Προς το περιεχόμενο

Samsung Tab A7 - T500 microphone problem


Maktheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στα μελη του φορουμ

 

Αγορασα πριν 2-3 μήνες το tablet του τίτλου για τον πατέρα μου και απο την αρχη αντιμετωπίζει πρόβλημα με τον ηχο του μικροφωνου (σε βιντεοκλησεις κτλ) ο οποίος συλαμβανεται πολυ χαμηλος. 

Επειδή εκκρεμούσαν ενημερωσεις λογισμικού αλλα και λογω προσωπικου χρονου ασχοληθηκα εντατικά την τελευταία βδομάδα με το προβλημα μιλωντας αρχικα με την υποστήριξη της Samsung οπου γινανε ολοι οι διαγνωστικοι ελεγχοι και με παρεπεμψαν στο service. Μιλωντας στην συνέχεια με το service (microtech Θεσσαλονίκη) μου ειπαν την διαδικασια, να το αποστείλω με courier κτλ. 

 

Οι ερωτήσεις μου ειναι 2

Αρχικα μήπως ειναι κατι απλο και δεν χρειάζεται αντικατασταση μικροφώνων γιατι διαβαζω απο ψαξιμο οτι υπαρχει το θεμα του μικρόφωνυ στο συγκεκριμένο tablet. 

Απο διαφορα test που εκανα αντιλήφθηκα οτι το κατω μικρόφωνυ δεν πιανει σχεδόν καθολου ηχο, μονο το πλαϊνό. 

Τελος η άλλη ερωτηση είναι η εξης,  υπαρχει τρόπος να μπει το tablet σε καποιου ειδους sevice mode (οπως τα huawei που εχω και μου ετυχε) για να μην έχει προσβαση σε εφαρμογές/φωτο/επαφες κτλ ο οποιαδήποτε τεχνικός παρει το tablet στα χερια του, γιατί στην ουσία μονο το pin με προστατεύει, ενω στα huawei /honor υπαρχει επιλογη service mode που ειναι σαν να κανει boot σε ξεχωριστό user mode μη δίνοντας προσβαση σε πολλα σημαντικα στοιχεία. 

 

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά πηγε service, αλλαχτηκαν μικροφωνο και καλωδιοταινια και τωρα ειναι οκ

 

Το θεμα μπορεί να κλείσει.. 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...