Προς το περιεχόμενο

Σε δύο εκδόσεις με 4GB και 8GB μνήμης θα διατεθεί ενδεχομένως η Nvidia GeForce RTX 3050


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 hour ago, MitsosDaBest13 said:

4GB έχει η 3ετίας (και σύντομα "αποθανούσα") RX 570 μου, που την είχα πάρει 130€ τότε. Η RTX 3050 αν κάνει π.χ. 330 θα λέμε κι ευχαριστώ, που μπορούμε επιτέλους ν' αγοράσουμε κάρτα...

4GB έχει και η 5ετιας RX460 που την αγόραζες οριακά σε τριψήφια τιμή τότε. Έχει ξεφύγει ασύλληπτα το πράγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Votritis είπε

Για gaming τα 4 ειναι λιγα πια , εχω την 580 4gb γιατι αυτη ειχα βρει σε καλη τιμη στην " κριση του  mining" το 2018 και σε πολλα παιχνιδια σου ρίχνει ακυρο για high textures

Από το 2016 που έχω Polaris με 8gb ήταν λίγα τα 4

Θα σου έλεγα πάρε κονσόλα να βρεις την ησυχία σου αλλά ούτε αυτές δεν βρίσκεις πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα καλα κανενας δε σχολίασε οτι η έκδοσή με 4γβ σημαίνει οτι δε θα ειναι καθολου  περιζήτητη στους μινερς;

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Τουλάχιστον 6gb για 1080p ανάλυση με ultra textures και 10gb για 1440p και πάνω. Η Nvidia στον κόσμο της. Η 4αρα έκδοση ούτε για mining δεν κάνει. 

πιστεύω με τοσο χαμηλό memory bus/bandwidth  δύσκολα θα βγάλει 25Mhs ακόμα και η 8GB  έκδοση , αν θα ισχύει κάτι τέτοιο θα είναι αδιάφορη για τους miners , εκτος και αν πιάσει απόδοση 1660s με χαμηλότερη κατανάλωση , εκεί μετά δεν θα τις δούμε ποτε σε stock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ έχουν φτάσει οι 3060 που είναι γτπ τελείως στα 900 ευρώ. 

Δλδ γιατί κάποιος να μην πάει με αυτά τα χρήματα να πάρει ένα PS5 και ένα xbox η ένα nintnendo και να ευχαριστηθεί gaming?

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι 4 και τι 8 αφού δεν πρόκειται πότε να τις δω... Και άμα της δω θα θέλουν νεφρό, Nvidia με αγάπη σου λέω σε γ@μω!

Για όσους αναρωτιούνται για τον πόσο ελεύθερο χρόνο διέθεσα για το παραπάνω...

Μετά τον πρωινό καφέ διαβάζοντας στην τουαλέτα, μου ήρθε η έμπνευση, όσο να ναι τέτοια νέα σε εμπνέουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mp44christos είπε

Μα καλα κανενας δε σχολίασε οτι η έκδοσή με 4γβ σημαίνει οτι δε θα ειναι καθολου  περιζήτητη στους μινερς; 

Προφανώς για αυτό την έβγαλε γιατί δεν κάνει για ether, να υπάρχει κάτι που θα μείνει στους gamers, το λάθος όμως είναι ότι θα έπρεπε να την βγάλει με 5gb πάλι δεν θα έκανε για mining και θα ήταν τέλεια για gaming ! Έστω για 1080p και ίσως με αρκετά κλεισμένα feature να περιορίζεται η ανάγκη μνήμης και σε 1440p. Θα μου πείτε 5 είναι λίγα σιγά την διαφορά κτλ όχι είναι όσα χρειάζεται τα περισσότερα πολύ βαριά games χρειάζονται οριακά πάνω από 4gb σε 1080p και η nvidia έχει ξαναβγάλει κάρτα με 5gb.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα 4 βλεπω οτι ειναι λιγα για μερικους, ξεχνατε οτι οι περισσοτεροι αγοραζουν 1030 και 710 που ειναι μονο για pacman....
Ναι δεν ειναι για 4k αλλα σιγουρα θα τη προτιμησουν οι gamers και οχι οι miners.
Eτσι οπως παει θα παμε κατευθειαν για 4070.
Οχι οτι θα εχουν πεσει οι τιμες αλλα αφου δεν πηραμε 2070,δεν πηραμε 3070, θα παρουμε 4070 με αυτα που "εμειναν" στη ακρη και ΔΕΝ χαλασαμε τοσα χρονια σε GPU :P

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

εδώ έχουν φτάσει οι 3060 που είναι γτπ τελείως στα 900 ευρώ. 

Δλδ γιατί κάποιος να μην πάει με αυτά τα χρήματα να πάρει ένα PS5 και ένα xbox η ένα nintnendo και να ευχαριστηθεί gaming?

 

Πραγματικά, νομίζω είναι μονόδρομος πλέον για όποιον τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια. Είχα πάρει την 2060 όταν είχε βγει και δε με βλέπω να την αλλάζω για αρκετά χρόνια έτσι όπως είναι οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Ακόμα δεν έχει βγει στην αγορά η RTX 3050;

Νόμιζα ότι αυτό είχε γίνει εδώ και κάτι μήνες...

🤨

mobile για λάπτοπ μάλλον εννοείς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...