Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοίνωσε πολύχρωμα καλύμματα για το PS5 και ταιριαστά χειριστήρια DualSense


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, feelihipo είπε

Ποιος ο λόγος για τόση χολή; δεν πάμε καλαααα

Εντάξει δεν έχει και άδικο όμως. Σε αυτή την γενια μέσα στην κλοπή είναι και την απάτη. Ριμαστερ σε παιχνίδι 3 χρόνια και τιμή 80ε, αύξηση στα παιχνιδια γενικά, προβληματικά χειριστήρια που σπάνε οι σκανδάλες, overclock στην κονσόλα στην αρχή μπας και πλησιάσει το sx με συνέπεια να κρασαρει η κονσόλα συνέχεια μέχρι που με το πατσακι την γύρισαν στα 8.2tf, αδυναμία να παίζει στα 120fps με hdr, αδυναμία μέχρι και σε remaster στου uncharted να παίξει 4κ 60fps, μπορώ να γράφω όλη μέρα φιλε μου. Από την άλλη το Xbox τι να πεις... gamepass, δύναμη, αγορές εταιριών με ιστορία και τεράστια franchise (tes, Doom, Fallout, κτλ κτλ) Όλοι μας αγαπάμε το playstation αλλά δεν είμαστε και πρόβατα να ακολουθούμε όταν βλέπουμε πως μας κοροϊδεύει.

Επεξ/σία από fanboy
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fanboy είπε

Εντάξει δεν έχει και άδικο όμως. Σε αυτή την γενια μέσα στην κλοπή είναι και την απάτη. Ριμαστερ σε παιχνίδι 3 χρόνια και τιμή 80ε, αύξηση στα παιχνιδια γενικά, προβληματικά χειριστήρια που σπάνε οι σκανδάλες, overclock στην κονσόλα στην αρχή μπας και πλησιάσει το sx με συνέπεια να κρασαρει η κονσόλα συνέχεια μέχρι που με το πατσακι την γύρισαν στα 8.2tf, αδυναμία να παίζει στα 120fps με hdr, αδυναμία μέχρι και σε remaster στου uncharted να παίξει 4κ 60fps, μπορώ να γράφω όλη μέρα φιλε μου. Από την άλλη το Xbox τι να πεις... gamepass, δύναμη, αγορές εταιριών με ιστορία και τεράστια franchise (tes, Doom, Fallout, κτλ κτλ) Όλοι μας αγαπάμε το playstation αλλά δεν είμαστε και πρόβατα να ακολουθούμε όταν βλέπουμε πως μας κοροϊδεύει.

Πέρα από το gamepass που όντως είναι διαμάντι, το Xbox δεν έχει παιχνίδια και επίσης έχει χειρότερες αποδόσεις από PS5 9/10 παιχνίδια. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Πέρα από το gamepass που όντως είναι διαμάντι, το Xbox δεν έχει παιχνίδια και επίσης έχει χειρότερες αποδόσεις από PS5 9/10 παιχνίδια. 

Φιλε μου τα έχω και τα 2 day one, δεν υπάρχει παιχνίδι που να έχει βγει στην νεα γενια και να τρέχει καλύτερα στο ps5 :) εκτος αν εννοεις σε 1080. Και η 3090 τρέχει χειρότερα από την 2060 σε 1080... σε 4κ ομως; επίσης δεν μπορείς να λες πως δεν έχει παιχνίδια, τι εννοεις δεν εχει παιχνιδια; δεν έχει όλα τα third party; δεν έχει forza halo day one κι ολας στο pass? Δεν έχει 26 στούντιο που ετοιμάζουν κάπου 30 παιχνιδια για 22/23.. νόμιζα πως αυτή η λογική έχει πια τελειώσει. Δηλ το pc δεν έχει παιχνιδια; το Switch τι να πει πως δεν έχει ούτε το 10% από third party

