Προς το περιεχόμενο

Υποδόριο chip τεχνολογίας NFC αποθηκεύει το πιστοποιητικό εμβολιασμού για τον κορωνοϊό


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, lost2 είπε

Είπες τη μαγική λέξη, κανόνες ασφαλείας, δεν ξέρω κατα πόσο τηρούνται (στο ελαδισταν τουλάχιστον) , για να πω ότι είναι κάτι ασφαλές, αλλά ξέρω για σίγουρα σε συγκεκριμένη περιοχή που αντί να βάλει 2 κεραιες κινητής η εταιρεία έβαλε 1 και ανέβασε τα w πάνω από το όριο για να κάλυψη το κενό, εκτος κατοικημένης περιοχής βεβαίως βεβαίως, αλλά για ενα που ξέρω 100% , ποιος μου λέει ότι δεν υπάρχουν και άλλα εντός.

Και όπως θα έχεις διαβάσει πολλές φορές , τουλάχιστον σε τεχνολογικά θέματα, έχουν παραποιήσει πολλές φορές τα αποτελέσματα για να πάρουν εγκρίσεις, αλλά ένα ωραίο παράδειγμα του ότι όσο μαθαίνουμε αλλάζουν τα δεδομένα είναι τι άλλο από τις ακτίνες Χ, που έχουν σώσει ζωές και ζωές , αλλά έχουν πάρει και πολλές, μέχρι πριν λίγα χρόνια (κάμποσα ) τις είχαν για τελείως αθώες μέχρι που άρχισε να πεθαίνει κόσμος.

Με αυτό θέλω να πω ότι δεν είναι όλα μαύρο άσπρο και σίγουρα δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά κάτι αν δεν περάσει χρόνος για να μας δείξει τα αποτελέσματα.

Και συμφωνώ με το τελευταίο, αλλά δεν κάθομαι να ασχοληθώ με τον κάθε πωρωμενο... απλά ή τα διαβάζω ή πάω παρακάτω διαβάζοντας μόνο το άρθρο, και αυτο φαίνεται από πότε είμαι μέλος και πόσες αναρτήσεις έχω. Αλλά δεν μπορω να βλέπω να βρίζουν συνέχεια ................

Τώρα μάλιστα…

πάντως θα έπρεπε να σχολιάζεις περισσότερο, ίσως έτσι καταλάβαινες που είναι σωστό να ασχοληθείς και που όχι… στο λέω γιατί αν δεις ψύχραιμα αυτό που έγραψα στην αρχή, όντως ισχύει…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"Έκκληση σε όσους πιστούς δεν έχουν εμβολιασθεί να το πράξουν, απευθύνει στο χριστουγεννιάτικο μήνυμά του ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος." 

ΦΑΑΑΑΠ φαπα στους χριστιανοψεκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2021 στις 10:01 ΜΜ, leogr90 είπε

οτι δεν εχεις ηδη κινητο που κουβαλας συνεχεια μαζι σου, εχει ολες τις πληροφοριες σου, εγκατεστημενο gps και εχει φτιαξει εξατομικευμενο προφιλ για σενα (και ολα αυτα τα εχεις δωσει με τη θεληση σου), το τσιπακι περιμεναν για να σε παρακολουθουν.....

chuck-phone-throw-phone.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αστειο πως μετα απο εκατονταδες χρονια , για μια ακομη φορα στην Ελλαδα , εχουμε παλι εμφυλιο . ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ vs ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ... 

Χρονια πολλα στους εμβολιασμενους , ανεμβολιαστους , ψεκασμενους , θρησκους , αθεους . Συγνωμη αν ξεχασα καποια κατηγορια ανθρωπων.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, troi.g είπε

Ειναι αστειο πως μετα απο εκατονταδες χρονια , για μια ακομη φορα στην Ελλαδα , εχουμε παλι εμφυλιο . ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ vs ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ... 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Kαι ο Τρωικος πολεμος εμφυλιος ηταν...οποτε καλα παμε.

ΥΓΙΑΙΝΕΤΕ

 

Επεξ/σία από ELTASSOS1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρητορικη ερωτηση, εφοσον τα εμβολια θεωρουνται ασφαλη γιατι υπαρχει το ακαταδιωκτο ειδικων, φαρμακευτικων απο τυχον αστοχια (παρενεργειων) η και μερικη προστασια, εχοντας την ψευδαισθηση των εμβολιασμενων οτι ειναι θωρακισμενοι ενω δεν τηρουν μετρα προστασιας μασκες-αποστασεις? και γιατι δεν βαζει κανενας τηλε-ειδικος η γιατρος την υπογραφη του?

