Προς το περιεχόμενο

Τρόποι βελτίωσης ταχύτητας Website


Deadsell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας

Ήθελα να αναφέρουμε παρακάτω διάφορους τρόπους βελτίωσης της ταχύτητας γενικά των site. Ο έλεγχος ταχύτητας για εμένα ενός website τον κάνω μέσω gmetrix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/12/2021 at 21:26, Deadsell said:

Καλησπέρα σας

Ήθελα να αναφέρουμε παρακάτω διάφορους τρόπους βελτίωσης της ταχύτητας γενικά των site. Ο έλεγχος ταχύτητας για εμένα ενός website τον κάνω μέσω gmetrix

Κάθε site έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες και τα δικά του προβλήματα που θα πρέπει να διορθώσεις. Οι αριθμοί σε ενδιαφέρουν ή όντως να βελτιώσεις τα ζητήματα που βρίσκουν αυτά τα εργαλεία?

Γενικά είναι η σωστή χρήση cache, βελτιστοποίηση μεγέθους εικόνων, next gen πρότυπα εικόνων, να μην φορτώνεις περισσότερα από όσα χρειάζεσαι και ίσως σου βελτιώσει τα νούμερα και η χρήση CDN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρουν τα νούμερα. Με ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα που βρίσκουν αυτά τα εργαλεία όπως το gmetrix. Απλά δεν ξέρω πως διορθώνονται σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι ολόκληρη ειδικότητα . Πχ εγώ σαν technical SEO γνωρίζω τα βήματα και την ανάλυση που προέχει να γίνει για κάθε περίπτωση. Πλέον με τα νέα page speed metrix έχει γίνει δυσκολότερο να πάει Α η σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 8:23 ΜΜ, lionheart82 είπε

Αυτή είναι ολόκληρη ειδικότητα . Πχ εγώ σαν technical SEO γνωρίζω τα βήματα και την ανάλυση που προέχει να γίνει για κάθε περίπτωση. Πλέον με τα νέα page speed metrix έχει γίνει δυσκολότερο να πάει Α η σελίδα.

επειδή θέλω να ασχοληθώ και εγώ με αυτό. Μου προτείνεις τρόπους για να ξεκινήσω να το ψάχνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...