Προς το περιεχόμενο

Halo TV Series [2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες είδα το προτελευταιο επεισόδιο της 2 σεζον -με επρηξε ενα φιλαρακι που είχαμε παει επισκεψη σπίτι του να το δουμε γιατί το παρακολουθεί και ειναι και φαν του game.
Στο τελος που επεσαν οι τίτλοι του λεω "μην βάλεις το επόμενο δεν την παλευω αλλο ειλικρινά".

Ήθελα να ξέρω αυτούς τους άκυρους διαλόγους με τις "σφήνες-ατάκες" από το πουθενά ποιός θεούλης σεναριογράφος τους σκέφτηκε...
Οι χαρακτήρες όλοι μα όλοι εντελώς αδιάφοροι - με εξαίρεση λίγο την Kai και τον keyes - αν ψόφαγαν την ίδια στιγμή καρφί δεν μου καίγοταν.Σανίδες απο κόντρα πλακέ καλύτερα θα έπαιζαν.
Η άλλη δε που υποδύεται την halsey έχει μια φάτσα -απλανές βλέμα χάσκωντας- σε ότι ταινία σειρά και να την έχω δεί -lost , solaris γουατέβε είναι το ίδιο plank.
Τα side plots για ποιό λόγο υπάρχουν δεν κατάλαβα - μάλλον για να γεμίζουν τα επεισόδια ,ένα mini οικογενειακό δράμα με ενα πρώην στρατιώτη που ψάχνει το γιόκα του με την γυναίκα του που του σπάει τις μπάλες, μια κινέζα πιτσιρίκα με άλλο οικογενειακό δράμα με daddy issues που αυτή κι αν μας τα έκανε πλανήτες, και τέλος ακόμα μια τύπα -οικογενειακό δράμα με mommy issues που επίσης τσουρέκια.
Όλοι αυτοί να γυρνάνε απο εδώ κι απο κεί με ατάκες του κ@λου χωρίς να γίνεται τελικά τίποτα ...παρά μόνο να μας κάνουνε τα μεζέα ζόντιακ.

Σειρά για ψηφιακή λοβοτομή που δεν αξίζει ούτε το bandwidth για την προβολή.

Βαθμολογία -(μείον)5/10 ....κοινώς "who-gives-a-fuck".

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 260
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λιγα πραγματα και το φιναλε

Spoiler

αφου αφησε τη μαχη στον αερα,με τη Διαθηκη να εχει δεχθει ενα πληγμα αλλα τον ανθρωπινο στολο να ζομπιαζεται εκθετικα απ' αυτο το πραγμα (απ'το The Last of Us,οεο?)  που εφεραν η Χολσι και οι αλλεςκαι το μελετησαν χαρωπα χαρωπα μεχρι που εγινε ο,τι εγινε.Α εχουμε και τους αλλους δυο που πηγαν στο Δακτυλιο και ειχαμε κατι λογυδρια που δε μας εκαναν σοφοτερους.Αυτα....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι είδαμε και παρακατώ τι έπρεπε να βλέπουμε στη σειρά.

 

Ωραία cutscene αλλά και το παιχνίδι είχε πολύ wasted potential...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα ξεκινήσει κάποια στιγμή τη σειρά, αν και δεν έχω παίξει ποτέ τα παιχνίδια. Ωστόσο φαινόταν μια ευχάριστη sci-fi σειρά δράσης. Ομολογώ ότι την 1η season την εγκατέλειψα 2 - 3 επεισόδια πριν τελειώσει λόγω βαρεμάρας. Πρόσφατα την ξαναέπιασα και αφού κατάφερα να τελειώσω την 1η συνέχισα με τη 2η season και μου μένουν 2 επεισόδια για να τελειώσει.

Μου φαίνεται σημαντικά βελτιωμένη από κάθε άποψη σχεδόν. Διακρίνω μια μικρή αλλαγή φιλοσοφίας και πορείας ή μου φαίνεται; Όπως και να έχει σίγουρα τη βλέπω πολύ πιο ευχάριστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...