Προς το περιεχόμενο

Απορία Για Συμβατά Toner


_Antonaros_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον HP Laser 107w και επειδή δεν πρόκειται να δώσω 50€ για το επίσημο Toner έψαξα λίγο στα συμβατά και βρήκα αυτό εδώ:

Συμβατό Toner HP 106A W1106A Black (no chip)

Η ερώτηση μου είναι, ποια είναι η διαδικασία για την αλλαγή chip; Μπορώ να χρησιμοποιήσω το chip από το "Introductory" Toner (ως 500 σελίδες) που ήρθε μαζί με τον εκτυπωτή;

Επιπλέον, κάποια συμβατά που λένε "XL" ή ως 5000/2500 σελίδες ισχύουν ή είναι μούφα; Ποιο συγκεκριμένα είδα αυτά εδώ:

Συμβατό Toner HP 106A XL Μαύρο (ως 5000 σελίδες χωρίς chip)

και

Συμβατό Toner HP 106A XL NEW Μαύρο (ως 2500 σελίδες χωρίς chip)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το τσιπ απο το τονερ μαμα που ειχε στη συσκευασια, σε αλλο συμβατο τονερ. Θα εμφανιζεται σαν αδειο, αλλα ο εκτυπωτης θα τυπωνει μεχρι να τελειωσει ο γραφιτης. Παρ'ολα αυτα απ'οσο ξερω ο συγκεκριμενος κωδικος τονερ εχει κυκλοφορησει και με τσιπ, απλα ειναι πιο ακριβο. 

Ο κωδικος βγαινει σε W1106A 1000 σελιδων και W1106X 2500 σελιδων, τυπικα δεν υπαρχει "1106A XL". Το 5000 που πωλειται υποθετω θα ειναι το Χ παραγεμισμενο... Αλλωστε ο αριθμος σελιδων ειναι καθαρα ενδεικτικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά lector, απλά ο αριθμός σελίδων σε όλα τα τόνερ είναι με κάλυψη 5% τις σελίδας α4. Και το 5000 χιλιάδες που λένε είναι κούφια σε αυτό το δοχείο δεν χωράει γραφίτης για 5κ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, _Antonaros_ είπε

Έχω τον HP Laser 107w και επειδή δεν πρόκειται να δώσω 50€ για το επίσημο Toner έψαξα λίγο στα συμβατά και βρήκα αυτό εδώ:

Συμβατό Toner HP 106A W1106A Black (no chip)

Η ερώτηση μου είναι, ποια είναι η διαδικασία για την αλλαγή chip; Μπορώ να χρησιμοποιήσω το chip από το "Introductory" Toner (ως 500 σελίδες) που ήρθε μαζί με τον εκτυπωτή;

Επιπλέον, κάποια συμβατά που λένε "XL" ή ως 5000/2500 σελίδες ισχύουν ή είναι μούφα; Ποιο συγκεκριμένα είδα αυτά εδώ:

Συμβατό Toner HP 106A XL Μαύρο (ως 5000 σελίδες χωρίς chip)

και

Συμβατό Toner HP 106A XL NEW Μαύρο (ως 2500 σελίδες χωρίς chip)

Καλύτερα να πάρεις αυτό από τους ZiakasCopiers με τις 2500! Παρήγγειλα μέσω skroutz τα XL από τους B2BInk&Toners και έστειλαν τα απλά... Έκανα παράπονο και επιστροφή μέσω skroutz, και αυτοί έστειλαν πάλι τα απλά σε τιμές XL. Αυτά μη τυχόν την πατήσεις. Γιατί όπως βλέπω πάλι το ίδιο θα κάνουν και άντε να βγάλεις άκρη.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...