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 4son είπε

Δεν έχω ιδέα πόσο  τά πούλαγε ,ή εταιρεία  πού τά έβγαλε πρώτη αλλά ή κλαψωμου,$$ Sony άρχισε να τσιριζει σα θειτσα και ιδού ο λόγος..  πραγματικά λυπάμαι αυτούς τους δόλιους πού τρεξανε και πήραν ps5  και παίζουν παιχνίδια τού ps4 Με καλύτερα γραφικά και ότι άλλο έχει να προσφέρει ή σάπιο κονσόλα της Sony... Και ή πλάκα είναι ότι ακόμα πιστεύουν ότι έκαναν Σοφη αγορά και άμα τού θυξεις τή σαβουροκονσολατα τούς βγαίνουν 🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪.. πριν από μέρες διάβαζα για μείωση στην παραγωγή κατά ένα μυριο στης κονσόλες λόγω ελλείψεως βιδων πλαστικον ιμιαγωγον και ρομπότ..η ρουφιάνα ή Microsoft   πάντως συνεχίζει ακάθεκτη  μάλλον έχει κάβα εξαρτήματα..

Εισαι απο αυτούς που στην χαρά του άλλου δαγκώνουν την γλώσσα τους αντι να χειροκροτήσουν. Δεν είναι τελικά η Sony "θείτσα" εχει απανταχού πολλούς στη θέση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, 4son said:

η ρουφιάνα ή Microsoft   πάντως συνεχίζει ακάθεκτη  μάλλον έχει κάβα εξαρτήματα..

Έχει δηλαδή διαθέσιμα Series X αυτή τη στιγμή? 

Πάω Public και ψωνίζω? 

1 hour ago, fanboy said:

overclock στην κονσόλα στην αρχή μπας και πλησιάσει το sx με συνέπεια να κρασαρει η κονσόλα συνέχεια μέχρι που με το πατσακι την γύρισαν στα 8.2tf,

Έχουμε κάποιο link για αυτό? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Έχει δηλαδή διαθέσιμα Series X αυτή τη στιγμή? 

Πάω Public και ψωνίζω? 

Έχουμε κάποιο link για αυτό? 

Ρίξε μια ματιά στα benchmark που έκαναν διαφορά site απόδοσης και θα το βρεις. Να αναφέρει ξεκάθαρα πως το επανέφεραν δεν θα το βρεις γιατί ως γνωστό όταν τα παίρνεις αναφέρεις μόνο τα +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, fanboy said:

Και η 3090 τρέχει χειρότερα από την 2060 σε 1080.

Αυτό δεν ισχύει. 

49 minutes ago, fanboy said:

Ρίξε μια ματιά στα benchmark που έκαναν διαφορά site απόδοσης και θα το βρεις. Να αναφέρει ξεκάθαρα πως το επανέφεραν δεν θα το βρεις γιατί ως γνωστό όταν τα παίρνεις αναφέρεις μόνο τα +

Άρα όλοι τα παίρνουν? 

Και εσύ πως το έμαθες και ξέρεις και το ακριβές νούμερο? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αυτό δεν ισχύει. 

Άρα όλοι τα παίρνουν? 

Και εσύ πως το έμαθες και ξέρεις και το ακριβές νούμερο? 

Το νούμερο το γνωρίζαμε πριν βγουν οι κονσόλες όταν και ανακοίνωσε η σονυ πως θα κάνει οβερκλοκ για να πάει 9.5 να χτυπήσει το τερας το sx, τώρα αν εσύ είσαι φανμπου και τα βλεπεις όλα καλά στο στρατόπεδο της σονυ, να σου ανακοινώσω λοιπόν πως κι εγώ είμαι σοκάκιας με την διαφορά ότι δεν τρώω σανο. Πάνω από 50 κρασαρισματα σε spiderman demons και Valhalla έχω φάει στην μάπα.

7 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αυτό δεν ισχύει. 

Άρα όλοι τα παίρνουν? 

Και εσύ πως το έμαθες και ξέρεις και το ακριβές νούμερο? 

https://www.notebookcheck.net/No-the-PS5-won-t-offer-anywhere-near-the-graphics-performance-of-Xbox-Series-X-Navi-benchmarks-prove-it.458625.0.html

 

Καλησπέρα 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, fanboy said:

Το νούμερο το γνωρίζαμε πριν βγουν οι κονσόλες όταν και ανακοίνωσε η σονυ πως θα κάνει οβερκλοκ για να πάει 9.5 να χτυπήσει το τερας το sx, τώρα αν εσύ είσαι φανμπου και τα βλεπεις όλα καλά στο στρατόπεδο της σονυ, να σου ανακοινώσω λοιπόν πως κι εγώ είμαι σοκάκιας με την διαφορά ότι δεν τρώω σανο. Πάνω από 50 κρασαρισματα σε spiderman demons και Valhalla έχω φάει στην μάπα.