Μια ερευνα χωρις εμπαθειες ουτε στο ενα στρατοπεδο των εμβολιολαγνων ουτε στο αλλο στρατοπεδο των αντιεμβολιαστων για την προσωπικη μας ακεραιοτητα περισσοτερο για την ορθολογικη σκεψη δεν βλαπτει

https://www.cardiodoctor.gr/ασφαλεια-των-εμβολίων-κατά-κορονοϊού/

εχει χαθει η λογικη, το λογικο εγινε παραλογο και το παραλογο λογικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, troi.g είπε

Ειναι αστειο πως μετα απο εκατονταδες χρονια , για μια ακομη φορα στην Ελλαδα , εχουμε παλι εμφυλιο . ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ vs ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ... 

Χρονια πολλα στους εμβολιασμενους , ανεμβολιαστους , ψεκασμενους , θρησκους , αθεους . Συγνωμη αν ξεχασα καποια κατηγορια ανθρωπων.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Εγώ δεν βλέπω κανένα πόλεμο, κανείς δεν τσακονεται με κανένα αν είναι εμβολιασμενος η όχι, μη βλέπεις αυτά που γράφονται στα φόρουμ, στην πράξη κανείς δεν έχει πρόβλημα τι κάνει ο άλλος, εγώ που εμβολιαστικα δεν με ενδιαφέρει αν ο άλλος δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο, και αυτός που δεν το έχει κάνει δεν πάει να τσακωθεί με αυτούς που το κάνανε, το αν παλεύει η κυβέρνηση να πολωσει τους πολίτες δεν το έχει καταφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Taoustaoys said:

[...]

στην πράξη κανείς δεν έχει πρόβλημα τι κάνει ο άλλος

[...]

και αυτός που δεν το έχει κάνει δεν πάει να τσακωθεί με αυτούς που το κάνανε

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν έχεις παρατηρήσει την πόλωση γύρω σου, απ' την άλλη είναι και καλό γιατί απέχεις απ'όλη αυτή την αρρώστια. Αλλά κάνεις λάθος, ο κόσμος έχει χωριστεί πλέον

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν έχεις παρατηρήσει την πόλωση γύρω σου, απ' την άλλη είναι και καλό γιατί απέχεις απ'όλη αυτή την αρρώστια. Αλλά κάνεις λάθος, ο κόσμος έχει χωριστεί πλέον

Το να πω μπορεί να έχεις και δίκιο, απλά τουλάχιστον στο δικό μου περιβάλλον, συγγενείς, φίλους, γνωστούς κτλ δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Εγώ δεν βλέπω κανένα πόλεμο, κανείς δεν τσακονεται με κανένα αν είναι εμβολιασμενος η όχι, μη βλέπεις αυτά που γράφονται στα φόρουμ, στην πράξη κανείς δεν έχει πρόβλημα τι κάνει ο άλλος, εγώ που εμβολιαστικα δεν με ενδιαφέρει αν ο άλλος δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο, και αυτός που δεν το έχει κάνει δεν πάει να τσακωθεί με αυτούς που το κάνανε, το αν παλεύει η κυβέρνηση να πολωσει τους πολίτες δεν το έχει καταφέρει.

Εγώ βλέπω το αντίθετο , ειδικά εάν συζητήσεις με εμβολιασμενους . Εγώ έχω εμβολιαστεί και είμαι στην ίδια φάση με σένα , ο καθένας να κάνει ότι πιστεύει. Αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι , η πλειοψηφία των  εμβολιασμενων θεωρούν ότι απειλούνται από τους ανεμβολιαστους. Τουλάχιστον στο δικό μου περιβάλλον είναι έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακη φαρα μου αυτη των εμβολιασμενων ρε παιδι μου. Κανουν πορειες, συγκεντρωσεις, απειλουν (η δερνουν) γιατρους, δασκαλους κτλ. Κοντευουν να διαλυσουν το συμπαν. Εμ ειναι οι παραλογοι της ολης υποθεσης, εμ κανουν και φασαρια. Που θα παει αυτη η κατασταση; Και εγω εμβολιασμενος ειμαι, αλλα δεν ξερω ληστη, δολοφονο και γενικα εγκληματια που να μην ειναι εμβολιασμενος. 

