Προς το περιεχόμενο

Kotsos Stock Bazaar Αγία Παρασκευή


notist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρέθηκα μπροστά στη διαδικασία. Το φορτηγό έρχεται απο το πλάι στην ράμπα, και υπάρχει μια πόρτα δίπλα στην σκάλα όπου  2-3 μεταφορείς κουβαλάνε απευθείας απο το φορτηγό μέσα στο μαγαζί!! Οποιος τύχει να είναι μεσα στο μαγαζί εκείνη την ώρα έχει πρόσβαση στα πάντα. Αν έρθεις 2 ώρες μετά, όλα τα καλά έχουν φύγει.. Λογικό δεν έιναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thatsall είπε

Βρέθηκα μπροστά στη διαδικασία. Το φορτηγό έρχεται απο το πλάι στην ράμπα, και υπάρχει μια πόρτα δίπλα στην σκάλα όπου  2-3 μεταφορείς κουβαλάνε απευθείας απο το φορτηγό μέσα στο μαγαζί!! Οποιος τύχει να είναι μεσα στο μαγαζί εκείνη την ώρα έχει πρόσβαση στα πάντα. Αν έρθεις 2 ώρες μετά, όλα τα καλά έχουν φύγει.. Λογικό δεν έιναι??

Τι δεν υπάρχει λίστα με excel να τα πουλήσουν μετά στο insomnia; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ 😂

Πέρα απ' τη πλάκα πάντως προχτές νομίζω που αγορασε drone το παιδί από εδώ  insomnia το πρωί , 7μμ που πήγα εγώ υπήρχε ακόμα ένα. Άρα δε τελειώνουν και τόσο γρήγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ipal είπε

Τι δεν υπάρχει λίστα με excel να τα πουλήσουν μετά στο insomnia; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ 😂

Πέρα απ' τη πλάκα πάντως προχτές νομίζω που αγορασε drone το παιδί από εδώ  insomnia το πρωί , 7μμ που πήγα εγώ υπήρχε ακόμα ένα. Άρα δε τελειώνουν και τόσο γρήγορα. 

Ναι, προφανώς εξαρτάται και απο το προιόν και απο την τιμή του γιατί το -60% σε αρχική €5000  εχει λιγότερο κοινό απο το -40% σε αρχική €500

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως έχει να κάνει με τις πωλήσεις των προιόντων γενικότερα. Περισσότερες πωλήσεις έχεις annual σε laptops παρά σε ψυγεία και πάει λέγοντας.

To clarify, το φαινόμενο που αναφέρω έχει να κάνει με το πρώτο άνοιγμα στο κοινό. Πρακτικά έχουν έρθει πολλά φορτηγά , έχουν αδειάσει μπόλικο υλικό και δεν υπάρχουν πελάτες. Στα επόμενα που ακολουθούν τις επόμενες μέρες με τόσες ακρίδες και να θέλουν δεν μπορούν. Όταν σας λέω πως έχουν περάσει πειθαρχικό για αυτό το φαινόμενο εργαζόμενοι, δε σας το λέω από το μυαλό μου, αλλά εσείς ξέρετε μάλλον καλύτερα. (και δε θέλω να σας αλλάξω γνώμη, βασικά χέστηκα). cheers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Γιατί θεωρούνται μεταχειρισμένα και η εγγύηση δεν μεταβιβάζεται.

Γιατί θα σου ζητήσουν ταυτότητα για να παραλάβουν το προϊόν στο service ή πρόκειται να ταυτοποιήσει κανείς τα στοιχεία του τιμολογίου;

Ούτε στα αμάξια δεν γίνονται αυτά, πόσο μάλλον σε (μίκρο)συσκευές των 100, 500 ή 1000 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και μιλάμε για στοκ, επιτρέψτε μου να μοιραστώ 2-3 πράγματα που έμαθα απο κοντινούς μου ανθρώπους που εργάζονται στις εταιρίες:

Μιλάμε για προιόντα στοκ, κανεις δεν θελει να τα διαθέσει στο ίντερνετ γιατί ουσιαστικά ανταγωνίζεται τα ίδια προιόντα που πωλούνται στη λιανική του! Μόνο το eshop.gr το κάνει και μια ματιά στις τιμές αρκεί!

Στόχος είναι να φύγουν σε υπαλλήλους ή επαγγελματίες (μικρά μαγαζάκια, κομπιουτεράδες, επισκευαστές) Να μην έρθουν σε επαφή με τον απλό καταναλωτή. Γιαυτό υπάρχουν οι λίστες.