https://www.notebookcheck.net/No-the-PS5-won-t-offer-anywhere-near-the-graphics-performance-of-Xbox-Series-X-Navi-benchmarks-prove-it.458625.0.html

 

Καλησπέρα 

Καλά το ποιος είναι fanboy είναι ξεκάθαρο αλλά ας το προσπεράσουμε αυτό. 

Περιμένω ακόμα να μου πεις αν υπάρχουν διαθέσιμα Series X. 

Άρα λοιπόν δεν έχεις κάποιο link, προφανώς βέβαια, όλοι τα παίρνουν, αλλά ο fanboy στο insomnia ανακάλυψε πως η Sony έβγαλε patch για να ρίξει τη δύναμη της κονσόλας σε ένα νούμερο που αυτός πιστεύει ότι ήταν το αρχικό. 

Υποθέτω μετά το patch σταμάτησαν και τα "κρασαρισματα"? 

Έχεις μήπως κάποιο link με μετρήσεις παιχνιδιών πριν και μετά το patch? 

Το άρθρο που έβαλες ούτε προσφέρει κάτι ούτε απαντάει σε κάτι αλλά ΟΚ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Καλά το ποιος είναι fanboy είναι ξεκάθαρο αλλά ας το προσπεράσουμε αυτό. 

Περιμένω ακόμα να μου πεις αν υπάρχουν διαθέσιμα Series X. 

Άρα λοιπόν δεν έχεις κάποιο link, προφανώς βέβαια, όλοι τα παίρνουν, αλλά ο fanboy στο insomnia ανακάλυψε πως η Sony έβγαλε patch για να ρίξει τη δύναμη της κονσόλας σε ένα νούμερο που αυτός πιστεύει ότι ήταν το αρχικό. 

Υποθέτω μετά το patch σταμάτησαν και τα "κρασαρισματα"? 

Έχεις μήπως κάποιο link με μετρήσεις παιχνιδιών πριν και μετά το patch? 

Το άρθρο που έβαλες ούτε προσφέρει κάτι ούτε απαντάει σε κάτι αλλά ΟΚ. 

Δεν θα ανταποδώσω στις εξυπνάδες σου και γενικά σε άσχετους. Φάε σανο δώσε 80ε κτλ. Άσε εμάς να παίζουμε στο χβοχ σε αυτή την γενια και να έχουμε το ps5 για κανένα αποκλειστικό το οποίο θα αγοράσουμε used γιατί στην σονουλα ούτε € μέχρι να ξανά γίνει forthe player από forthe payer. Αντίο φανμπου.

Α και κάτι ακόμα, δεν ανέφερα εγώ το θέμα διαθεσιμότητας. Από την φανμποιλα σου μπέρδεψες τους ανθρώπους.

Επεξ/σία από fanboy
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, fanboy said:

Δεν θα ανταποδώσω στις εξυπνάδες σου και γενικά σε άσχετους. Φάε σανο δώσε 80ε κτλ. Άσε εμάς να παίζουμε στο χβοχ σε αυτή την γενια και να έχουμε το ps5 για κανένα αποκλειστικό το οποίο θα αγοράσουμε used γιατί στην σονουλα ούτε € μέχρι να ξανά γίνει forthe player από forthe payer. Αντίο φανμπου.

Α και κάτι ακόμα, δεν ανέφερα εγώ το θέμα διαθεσιμότητας. Από την φανμποιλα σου μπέρδεψες τους ανθρώπους.

Όντως, έχεις δίκιο για τη διαθεσιμότητα. Γράφετε όλοι αντίστοιχες βλακείες και σας μπέρδεψα. 

Κατά τα άλλα προφανώς δεν απάντησες σε τίποτα αλλά απλά συνεχίζεις με την αξιοθρήνητη προσπάθεια που ξεκίνησες. 

Λογικό βέβαια, αν μπορούσες να υποστηρίξεις οτιδήποτε από όσα είπες θα το είχες κάνει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...