Τι αλλο θ' ακουσουμε... Καποιοι θελουν να κρυφτουν, αλλα η χαρα δεν τους αφηνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, troi.g είπε

Εγώ βλέπω το αντίθετο , ειδικά εάν συζητήσεις με εμβολιασμενους . Εγώ έχω εμβολιαστεί και είμαι στην ίδια φάση με σένα , ο καθένας να κάνει ότι πιστεύει. Αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι , η πλειοψηφία των  εμβολιασμενων θεωρούν ότι απειλούνται από τους ανεμβολιαστους. Τουλάχιστον στο δικό μου περιβάλλον είναι έτσι.

Εντάξει σίγουρα υπάρχουν περιπτώσεις, όπως είπα σε ένα άλλο σχόλιο μου στο δικό μου περιβάλλον δεν έχω δει ακόμα κάτι τέτοιο παρά μόνο πχ ο γαμπρός μου να μου λέει τα γνωστά για παγκόσμιες συνομοσιες, του αντιχρίστου, κτλ αλλά δεν χαλάμε και τη ζαχαρένια μας, αλλά δεν νομίζω για την ώρα να είναι γενικό το φαινόμενο αλλα μόνο περιπτώσεις, μπορεί να κάνω και λάθος.

3 λεπτά πριν, Clytoceyx είπε

Κακη φαρα μου αυτη των εμβολιασμενων ρε παιδι μου. Κανουν πορειες, συγκεντρωσεις, απειλουν (η δερνουν) γιατρους, δασκαλους κτλ. Κοντευουν να διαλυσουν το συμπαν. Εμ ειναι οι παραλογοι της ολης υποθεσης, εμ κανουν και φασαρια. Που θα παει αυτη η κατασταση; Και εγω εμβολιασμενος ειμαι, αλλα δεν ξερω ληστη, δολοφονο και γενικα εγκληματια που να μην ειναι εμβολιασμενος. 

Τι αλλο θ' ακουσουμε... Καποιοι θελουν να κρυφτουν, αλλα η χαρα δεν τους αφηνει.

Θα συμφωνήσω, για φαντάσου να έρθει κάποιος να σε κλέψει στο σπίτι σου και εκτός από το να σου πάρει λεφτά κοσμήματα κτλ να σε κολλήσει και κορονωιο και μην ξεχνάμε ότι συνήθως μπαίνουν στα σπίτια ηλικιωμένων που κινδυνεύουν περισσότερο. Οι εγκληματίες πρέπει να είναι εμβολιασμενοι, να τους υποχρεώσει η κυβέρνηση όπως υποχρέωσε τους 60+, δεν παίζουμε με αυτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στοχοποίηση των ανεμβολίαστων έχει ξεκινήσει απ' την ίδια την κυβέρνηση που έκανε λόγο για ψεκασμένους και πανδημία ανεμβολίαστων και ακολούθως υποχρεώνει τους παντες να φοράνε διπλή μάσκα και στον ύπνο τους και ήταν έτοιμη να επιβάλλει τεστ και στους εμβολιασμένους. Αυτή η ανακολουθη κυβέρνηση είναι η ρίζα του προβλήματος.

Από κει και πέρα, υπερβολές συναντά κανείς και στους μεν και στους δε, απλά όσοι είναι αντίθετοι στο εμβόλιο τείνουν να είναι πιο αντιδραστικοί και πιο επιθετικοί. Το κακό είναι πως στο πλήθος των ανεμβολίαστων υπάρχουν πολλοί πραγματικά ψεκασμένοι που παίρνουν στον λαιμό τους και τους υπόλοιπους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2021 στις 10:19 ΠΜ, Kostasspil είπε

Το κακό είναι πως στο πλήθος των ανεμβολίαστων υπάρχουν πολλοί πραγματικά ψεκασμένοι που παίρνουν στον λαιμό τους και τους υπόλοιπους.

Το μόνο που θα γράψει η ιστορία είναι ότι οι νεκροί από τον Covid θα μπορούσαν να είναι ακόμα και στο 1/3 απλά αν εμβολιαζόντουσαν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...