Αν δεν είσαι διατεθειμένος να αφιερώσεις χρόνο και κόπο για να βρείς μια ευκαιρία, η εταιρία θα σου πουλήσει το κάθε προιόν ευκολα και γρήγορα απο τα κανάλια λιανικής της, γιαυτό και δεν σου λένε τι θα φέρουν και πότε, γιαυτό και δεν έιναι σαφής μερικές φορές ο λόγος που βρέθηκε στο στοκ, γιαυτό και κάποια προιόντα είναι πλασματικές ευκαιρίες και κάποια πραγματικές. Πρέπει να  ξέρεις, να έχεις χρόνο και υπομονή. Αν μπήκες μια μέρα για "να πάρεις κάτι" θα σου πουλήσουν κάτι στην ίδια τιμή με το καινούργιο στο σκρουτζ!!

Πειθαρχικό δεν περνάνε υπάλληλοι γιατί πήραν "κάτι" πρώτοι.. Περνάνε γιατί πήραν 8 κινητά σε 6 μήνες😉 Γιατί πήραν ipad open box με έκπτωση για "επισκευασμένο χωρίς φορτιστή" 😯 λάπτοπ σφραγισμένο με έκπτωση "γρατζουνιά στην οθόνη" κλπ κλπ 🤐

 

Επεξ/σία από Thatsall
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά επειδή είμαι μακριά υπαρχει κάνα αξιόλογο πλυντήριο ρούχων? Επίσης διανομή κάνουν? Ή πρέπει να το πάρω εγώ? Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από zax21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zax21 είπε

Παιδιά επειδή είμαι μακριά υπαρχει κάνα αξιόλογο πλυντήριο ρούχων? Επίσης διανομή κάνουν? Ή πρέπει να το πάρω εγώ? Ευχαριστώ 

σημερα που πηγα οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2021 στις 1:20 ΠΜ, zax21 είπε

Παιδιά επειδή είμαι μακριά υπαρχει κάνα αξιόλογο πλυντήριο ρούχων? Επίσης διανομή κάνουν? Ή πρέπει να το πάρω εγώ? Ευχαριστώ 

oxi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα και αγόρασα ψυγειοκαταψύκτη lg gb62dsngn στα 360€ (αρχική 720, σκρουτζ 630), το κόστος μεταφορικών είναι 10€. Είχε δυο μικρά χτυπήματα στην πόρτα της κατάψυξης χαμηλά. Η επιστροφή έγινε πριν 15 μέρες (είχαν το χαρτί επιστροφής κολλημένο στο πλάι). Από λευκές συσκευές έχει διάφορα που ίσως αξίζουν αλλά δεν ξέρω αν αξίζει κάποιος να το επισκεφτεί αν μένει μακριά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, blade_runner είπε

βρήκα και αγόρασα ψυγειοκαταψύκτη lg gb62dsngn στα 360€ (αρχική 720, σκρουτζ 630), το κόστος μεταφορικών είναι 10€. Είχε δυο μικρά χτυπήματα στην πόρτα της κατάψυξης χαμηλά. Η επιστροφή έγινε πριν 15 μέρες (είχαν το χαρτί επιστροφής κολλημένο στο πλάι). Από λευκές συσκευές έχει διάφορα που ίσως αξίζουν αλλά δεν ξέρω αν αξίζει κάποιος να το επισκεφτεί αν μένει μακριά. 

πηγες προσφατα? ειδες αν εχουν φερει καινουρια προϊόντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tikei είπε

πηγες προσφατα? ειδες αν εχουν φερει καινουρια προϊόντα?

Πηγα την Παρασκευη και μου ειπαν οτι εχουν παραλαβη καθε μερα. Αλλα εγω εφτασα στο μαγαζι περιπου στις 2μιση, και ολα τα πλυντηρια ηταν κρατημενα/πουλημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα Δευτέρα βράδυ και μου είπαν ότι είχε γίνει νεα παραλαβή το πρωί, πάντως το ψυγείο ήταν τοποθετημένο σε σημείο με πλυντήρια μπροστά που θα έφευγαν σήμερα και έτσι μάλλον δεν το είχαν δει άλλοι. Την Παρασκευή που είχα ξαναπάει δεν το είχα δει εκεί άρα μάλλον ήταν παραλαβή Δευτέρας. Αρκετά από αυτά που έχουν είναι κρατημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...