουλαχιστον) και απο εκει και περα το αν θα ηταν Centrino,P4 η Athlon-M θα το σκεφτομουν αναλογα και με τα λεφτα μου.

Η τελικη επιλογη ειναι δικη σου! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...