Προς το περιεχόμενο

Η Google απειλεί τους μη εμβολιασμένους εργαζομένους της με απόλυση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Ναι το ίδιο κανάλι δεν σου είπε καν για τους θανάτους αμέσως μετά τα εμβόλια ή τις παρενέργειες. Σου έδειξε κανένα γράφημα γι' αυτά; Αν όχι τότε το γράφημα που μου έδειξες θα μπορούσε κάλλιστα να είναι προπαγάνδα.

Δείξε μου το γράφημα για τις παρενέργεις και τους θανάτους αμέσως μετά από εμβόλιο. Μόνο στο χωριό μου και στο διπλανό γνωρίζω 3 περιπτώσεις.

Προσοχη. Εχει ενα "θα" στην στηλη

image.png.ade94cfc36c054cd7107e49329c06253.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, AzaZyL είπε

Πραγματικά πιστεύετε, ότι υπάρχει περίπτωση αυτήν την καινούργια εξουσία, που απέκτησε η κυβέρνηση πάνω μας, να την αφήσει, μετά το πέρας της πανδημίας? Για σκεφτείτε... Απλά θα την παρατήσει και θα πει ''τέλος τώρα''....??

Ποια είναι η τελευταία κρίσιμη κατάσταση που αντιμετωπισες στη ζωη σου και χρειάστηκε να πάρεις αποφάσεις για εσένα και την οικογένειά σου ή για σένα και τους συναδέλφους σου, αν ηταν επαγγελματικό το θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karmagedon είπε

Καλά να πάθουμε! Κ αλλο! Αντέχουμε λογικα!

ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ 20-30% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΘ.

ΜΕ ΤΟΝ COVID ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΧΙΛΙΟΥΣ! (αναλογα την ηλικια, αν εχει υποκειμενα νοσηματα κλπ κλπ)

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΛΛΑΣ, πληρωνε ενα κατοσταρικο τον μηνα ο 60αρης (εως τωρα), κυνδινευε με απολυση αν εισαι στην Google :D

H φαση ειναι απλα να κανεις ΤΟΥΜΠΕΚΑ! Υποταγη. Κανε αυτο.. για να εχεις το αλλο..

Οσοι δεν το δουν αμεσα αυτο κριμα.. γιατι περνουν στο λακο και τους υπολοιπους που το εχουμε δει.

ΨΗΦΙΑΚΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ - ΨΗΦΙΑΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ - ΨΗΦΙΑΚΟ ΧΡΗΜΑ.

ΙΟΒ = Ιnternet of bodies αυτο ερχετε.

Καλησπερα και καλη βραδυα.

"χαχα εισαι ψεκ χαχα.. χαχα γελαωω εισαι συνωμοσιολογος χαχα"  και ξαφνικα με την παροδο του χρονου, ξυπνησαν σε ενα κοσμο για τον οποιο πολλοι   ηδη μιλούσαν. Αλλα προφανως οσοι σκεφτονται ειναι συνωμοσιολογοι και ψεκ. Οταν μιλουσα με εναν τυπο 23 εγω και 50 αυτος μου ελεγε το πανε για 7 δοσεις και χαζογελαγα σαν καλο χαζο παιδακι , και ελεγα " ναι ναι σιγουρα", "δες ενα βλακα συνωμοσιολογο"  . Τωρα ομως τα βλεπω μπροστα μου , οπως επισης βλεπω και την διαφθορα . Τους επισημους θανάτους που δημοσιευονται απο δημοσια υγεια οχι μονο σε ελλαδα , αλλα πχ και για το τι εγινε αυστρια, το full report(summary) απο public health σκωτιας το οποιο ειναι 75 σελιδες pdf με στατιστικα που οποιος τα δει θα πιασει τα κλαματα κλπ κλπ. (μηνας δεκεμβρης αρκετες ημερες με περισσοτερους θανατους εμβολιασμενων). Το κλεισειμο σελίδων με τα επισημα στατιστικα (νοσουντες, θανατους), κλπ κλπ . Αλλα οταν μιλας στην χωρα μας που ειναι γεματη πανεξυπνα και εφυη ατομα με δεικτη νοημοσύνης κατα μεσο ορο μετα βιας 90  δυσκολο να βγαλεις ακρη. Προς το παρον ακουμε και εμπιστευομαστε το δελτιο του σκαι ταπεινα και ωραια καθε βραδυ και το κραταμε κλειστο. Γνωση για τιποτα, αποψη για τα παντα.  Και εις ανωτερα .

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Mesqal είπε

Συσκευή χωρίς google services και άγιος ο θεός.

 

lineage os + microg φιλε ,νιωσε με λεμε 

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petasis είπε

Νομίζω καλά κάνει η γκούγκλ. Ο καθένας μπορεί να αποφασίσει ότι δεν θέλει να εμβολιαστεί. Και η γκουγκλ έχει δικαίωμσ να αποφασίσει ότι ο υπάλληλος δεν της κάνει, και να τον απολύσει.

Το ξέρεις ότι είναι διάκριση/ρατσισμός αυτό το πράγμα?  Είναι σαν να έχει AIDS ο άλλος και να τον απολύεις γι αυτό ή κάτι άλλο. Σε καμία περίπτωση κανένας άνθρωπος δεν θα πρέπει να μείνει χωρίς δουλειά επειδή υπάρχει ο ιός. όποιος είναι αντίθετος ή δεν έχει ανθρωπιά μέσα του ή είναι φανατικός του καθεστώτος. 

Επεξ/σία από Spiraulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spiraulos είπε

Το ξέρεις ότι είναι διάκριση αυτό το πράγμα?  Είναι σαν να έχει AIDS ο άλλος και να τον απολύεις γι αυτό ή κάτι άλλο. Σε καμία περίπτωση κανένας άνθρωπος δεν θα πρέπει να μείνει χωρίς δουλειά επειδή υπάρχει ο ιός. όποιος είναι αντίθετος ή δεν έχει ανθρωπιά μέσα του ή είναι φανατικός του καθεστώτος. 

Όχι δεν είναι διάκριση. Διάκριση είναι να πεις ότι δεν θα προσλαμβάνω ομοφυλόφιλους ή δεν θέλω να έχω Ινδούς ή Ρώσους στην δουλειά μου. Διάκριση θα ήταν αν πχ το εμβόλιο το πλήρωνες 1000$ για να το κάνεις και σου έλεγε η εταιρία αν δεν μπορείς να το πλήρωσεις πέρνα έξω. Από την στιγμή που το εμβόλιο είναι δωρεάν διαθέσιμο σε όλους οι επιπτώσεις του μη εμβολιασμού δεν αποτελούν διάκριση. 

  • Like 5
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Όχι δεν είναι διάκριση. Διάκριση είναι να πεις ότι δεν θα προσλαμβάνω ομοφυλόφιλους ή δεν θέλω να έχω Ινδούς ή Ρώσους στην δουλειά μου. Διάκριση θα ήταν αν πχ το εμβόλιο το πλήρωνες 1000$ για να το κάνεις και σου έλεγε η εταιρία αν δεν μπορείς να το πλήρωσεις πέρνα έξω. Από την στιγμή που το εμβόλιο είναι δωρεάν διαθέσιμο σε όλους οι επιπτώσεις του μη εμβολιασμού δεν αποτελούν διάκριση. 

έλα, δικό σου. Αριθμός 3

Μάθε τι σημαίνει διάκριση.

https://el.m.wiktionary.org/wiki/διάκριση

Που κολλάει το δωρεάν?? Καμία σχέση.

Δεν σε θέλει επειδή δεν είσαι εμβολιασμένος. Απλό 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια απορία για όλους αυτούς που γράφουν ψεκ και ψεκες και όλα τα συναφή. Πραγματικά πιστεύετε ότι όλοι αυτοί που δεν "θέλουν" να κάνουν το εμβόλιο πιστεύουν σε 5G και εξωγήινους;

Η φίλη μου για παράδειγμα έχει σοβαρό πρόβλημα με φλεβίτη. Όλοι οι γιατροί της της λένε μην τυχόν κάνει το εμβόλιο γιατί κινδυνεύει από θρόμβωση και "γεια σας". Δεν μπορεί όμως να πάρει εξαίρεση για ιατρικούς λόγους σύμφωνα με τα ελληνικά δεδομένα εξαίρεσης από εμβόλιο. Αν κάποια στιγμή οι δικοί μας φωστήρες (πολιτικοί) ψηφίσουν το ίδιο όπως USA πλευρά (που θα το κάνουν) θα χάσει την δουλειά της. Και μεγαλώνει μόνη της 2 έφηβα παιδιά. Και πιστέψτε με τα 30-50€ τον μήνα που δίνει για τα rapids, της λείπουν από το πορτοφόλι της. Μακάρι να μπορούσε να κάνει το "ανέξοδο" εμβόλιο...

Πιστεύετε ακόμα λοιπόν πως η Google (και η κάθε Google) καλά κάνει; "Μακάρι να έκανε και χειρότερα" όπως έχει ειπωθεί; Ή πιστεύετε πως η περίπτωση της φίλης μου είναι μοναδική; Μακάρι να μην τύχει σε κανέναν σας οτιδήποτε άσχημο, αλλά θέλω να σας δω αν στις επόμενες εξετάσεις σας ανακοινώσουν ότι πάσχετε από σκλήρυνση κατά πλάκας που έρχεται μια μέρα απροειδοποίητα (σαν να πέφτει ο ουρανός στο κεφάλι σου) να δούμε τι θα κάνατε... (μακρυά από όλους επαναλαμβάνω!!!).

Ότι είναι μακρυά από τον ... μας σήμερα, αύριο θα έρθει και στον δικό μας... Και ελπίζω να το καταλάβουμε όλοι πριν είναι αργά. Γιατί όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, έχει δοθεί τέτοια εξουσία σήμερα στις εταιρίες (με πρόφαση τον COVID) όπου αύριο θα χάσεις την δουλειά σου σε μία μέρα αν εμφανίσεις σκλήρυνση (ή οτιδήποτε μειώνει την εργασιακή σου ικανότητα). Αντί να σε πληρώνει η εταιρία 20 χρόνια "μισό" υπάλληλο... Δεν μπορεί να είστε πάντα με τους "εμάς" Θα είστε κάποια στιγμή και με τους "άλλους". Και εκεί το ποτήρι θα είναι πικρό...

SRY για το Wall of Text. Από έναν 46χρονο που δεν υποστηρίζει κανέναν π...η παρά μόνο το συμφέρον το δικό του και τον γύρω συμπολιτών του.

Επεξ/σία από ninos30
  • Like 14
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Spiraulos είπε

Το ξέρεις ότι είναι διάκριση/ρατσισμός αυτό το πράγμα?  Είναι σαν να έχει AIDS ο άλλος και να τον απολύεις γι αυτό ή κάτι άλλο. Σε καμία περίπτωση κανένας άνθρωπος δεν θα πρέπει να μείνει χωρίς δουλειά επειδή υπάρχει ο ιός. όποιος είναι αντίθετος ή δεν έχει ανθρωπιά μέσα του ή είναι φανατικός του καθεστώτος. 

Φίλε μου δεν είναι άσπρο-μαύρο το πράγμα, όπως το AIDS ή  το χρώμα του δέρματος, εδώ ο εργαζόμενος έχει ανέξοδη κι ασφαλή επιλογή για το πιο ασφαλές και δοκιμασμένο (τώρα πια) φάρμακο που φτιάχτηκε ποτέ. Eσύ το βλέπεις διάκριση/ρατσισμό σαν να έχει AIDS ο άλλος όπως λες. Αλλοι το βλέπουν σαν προστασία του κοινωνικού συνόλου - και καλά κάνουν. Και ασε τα λυπητερά για ανθρωπιά και φανατισμούς. Αν δεν σκέφτεται ο ανεμβολίαστος τους γύρω του δεν είναι υποχρεωμένοι να τον σκεφτούν οι άλλοι και να τον συμπονούν...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AzaZyL είπε

Πραγματικά πιστεύετε, ότι υπάρχει περίπτωση αυτήν την καινούργια εξουσία, που απέκτησε η κυβέρνηση πάνω μας, να την αφήσει, μετά το πέρας της πανδημίας? Για σκεφτείτε... Απλά θα την παρατήσει και θα πει ''τέλος τώρα''....??

Η αλήθεια είναι πως από κατάσταση εξαίρεσης σε κατάσταση εξαίρεσης το πάνε.

Θα υπάρξει άλλη αφορμή ενώ στα πλαίσια αυτής θα έχουν επιτευχθεί διάφορα πράγματα. π.χ. σε τοπικό επίπεδο: Η πώληση της ΔΕΗ, αποδιαρθρωση του δημοσίου συστήματος υγείας κλπ.

Σε παγκόσμιο επίπεδο έγινε ας πούμε πυρόσβεση ορισμένων κινημάτων που ενοχλούσαν, επιτάχυνση εξελίξεων στον τομέα της τεχνολογίας και των φαρμακευτικών εταιρειών, νέος τρόπος ευελιξίας η εξ αποστάσεως εργασία φυσιολογικοποιηθηκε και φυσικά οι πιο πλούσιοι έγιναν κατά πολύ πλουσιότεροι ενώ οι πιο φτωχοί κατά πολύ φτωχότεροι.

Έρχονται σιγα σιγά και οι οικονομικές συνέπειες των λοκνταουν. Δεν μπορούν οι δανειστές να μας αφήσουν λάσκα για πολύ ακόμα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Eloy είπε

Φίλε μου δεν είναι άσπρο-μαύρο το πράγμα, όπως το AIDS ή  το χρώμα του δέρματος, εδώ ο εργαζόμενος έχει ανέξοδη κι ασφαλή επιλογή για το πιο ασφαλές και δοκιμασμένο (τώρα πια) φάρμακο που φτιάχτηκε ποτέ. Eσύ το βλέπεις διάκριση/ρατσισμό σαν να έχει AIDS ο άλλος όπως λες. Αλλοι το βλέπουν σαν προστασία του κοινωνικού συνόλου - και καλά κάνουν. Και ασε τα λυπητερά για ανθρωπιά και φανατισμούς. Αν δεν σκέφτεται ο ανεμβολίαστος τους γύρω του δεν είναι υποχρεωμένοι να τον σκεφτούν οι άλλοι και να τον συμπονούν...

τι να σου πω. Άνοιξε ενα λεξικό, είναι η έννοια της διάκρισης αυτό. Και κάτι άλλο,  αυτή η μ***ια με την κοινωνική ευθύνη είναι ότι πιο ηλίθιο έχω ακούσει.  Είδα πόσο ευαίσθητοι είστε όσον αφορά τη κοινωνία. Που υποστηρίζετε την απόλυση ενός ανθρώπου επειδή δεν θέλει εμβολιαστεί. Είμαστε υπεύθυνοι για τον εαυτό μας και μόνο, ο άλλος είναι για τον εαυτό του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...